Přejít k hlavnímu obsahu

Co vše o vašem celkovém zdraví prozradí vrásky v obličeji? Mohou to být ukazatele srdečního onemocnění, špatného zraku i nadměrného stresu

Info ikona
vrásky

Budete se divit, kolik toho o vašem zdraví prozradí vrásky v obličeji. Jejich umístění není náhodné, každá vráska souvisí s jinými orgány a možnými zdravotními problémy. Co znamenají vrásky na čele, v oblasti obočí, u kořene nosu, na rtech a na bradě?

Vrásky na čele

Hluboké vrásky na čele mohou být ukazatelem vzniku aterosklerózy a kornatění tepen, což může vést k onemocnění srdce, dle poznatků vědecké studie z roku 2018. Vědci sledovali více jak 3000 zdravých dospělých osob po dobu 32 až 62. Zjistili, že lidé s hlubokými vráskami na čele mají desetkrát vyšší pravděpodobnost úmrtí na srdeční chorobu. Co za tím vězí? Pravděpodobně stres, protože vrásky na čele jsou jeho důsledkem. Dále také mohou vrásky na čele dle webu Reader´s Digest souviset se žaludkem. Pokud se vám tvoří na čele hluboké vrásky, zaměřte se na svoje stravování, konkrétně na množství cukru a tuků, které přijímáte.

Vrásky u obočí

Web Brightside.me zmiňuje i další významy vrásek na obličeji. U obočí je třeba rozlišit, na které straně vrásky máte. Pokud se vráska nachází u levého obočí, může to mít souvislost s vaší slezinou a jejím nesprávným fungováním. Neváhejte se poradit s lékařem. Slezině značně škodí vyšší množství přijímaného cukru, proto si dávejte pozor na to, kolik sníte sladkého. Vrásky poblíž pravého obočí mohou souviset s úrovní toxicity ve vašem těle. Pokud na tomto místě máte hlubokou vrásku, může to značit jaterní nerovnováhu.

Nejlepší podzimní potraviny pro zdraví: Zařaďte do jídelníčku houby, dýně a květák. Čím prospívají našemu tělu a která z nich vám pomůže zhubnout?

Podzim se blíží, a tak je načase zaměřit se na potraviny, které posilují náš imunitní systém a jsou zdraví prospěšné, abychom předešli nachlazení i virózám. Tyto sezónní potraviny však nabízejí mnohem víc, které jsou vhodné, pokud hubnete a jaká potravina zlepší váš zrak?
svetzeny.cz

Vrásky u kořene nosu

Pokud se vám tvoří vrásky u kořene nosu, může to značit hned několik věcí. Je možné, že trpíte alergií nebo jste vystaveni nadměrnému stresu. Kromě toho vrásky na kořenu nosu souvisí s libidem, pokud zde máte výraznou vrásku, může to značit snížené libido.

Vějířky kolem očí

Vějířky kolem očí nemusí vůbec znamenat nic špatného, jsou to mimické vrásky, které se během let vytvoří. Ovšem v některých případech mohou být i projevem potíží se zrakem, tyto vrásky se vytvoří během let v důsledku mžourání, kterým se lidé snaží zaostřit. Vějířky kolem očí jsou rovněž spojeny s játry, ledvinami a žaludkem. Pokud máte tento typ vrásek výrazný, měli byst se více zaměřit na svou životosprávu.

Info ikona
Starší žena

Kruhy a váčky pod očima

Ke vzniku kruhů a váčků pod očima dochází v důsledku nedostatečného množství spánku. Mohou však také souviset se špatným stavem ledvin a krevním oběhem. Proto je dobré preventivně upravit svou životosprávu a začít cvičit, když se kruhy a váčky pod očima objeví.

Hubnout lze i bez diet: Nezapomínejte na kofein, zázvorovou vodu nebo mátovou žvýkačku

Vyměnit pneumatiky letní za zimní je výhodné jen u auta, na břiše je nechceme v žádném období. Ale co když shazování kil nejde? Jíte zdravě, cvičíte, vyhýbáte se cukrům, a stejně se vás kila drží jako klíště? Příčin může být více, možná někde děláte chybu, a ani o ní nevíte, ale taky za tím může být zpomalený metabolismus. Zkuste jej změnou stravy dostat zase do otáček, ať v prosinci nevypadáte jako Santa Claus.
svetzeny.cz

Vrásky kolem úst

Vrásky objevující se po stranách úst, souvisí s tlustým střevem. Pokud si všimnete, že během krátkého časového úseku došlo k jejich výraznému prohloubení, může to signalizovat možné zdravotní problémy spojené s tlustým střevem. Je dobré se zaměřit na stravu, pijte dostatek vody a upravte jídelníček tak, aby byl zdravější. Vrásky nad horní linií rtů mívají kuřáci a také ti, kteří se v minulosti často slunili. Rovněž vrásky v tomto místě mohou značit problémy se slezinou.

Vrásky na bradě

Vrásky nacházející se na bradě souvisí se stresem a hromaděním negativní energie. Pomůže vám odpočinek a zklidnění mysli, kterého dosáhnete například díky józe a meditaci.

Zdroje: Science Daily, RD, Brightside.me