Přejít k hlavnímu obsahu

Péče o krk a dekolt: Jak předcházet stárnutí pokožky a zbavit se vrásek v této oblasti? Díky těmto 5 tipům omládnete!

Info ikona
Péče o krk a dekolt

Je pravdou, že krk a dekolt mnohdy prozradí skutečný věk dané osoby, nestačí se starat jen o obličej. Jak pečovat o tuto oblast, aby vypadala stále mladě? Máme pro vás 5 účinných tipů, které zatočí s vráskami v oblasti krku a dekoltu.

1. Hydratace je základ

Hydratace pokožky je naprostý základ, na který ale řada lidí zapomíná. Často svůj zvláčňující krém aplikují pouze na obličej, ale krk a dekolt zůstává úplně nedotčený. To je ale velká chyba! Tato oblast totiž na vás za pár let „práskne“ váš skutečný věk, pokud se o ni nebudete starat. Pro tuto oblast je nejlepší použít krémy, které nejsou na olejové bázi, aby se zabránilo ucpávání pórů. Rovněž také i na tuto oblast aplikujte krém proti vráskám, účinné bývají ty, které obsahují retinoidy. Nejenže pokožka bude díky tomu hladší, vypnutá a vrásky budou méně viditelné, ale také to zabrání tvorbě nových vrásek.

Vypadávání vlasů trápí čím dál tím více lidí: Toto je 5 osvědčených způsobů, jak jej zastavit!

svetzeny.cz

2. Upravte svůj jídelníček

Je důležité, abyste své pokožce poskytli potřebné vitamíny a minerály, které ji vyživují zevnitř. Některé živiny mohou být dodávány i zvenčí v podobě sér a krémů, ale podstatný vliv má i vaše stravování. Zejména byste se měli zaměřit na dostatek vitamínu A, C a E. Vitamín A pomáhá při regeneraci kožních buněk a také stimuluje tvorbu kolagenu a redukuje jemné vrásky. Mezi nejlepší zdroje vitamínu A patří sýry, vajíčka, ryby a mléčné výrobky. Vitamín C je pak pro pokožku důležitý z důvodu, že ji chrání před poškozením slunečním zářením (což vede ke stárnutí kůže a tvorbě vrásek), zpomaluje proces stárnutí kůže a redukuje vrásky. Abyste doplnili jeho potřebnou dávku, konzumujte citrusy, papriky, jahody, papáju, brokolici, rajčata a kapustu. Vitamínu E se někdy přezdívá vitamín mládí a krásy. Účinně totiž zbavuje pokožku volných radikálů, čímž zpomaluje proces stárnutí a tvorby nových vrásek. Stejně jako vitamín C chrání naši pleť před UV zářením. Pro doplnění tohoto vitamínu jezte ořechy, špenát, slunečnicová semínka, dýně, mango, avokádo a chřest.

Info ikona
Zdravá strava

3. Pravidelný peeling pokožky krku a dekoltu

Chtěli byste výsledky vidět okamžitě? Pak vsaďte na pravidelný peeling krku a dekoltu. Kůže je v těchto místech velmi tenká, proto zvolte jemný peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky, a učiní tak vaši pokožku jasnou, zářivou a na první pohled mladší.

Info ikona
Peeling

4. Cvičení

Vrásek v oblasti krku a dekoltu se také můžete zbavit pomocí pravidelného cvičení. Jedná se o specifické protahování, které můžete vidět ve videu, které se zaměřuje na omlazení oblasti krku. Oblast dekoltu pak skvěle omladí i masáže, které můžete nechat buď na odborníkovi, nebo si masáž krouživými pohyby provést i sama. Ideální bude, pokud při masáži použijete zvláčňující krém.

5. Domácí maska

Vyzkoušet můžete i domácí masky, které pokožku zvláční, zregenerují a působí preventivně proti vzniku nových vrásek v oblasti krku a dekoltu. Můžete vyzkoušet jednoduchou masku pro vypnutí pleti, která se skládá z jednoho vaječného bílku, pár kapek olivového oleje a jedné lžičky medu. Masku je nutné nechat působit 30 minut a pak ji smýt teplou vodou. Někdo do této masky přidává i avokádo, které je plné vitamínu E a má skvělé účinky na pleť.