Přejít k hlavnímu obsahu

Kosmetické přešlapy, které kazí pleť: Tyto 3 nejčastější chyby možná děláte i vy!

Většina žen se snaží dobře vypadat. Některé chyby v péči o pleť jim to ale kazí. Špatné kosmetické návyky totiž způsobují vznik akné, černých teček a další problémy s pletí. Spousta dam si ale možná ani neuvědomuje, že dělá něco špatně. Abyste se mohla vyvarovat nechtěným pupínkům i zhoršení kvality pokožky, musíte nejdříve zjistit, o které kosmetické přešlapy se vlastně jedná. Shrnuli jsme pro vás 3 nejčastější.

Některé chyby v péči o pleť se týkají velkého množství žen. Jedná se o zlozvyky, kterých se vyplatí jednou pro vždy zbavit. Proč a jaké to jsou? Možná je děláte i vy. Pokud se chcete vyhnout vzniku nevzhledných pupínků a dalším problémům s pletí, je na čase se jim vyvarovat.

Žádný opalovací krém

Většina žen dělá v péči o svou pleť zásadní chybu. Nepoužívají totiž pravidelně opalovací krém. Právě ten by ale měl být kdykoliv svítí silněji sluníčko (nejen v létě) nezbytnou výbavou vaší kabelky. I když nebydlíte přímo v tropické oblasti, je třeba, abyste svůj obličej chránila před slunečním zářením. Zatímco na jaře nebo na podzim si vystačíte se slabším ochranným faktorem, v létě byste měla používat krém se stupněm ochrany 20 SPF a vyšším. Zabráníte tak zvýšené tvorbě vrásek, vzniku pigmentových skvrn, vysoušení pleti, ale také ztrátě elasticity pokožky a jejímu předčasnému stárnutí.

Právě všechny zmíněné problémy s pletí totiž bývají způsobeny její nedostatečnou ochranou. Krém na opalování si proto dejte do kabelky a mějte ho raději vždy po ruce, a to i v případě, že se opalujete snadno, a nemíváte problémy se spálením od sluníčka. Jestli se vám nechce neustále muset nosit všude s sebou krém na opalování, vhodným řešením pro vás může být i používání make-upu nebo bb či cc krémů s ochrannými faktory. Ty vás nejen ochrání před sluníčkem, ale vaši pleť také zmatní, sjednotí její odstín a zakryjí případné nedokonalosti.

Mohlo by se vám líbit

Mapa tváře: Pupínky na obličeji prozradí skryté zdravotní problémy. Jejich přehlížení vás mohou stát zdraví

Naše kůže je odrazem naší duše! Díky této kartě o akné zjistíte, co o vašem zdraví říkají pupínky v různých částech obličeje.
svetzeny.cz

Vyvarujte se přílišnému experimentování

Ne nadarmo známé rčení tvrdí, že všeho moc škodí. Ani přehnaná starost o pokožku zahrnující používání příliš velkého množství kosmetických přípravků vaší pleti neprospívá. Důležité je dát si pozor na kvalitu a jednotné složení kosmetiky, kterou vlastníte. Některé krémy a pleťové masky navíc ani nemají doopravdy takové účinky, jaké slibují jejich výrobci na etiketách. Kdykoliv měníte značku kosmetických přípravků, musíte si dávat zároveň pozor i na možné alergické reakce. Vyhnete se tak případným vedlejším účinkům v podobě zarudnutí nebo nepříjemného podráždění a svědění pokožky.

O svou pleť raději pečujte přiměřeně svému věku a pravidelně na ni nanášejte jen omezené množství dostatečně vyzkoušených a kvalitních kosmetických přípravků. Mezi ty, bez kterých se zkrátka neobejdete, patří zejména denní hydratační krém, odličovací olej nebo mléko, čisticí pleťová voda a už zmíněný krém na opalování.

Mohlo by se vám líbit

Poradna: Kvůli silnému akné jsem se bála vyjít z domu. Takto mi zničilo sebevědomí i život (Lucka 27)

Akné se obvykle začíná objevovat v adolescentním věku, tedy v době, kdy se zvláště u dívek formuje sebevědomí. Proto může mít následky i po vyléčení.
svetzeny.cz

Žádné nebo nedostatečné odličování

Mnoho žen chybuje také v zásadním každodenním rituálu, na kterém závisí čistota jejich pleti. Jde o nedostatečné, nebo někdy dokonce žádné odličování obličeje. I když přijdete domů po únavném a náročném pracovním dni nebo z dlouhé oslavy, nezapomínejte svůj obličej pořádně a správně odlíčit.

Dejte si záležet, abyste z tváře smyla všechen make-up i líčidla. Po odlíčení ještě opláchněte obličej čistou vodou nebo ho rovnou vyčistěte k tomu určenými kosmetickými přípravky. Zabráníte tak vysušení pleti.

Při odličování je zároveň důležité používat šetrný odličovací přípravek, který je určený přímo pro váš typ pleti. Pleť po odlíčení nesmí v žádném případě pálit, svědět ani rudnout. A proč je odstraňování make-upu vlastně tak důležité? Když se na noc správně odlíčíte, vyhnete se ucpávání pórů na obličeji, a s tím spojenému akné v podobě zarudlých pupínků a černých teček. Navíc pravidelným odličováním umožňujete pokožce, aby se během noci mohla dostatečně zregenerovat, čímž se zlepší i její celková kvalita. Pravděpodobně tak díky odličování konečně přestane být vaše pokožka mastná nebo naopak příliš vysušená.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Téměř každá žena dělá večer tuto chybu v péči o pleť

Odstraníte make-up, nanesete krém a jděte do postele? To není dobrý nápad. Přečtěte si, proč byste měli čekat než půjdete spát. Čím dříve se odlíčíte, tím lépe. Prozradíme vám proč.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Pupínky na obličeji i v dospělosti signalizují, že děláte něco špatně. Jaké jsou jejich spouštěče a jak se jich zbavit?

Kdo by to neznal. Nežádoucí otravné pupínky na čele i dalších místech obličeje se dokáží objevit vždy zrovna v tu nejméně vhodnou dobu. Kromě toho si navíc pro svůj vznik většinou vybírají zrovna to nejviditelnější místo. Když pominete to, že vám výskyt akné pravděpodobně pokazí náladu, pupínky zároveň signalizují, že v péči o svou pleť pravděpodobně děláte něco špatně. Zjistěte, co patří mezi příčiny jejich vzniku a jak s nimi jednou pro vždy zatočit.
svetzeny.cz