Přejít k hlavnímu obsahu

Masáží obličeje ke kráse: Techniky, které musíte znát!

Info ikona
Masáž obličeje

Objevte jednoduché masážní techiky, které vám pomůžou ke zdravě vypadající pleti a nic nestojí. Správně provedená masáž obličeje dokáže zatočit s kruhy pod očima, redukovat vrásky a působit preventivně proti stárnutí pleti, projasnit obličej i zbavit vás dvojité brady.

Nepotřebujete být odborník

Masáž obličeje hravě zvládnete sami z pohodlí domova. Vaše pleť si určitě zaslouží delší masáž než deset sekund, které jí věnujete při roztírání pleťového séra. Dá se říct, že právě masáž obličeje je jednou z nejpodceňovanějších kosmetických procedur vůbec. Přitom díky ní váš obličej omládne a vaše pleť bude vypadat zdravě a svěže. Na tváři má každý z nás přes 300 tlakových bodů, jejichž stimulace ovlivňuje nejen náš vzhled, ale i zdraví. Proto také s masáží obličeje často pracuje i akupresura. V tomto článku se však zaměříme na estetiku a poradíme vám, jak zkrásnět díky pravidelné masáži obličeje.

Tajemství krásy topmodelek: Budete šokováni, jaké jednoduché a levné triky jim pomáhají. Můžete je vyzkoušet i vy!

svetzeny.cz

Masáží proti vráskám

Pravidelná masáž obličeje dokáže redukovat vrásky. Tuto techniku dokonce doporučuje i kosmetička Meghan Markle. Princip je úplně jednoduchý, spojte prostředníček s prsteníčkem a kmitavými cik-cak pohyby masírujte čelo od obočí nahoru. Toto pomáhá pozvednout obočí a je to zároveň prevence proti vráskám na čele. Pro spodní část obličeje použijte jinou techniku. Dlouhými táhlými pohyby všech prstů přejíždějte od brady, přes čelist až po linii uší. Často ženy také zapomínají na péči o pokožku krku, což je velká chyba nejen, co se týče nanášení krému ale i při provádění masáže. Nezapomeňte tedy masírovat i krk, vhodné jsou rychlé pohyby, kdy zapojíte všechny prsty.

 

Masáž odstraní tmavé kruhy pod očima

Pokud jste nevyspalá, máte kruhy a otoky pod očima, víme, jak se jich zbavit za pomoci masáže. Zvládnete to za pouhých 30 sekund. Masáž spočívá v jemných pohybech ukazováčku a prostředníčku. Dbejte skutečně na to, abyste moc netlačili, protože kolem očí se nachází nejtenčí kůže na našem těle a je třeba být k ní „něžný“. Masáž započněte pod obočím, pokračujte směrem k nosu a jen lehce ťukejte prsty. Pokračujte jemnou masáží oblasti pod očima. Úplně nejlépe zároveň aplikujte krém vhodný pro oční okolí či proti vráskám.

Sama sobě kadeřnicí: Díky těmto tipům se stanete téměř profesionálkou

svetzeny.cz

Zbavte se dvojité brady za pomoci masáže

Dvojitá brada netrápí jen ty, co mají pár kilo navíc. Masáž se ukázala být jedním z efektivních prostředků, jak vylepšit vzhled brady. Začnete tím, že bradu uchopíte palcem a ukazováčkem. Svíravými pohyby přejíždějte od brady až po linii ucha a zase zpátky. Pohyb je potřeba opakovat desetkrát až patnáckrát. Opět je vhodné použít krém na obličej nebo pleťový olej. Takto provedená masáž vás nejen zkrášlí, ale zároveň prokrví obličej a posílí obličejové svaly.

 

Pro projasnění pleti použijte masážní váleček

Pokud vaše pleť působí unaveně a mdle, pořiďte si masážní váleček a dopřejte jí masáž, která pokožce navrátí ztracený jas. Při koupi válečku nešetřete a pořiďte si kvalitní nástroj vyrobený z přírodních kamenů. Válečky obvykle mívají jednu širší část pro masáž celého těla a obličeje a jednu užší část určenou pro masáž očního okolí. Tyto kosmetické válečky jsou skvělými pomocníky pro lepší vstřebávání obličejových krémů, pleťových sér a olejů. Díky nim proniknou účinné látky hlouběji do pleti. Důležité je válečkem po obličeji správně pohybovat, aby se dostavil kýžený efekt. Vždy začněte od středu obličeje a tahy dělejte směrem ven, nikdy směrem dolů. Masáž je třeba provádět minimálně 10 minut denně. Nezapomínejte také na čistění válečku, po každém použití je třeba jej omýt a nechat vyschnout.

Trápí vás zarudlá a vysušená pokožka? Dopřejte si správnou péči

svetzeny.cz

Mapa tváře: Pupínky na obličeji prozradí skryté zdravotní problémy. Jejich přehlížení vás mohou stát zdraví

svetzeny.cz