Přejít k hlavnímu obsahu

Sexy rty: 6 triků k dokonalému nalíčení

Plné, hezky vybarvené rty jsou známkou zdraví a mládí. Proto je ženy tolik chtějí a muži tak obdivují. Tady jsou triky, jak sexy rtů dosáhnout.

1. Dokonalá příprava

Jakákoliv, i ta sebelepší a drahá rtěnka nejlépe drží na hladkém, dobře upraveném povrchu. Proto čas od času rty ošetřete peelingem, abyste odstranili drobné šupinky. Peeling vytvoříte ze směsi cukru a mleté kávy anebo kupte již hotový výrobek.
TIP: Výborný je Ovocný peeling na rty od L’Occitane, jehož chuť i vůně připomínají ovocný džem (440 Kč).

2. Správná technika make-upu

S přibývajícím věkem mohou rty ztrácet své ostré kontury a lehce ochabovat, čímž vypadají tenčí. Používejte tužku na rty v barvě rtěnky. Vytvoří dokonalý tvar úst a zároveň zabraňuje, aby se barva během dne rozpila. Další možností je pořídit si rtěnku 2 v 1, která obsahuje jak konturku, tak rtěnku.
TIP: Zvládnete to jedním tahem díky rtěnce a konturovací tužce na rty 2 v 1 Iconic Lips od Dermacol (184 Kč). 

3. Ideální tón 

Nevíte, jaká barva rtěnky je pro vás ideální? Pak musíte především zjistit, jaký je tón vaší pleti. Ke světlovlasým ženám se světlejší kůží se hodí broskvová, starorůžová nebo korálová rtěnka. Tmavovlásky si mohou dovolit tmavší tóny, jako jsou švestková, vínová nebo temně rudá. Pokud máte barvu pleti někde mezi tmavou a světlou, vyzkoušejte růžovou, malinovou, oranžovou nebo korálovou.
TIP: Okouzlete s novou rtěnkou Limited Edition Cannes 2019 Color Riche od L’Oréal Paris (219 Kč). 

4. Nádherná plnost

Trápí vás úzké rty? Nejste v tom sama. Ale naštěstí existují triky, jak je zvětšit. Jsou jimi lesky na rty nebo lesklé rtěnky. Lesk totiž dodává objem. Ještě lepší jsou ale tzv. boostery (optické zvětšovače s push-up efektem), které rty chrání, hydratují a vyhlazují vrásky. 
TIP: Zkuste lesk na rty pro objem Volumizing Lip Booster od Catrice (100 Kč).

5. Fantastická výdrž

Ráno se nalíčíte, a v poledne už je rtěnka pryč? Na tento problém máme řešení! Je jím podkladová báze čili primer. Ten aplikujte před každým líčením. Rty krásně vyhladí, zvláční a připraví na aplikaci barvy. Rtěnku fixuje a předchází tvorbě žmolků. Zejména pro slavnostní líčení je primer nepostradatelný.
TIP: Pod rtěnku dejte podkladovou bázi na rty od Make Up For Ever (790 Kč).

6. Neodolatelné maskování

Masky se nehodí jen na obličej, ale i na rty! Dokážou je hydratovat i vyplnit jemné začínající vrásky. Koupíte je v parfumerii Douglas.
TIP: Noční výživná maska na rty Buttermask od Kiehl's (650 Kč).