Přejít k hlavnímu obsahu

Téměř každá žena dělá večer tuto chybu v péči o pleť

Info ikona
Woman in bathroom

Odstraníte make-up, nanesete krém a jděte do postele? To není dobrý nápad. Přečtěte si, proč byste měli čekat než půjdete spát. Čím dříve se odlíčíte, tím lépe. Prozradíme vám proč.

Čím dříve se odlíčíte, tím lépe

Jak vypadá vaše péče o pleť každý večer před spaním? Odličujete se, pak pilně nanášíte séra, krémy a liftingové zázraky. A potom co? Jdete přímo do postele? Přiznáme se vám, že i my to takto dělali. Dokud si ovšem nepromluvíte s dermatologem. Protože jste všechny byly přesvědčeny, že aplikovat přípravky na obličej těsně před spaním je to pravé ořechové. Opak je pravdou.

Co je za tím?

Dermatoložka jasně vysvětluje: „Pokud to uděláte, riskujete, že veškerá drahá péče, kterou si kupujete, zůstane spíš na polštáři nebo ve vaší pleti.“ Odborníci doporučují, abyste aplikovala krémy a séru jednu až dvě hodiny před spaním, aby měly ingredience čas se vstřebat a proniknout hluboko do pokožky. Jedině tak dosáhnete nejlepšího účinku. Zkuste si udělat večerní rutinu po večeři a pak už jen odpočívejte nebo se věnujte relaxačním činnostem. Hlavně nikde neotírejte svůj obličej.

Tip na závěr

Pokud chcete mít jistotu, že vaše drahá péče na obličej zůstane tam, kam patří, měli byste investovat do hedvábného polštáře. Hedvábná vlákna jsou výrazně méně savá než bavlněná vlákna a zajišťují, že produkty péče o obličej a vlasy zůstane na svém místě. Na vašem obličeji. Kůže si také udrží více vlhkosti, takže vypadá zdravěji.

13 varovných signálů, že jste ve vztahu s narcistou

svetzeny.cz

Horoskop: Tato znamení zvěrokruhu jsou rození chamtivci

svetzeny.cz