Přejít k hlavnímu obsahu

Hubnout lze i bez diet: Nezapomínejte na kofein, zázvorovou vodu nebo mátovou žvýkačku

Info ikona
Hubnutí

Vyměnit pneumatiky letní za zimní je výhodné jen u auta, na břiše je nechceme v žádném období. Ale co když shazování kil nejde? Jíte zdravě, cvičíte, vyhýbáte se cukrům, a stejně se vás kila drží jako klíště? Příčin může být více, možná někde děláte chybu, a ani o ní nevíte, ale taky za tím může být zpomalený metabolismus. Zkuste jej změnou stravy dostat zase do otáček, ať v prosinci nevypadáte jako Santa Claus.

S následujícími triky se vám to podaří!

Žádné jednoduché sacharidy

Pokud chcete zhubnout, nejlepší je se zcela vyhnout jednoduchým sacharidům (sladkosti, cukr, alkohol, bílá mouka). Preferujte spíše bílé maso a ryby, ovoce, zeleninu a zejména celozrnné potraviny.

Zázvorová voda

Chcete-li zrychlit svůj metabolismus, zkuste vypít 1 litr zázvorové vody za den. Oloupejte 6 cm zázvoru a dejte ho do odšťavovače. Vymačkejte také šťávu z 1 citronu, přidejte plátky ½ citronu a 1 lžičku kurkumy. Dolijte vodou a pijte.

Pomocník – mátová žvýkačka

Když vás mezi hlavními jídly sžírá chuť a nemáte po ruce kousek zeleniny, kdekoliv a kdykoliv si můžete pomoci žvýkačkou, která osvěží dech, zbaví zuby nečistot a zabrání návalům „vlčího hladu“. Vyzkoušejte to!

Kofein

Káva doslova zahřívá náš metabolismus. Odpovědná za to je složka kofein, která je například také obsažena v kakau a matcha čaji. Rychle se dostává do krve a efekt „nastartování“ metabolismu trvá až tři hodiny. Navíc kofein zvyšuje lipolýzu, trávení tuků, což zajišťuje, že tělesný tuk slouží k zásobování těla energií. Jen musíte vynechat mléko a cukr!

Vločky s jogurtem

Studie dokazují, že vločky obsahují vysoký podíl vlákniny, která velmi dobře zaplní žaludek, vyčistí střeva a podpoří proces hubnutí. Vybírat můžete z mnoha druhů, nejen ovesné vločky jsou ty pravé. Zkuste třeba pohankové nebo ječné.

„Zázračná“ okurka

Dejte si před každým jídlem trochu okurkového salátu. Okurka má málo kalorií, ale obsahuje vysoký podíl vody a vlákniny. Takže toho pak sníte méně. Mimochodem, sklenice vody, která se též doporučuje, nemá stejný účinek, protože chybí pocit, že jste něco jedli.

Hubněte ve spánku

Ti, kteří spí příliš málo, zpomalují svůj metabolismus až o deset procent, a tak spálí i méně kalorií. Únava navíc podporuje chuť k jídlu. Ideální je sedm až osm hodin spánku denně. Před spaním si můžete klidně dát ½ šálku bílého jogurtu se dvěma lžícemi ovesných vloček. Nebudete mít hlad a bude se vám dobře spát.

Trik s oříšky

Když přijde chuť k jídlu, mandle nebo oříšky jsou perfektní jako malá svačinka. Jedna malá hrst denně nejenže zasytí, ale dodá našemu organismu i cenné živiny.

Volný den

Když si dlouhé dny či týdny odepíráte, co máte rádi, tělo může začít stávkovat a začít si ukládat zásoby „na horší časy“. Hubnutí se pak nedaří. Proto se občas doporučuje cíleně zařadit do jídelního plánu takzvaný cheat day neboli den, kdy jíme i pijeme doslova, co chceme. Psychika se srovná a kromě toho tento výpadek z rytmu může pomoci nastartovat metabolismus tak, že pak jde hubnutí zase lépe. Ale pozor, neznamená to, že se vyloženě přecpete. Dovolte si, co máte rádi, ale nepřehánějte to s množstvím.

Intervalový trénink

Ať už se jdete procházet do lesa, nebo si zajezdit na kole, vždy do svého programu přidejte několik malých rychlých sprintů nebo pár minut rychlejší jízdy. Zkrátka krátkodobě „zaberte jako lev“. Tento tzv. intervalový trénink pomáhá rozpohybovat metabolismus na plné otáčky.

Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

svetzeny.cz

„Co se ti to stalo?,“ volají fanoušci a nemohou uvěřit, jak vypadá Madonna. Podívejte se na fotky, kde byste zpěvačku jen těžko poznali!

svetzeny.cz