Přejít k hlavnímu obsahu

Sama sobě kadeřnicí: Díky těmto tipům se stanete téměř profesionálkou

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Jak si je však udržet zdravé a upravené i v době, kdy jsou kadeřnictví zavřená a nejbližší termín objednání v nedohlednu? Poradíme vám jak na to, abyste i v této době vašim vlasům dopřála potřebnou péči.

Stříhání vlasů

Většina žen má pochopitelně strach stříhat se sama. Rozhodně vám nedoporučujeme pouštět se do složitých sestřihů či radikálního zkracování délky vlasů. Nicméně v zimním období jsou vlasy velmi namáhané a konečky vlasů si o zastřižení přímo říkají. Pokud se rozhodnete je zkrátit, budete především potřebovat kvalitní kadeřnické nůžky. Nikdy vlasy nestříhejte klasickými nůžkami. 

Než se do stříhání pustíte, vlasy si důkladně umyjte šampónem a kondicionérem. Poté je jemně vysušte ručníkem tak, jak to dělá vaše kadeřnice a důkladně je pročešte. Vlasy stříhejte opatrně, dejte si na čas, mějte na paměti, že jde o nevratný krok. Výsledek kontrolujte v zrcadle. Pokud se rozhodnete pro zkrácení ofiny či patky, je postup jiný. Zde je třeba vlasy nejprve vysušit. Poté budete postupovat po pramíncích, kdy vždy část vlasů uchopíte dvěma prsty, určíte si jakou délku chcete zkrátit, pramen zatočíte a odstřihnete. 

Mohlo by se vám líbit

Tajemství krásy topmodelek: Budete šokováni, jaké jednoduché a levné triky jim pomáhají. Můžete je vyzkoušet i vy!

Krásu modelek z titulních stran časopisů a přehlídkových mol jistě obdivovala nejedna z nás. Vždy mají dokonale upravené vlasy, perfektní pleť a štíhlou postavu. Jak to dělají, že za všech okolností vypadají skvěle? Možná vás překvapí, že neinvestují tisíce do drahých procedur, ale pomáhají si jednoduchými triky, které můžete také vyzkoušet.
svetzeny.cz

Barvení

U (od)barvování vlasů opět platí, že byste se pokud možno neměla pouštět do složitých procedur typu balayage, ombré, melír či kombinování více barev a odstínů. S těmito úpravami je skutečně lepší svěřit se do rukou profesionála. Pokud však pouze potřebujete dobarvit odrosty, zvládnete to i sama doma. Při výběru barvy z drogérie je třeba brát v potaz, že ne vždy vystavené vzorky odpovídají realitě. Vždy se dívejte na zadní obal krabičky, kde je znázorněno, jak by vám měl odstín „chytnout“ dle vaší přírodní barvy vlasů. Nikdy nemíchejte různé značky barev a odstíny. Pokud máte vlasy delší než po ramena, určitě zakupte rovnou dvě balení, abyste měla jistotu, že vám barva vystačí. Pro jistotu doporučujeme koupit i kadeřnický štětec na barvení vlasů, ne vždy bývá součástí balení. 

Obecně se dá říct, že je lepší mít před barvení den až dva nemyté vlasy. Řiďte se však pokyny z návodu, některé barvy se nanáší na vlhké vlasy, jiné (typicky pokud se odbarvujete na blond) na vlasy zcela suché. Před barvením zakryjte oděv igelitem, ať si jej neponičíte. Jelikož se budete barvit sama a dost možná poprvé, poradíme vám malý trik, jak zabránit, abyste si omylem neobarvila například uši či vršek čela. Před aplikací barvy tato místa potřete hutným pleťovým krémem nebo balzámem na rty. Při barvení vždy používejte rukavice. 

Vyhněte se aplikaci přímo z tuby, vždy nanášejte tekutinu přímo na štětec, dosáhnete tak preciznějšího výsledku. Začínejte od kořínků, tam barva potřebuje nejvíce času, jelikož se jedná o nejméně poničenou část vlasů. Buďte pečlivá a vlasy ideálně barvěte po jednotlivých sekcích, kdy část vlasů sepnete sponkou. Často se při domácím barvení stává, že dojde k vynechání některých částí a výsledkem jsou pak vlasy, které hrají všemi odstíny. Proto po celou dobu doporučujeme kontrolovat proces v zrcátku. Po uplynutí doporučené doby působení barvy zkuste smýt malý pramínek a přesvědčte se, že je výsledek dle vašich představ. Poté vlasy důkladně umyjte a dopřejte jim péči v podobě výživné masky. Odstín udržujte vlasovou péčí určenou pro barvené vlasy. Pokud si chcete udržet platinový odstín vlasů, je třeba zakoupit tzv. silver šampón, který pomůže zachovat ledovou blond barvu. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček
Mohlo by se vám líbit

Nedávejte, prosím, mléko do dveří chladničky. Je to to nejhorší místo

Mnozí z nás dávají mléko do dveří od chladničky. To není dobrý nápad a my vám hned prozradíme proč!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

"Skládací" trik, díky kterému budou vaše trička jako ze škatulky

Roztřídit prádlo, vyprat, vyžehlit a úhledně urovnat do komínků. Tento trik vám pomůže poskládat trička za pár sekund!
svetzeny.cz