Přejít k hlavnímu obsahu

Zázrak masáže nohou: Podívejte se, kde ulevíte bolestem hlavy během pár minut!

Info ikona
masáž nohou

Každý z nás to někdy zažil. Pronikavá bolest nastupující migrény, bolest hlavy provázející nevolnost například při cestování, bolest hlavy z únavy, stresu, přemíry alkoholu. A co uděláme jako první? Sáhneme po nějaké pilulce nebo kapkách, hlavně aby bolest už byla pryč, nebo raději ani nepřišla. Případně trpíme, protože chceme bolest hlavy prostě vydržet a překonat.

Spousta lidí chce bolest hlavy zvládnout i bez chemie, zkouší bylinky, olejíčky, někomu pomáhá tma a ticho, nebo bolest prostě zaspat. Co když jsme ale v práci nebo na cestách a nemáme možnost uvařit si bylinkový čaj, zapálit aromalampu, nemáme s sebou postel a nemůžeme si naordinovat tmu a ticho? Co máte vždy s sebou, je ale váš palec u nohy. Tak žádný ostych a ponožky dolů!

 

Palec – tak malý, a tak důležitý.

Palec sám o sobě je naprosto nepostradatelný. Kdyby nebylo palců u nohy, nemohli bychom totiž chodit bez opory-udržují rovnováhu. Právě váha našeho těla spočívá na palci, když se druhá noha zvedá. A nejen při chůzi mu dáváme hodně zabrat – špatně zvolenou nebo dokonce malou obuví, neřešíme vbočené palce, špatně stříháme nehet, který zarůstá. Prostě mu nevěnujeme pozornost, jakou by si tak důležitá část našeho těla zasloužila.

Tvář prozradí charakter člověka: Co se dozvíte díky tvaru nosu, rtů nebo uší?

svetzeny.cz

Chodidlo – zrcadlo našeho těla.

Chodidlo je vůbec odrazem našeho těla, má spousty reflexních bodů, které jsou spojené s jednotlivými částmi našeho těla, včetně vnitřních orgánů. Přes chodidla lze tedy pomocí reflexní terapie nohou uzdravit i naše tělo.

Pokud vás bolí nějaká spodní část chodidla, bude něco v nepořádku s částí těla, která je zde propojená.

Na palci a ostatních prstech u nohy je oblast, která ovlivňuje právě hlavu. Nejdůležitější z nich je palec – jeho ploška a také hybnost palce. Představme si, že kloub palce je náš krk – pokud nemůžeme s palcem dostatečně hýbat, bude i náš krk zablokovaný. A vše, co souvisí s hlavou je v našem palci – tedy i přes palec můžeme pomoci hlavě při bolesti.

 

Zatočte s bolestí hlavy. Doslova.

Pokud přijde bolest hlavy, tak palec může být to jediné, co vás momentálně může zachránit. Ať jste v práci, doma, nebo na cestách, zkuste si najít klidné místo, třeba i toaletu, posaďte se, zujte boty a sundejte ponožky. Palcem točte pomalu dokola, dokud bolest nezačne ustupovat. Důležité je i uklidnit se, soustředit se jen na palec a dobře a klidně dýchat. V závěru promasírujte chodidlo-směrem od paty po palec pořádně promačkejte a promasírujte i palec a ostatní prsty na nohou.

Totéž platí i pokud bude hlava bolet někoho z vašeho okolí. Dokonce masáž od někoho druhého je nesporně pohodlnější a leckdy i účinnější.

 

Zastavte se a podívejte se dolů.

Starejte se nejen o své zdraví a tělo, ale vzpomeňte si i na své chodidlo, co vše musí zvládnout, jakou váhu každý den nese, jaké boty jsme mu připravili – příliš úzké lodičky, vysoké podpatky, které nutí chodidlo být celý den na špičkách, placaté balerínky, ve kterých se do chodidla zarývá každý malý kamínek na cestě. Starejte se o chodidla, jak se staráte o druhý konec svého těla-hlavu. O tu pečujeme, myjeme, foukáme, češeme, mažeme, líčíme, chodíme na kosmetiku, ke kadeřnici, kupujeme ergonomická sluchátka do uší, pohodlné brýle, které nic neváží… na chodidlo naopak skoro nedohlédneme, což má za následek mozoly, popraskané paty, kladívkové prsty, ploché nohy. Odvděčte se chodidlu za tu každodenní námahu a začněte si ho všímat stejně jako svého účesu.

Vedlejší účinky zázvoru, které byste měli znát

svetzeny.cz

Pravidelná ústní hygiena nestačí. Bakterie v ústech mohou napadnout i srdce. Osvojte si správné návyky

svetzeny.cz