Přejít k hlavnímu obsahu

Jednoduché kroky, jak omládnout o několik let díky líčení: Světové vizážistky radí, jak na to

Info ikona
Mladší díky líčení

Vhodným líčením můžete omládnout o několik let. Stačí se držet osvědčených postupů, o které se podělily uznávané vizážistky. V článku najdete doporučení vhodných kosmetických produktů. Také se v něm dozvíte, jak se nalíčit tak, abyste vypadala mladší a jakým chybám při nanášení make-upu vyvarovat.

Jaký zvolit make-up?

Začneme u odstínu, samozřejmě je důležité primárně se řídit tónem vaší pleti. Avšak obecně se dá říct, že omlazují make-upy se žlutým podtónem: „Žlutá dodá teplý podtón pleti. A čím je odstín teplejší, tím mladší pleť vypadá,“ říká v rozhovoru pro magazín Allure vizážistka Sandy Linter. Zapomeňte na matující hutné make-upy, ty pro vás nejsou vhodné dle majitelky jedné z nejznámějších kosmetických značek, Hudy Kattan: „Všechny hutné matující make-upy vytvoří vrstvu na vaší pleti a zvýrazní vrásky. Pokud potřebujete vyšší krytí, použijte rozjasňující bázi, aby vám hutný make-up nezalézal do vrásek, matující make-upy mají tendenci zalézat i do jemných vrásek, a pak vypadáte starší.“

Oblečení, které muže na ženách přitahuje: Máte ho v šatníku?

Info ikona
makeup, líčení

Co je důležitější než vzhled? Tyto věci přijdou mužům daleko víc sexy

svetzeny.cz

Líčení očí

Důležité je, aby líčení očí působilo jemně. Proto byste měli dle Hudy Kattan vyměnit tekuté linky za měkkou kajalovou tužku: „Měli byste přestat používat temně černou barvu a tekuté linky. Obojí působí dost tvrdě a může to způsobit, že vaše oči vypadají menší. Radši zkuste antracitovou nebo šedou tužku, kterou rozmažte do ztracena, nebude to působit tak tvrdě“, řekla v jednom rozhovoru. To samé platí i pro oční stíny, tmavé kouřové líčení obecně přidává roky. Jaké stíny tedy zvolit? Vhodné jsou lehce třpytivé stíny v neutrálních světlých barvách. Ty opticky víčko projasní, vaše oči pak budou působit větší. Sandy Linter radí, jak se stínem pracovat: „Nedávejte stín pouze na střed. Používejte malý štěteček. Nanášejte stín od vnitřního koutku oka a postupně víčko vystínujte.“

Vizážistka také radí, jak na líčení řas. Doporučuje řasy před nanesením řasenky natočit. To lze doma učinit kleštičkami či za pomoci speciální kulmy na řasy. Pokud byste se s tím nechtěli každé ráno „otravovat“, v kosmetických salónech nabízejí tzv. Lash Lifting, tedy natočení řas, které vydrží až 6 týdnů. Následně použijte řasenku, dle Sandy Linter byste měla sáhnout po té, která není příliš hutná. Taková řasenka by vám řasy slepovala, a vypadala byste tak starší. Někdy se doporučuje hnědá řasenka, protože je to jemnější odstín, ale dle Sandy Linter klidně můžete sáhnout i po černé, pokud nanesete přiměřené množství.

Tohle mužům přijde sexy: 6 věcí, které je přitahují jako magnet

Info ikona
Líčení očí

Co o vás prozradí vaše barva očí? Dle vědců se z ní dá vyčíst vaše povaha

svetzeny.cz

Líčení tváří a rtů

Aby rty působily plnějším a mladším dojmem, doporučuje vizážistka Ashlee Glazer používat konturovací tužku: „Najděte konturovací tužku, která bude sedět k vašemu přírodnímu odstínu rtů. Jemně objeďte spodní linii rtů a pokračujte až k véčku na horním rtu. Doplňte linku ještě leskem na rty, dodá jim to hydrataci a lesk.“ Můžete samozřejmě použít i klasickou rtěnku, ale vyhýbejte se těm ultramatným, mají tendenci zvýrazňovat vrásky na rtech a jsou hodně suché, snadno se drolí. Raději sáhněte po hydratační rtěnce nebo na vrstvu rtěnky naneste ještě lesk na rty.

Pro tvářenku platí to samé, co pro make-up, teplejší odstíny působí mladistvě a ubírají roky. Vhodnou barvou je broskvová, nejlépe doplněná o zlatavý lesk. Rozhodně si pořiďte rozjasňující tvářenku, pleť rozzáří a dodá jí zdravou barvu.Také jsou pro vás vhodné rozjasňovače, které se nanášejí nad úroveň tvářenky, ale také pod obočí, do vnitřního koutku oka či na kořen a hřbet nosu.

Info ikona
Líčení rtů, tvářenka

Make-up, který se mužům opravdu nelíbí: Méně je někdy více

svetzeny.cz

Kosmetické přešlapy, které kazí pleť: Tyto 3 nejčastější chyby možná děláte i vy!

svetzeny.cz