Přejít k hlavnímu obsahu

Největší trendy ve stříhání vlasů, které můžete vyzkoušet letos na jaře, jsou moderním odkazem na minulost: Super dlouhé vlasy nebo prodloužené mikádo

Info ikona
Julia Roberts

Pokud jde o trendy, nemůžeme se přestat dívat do minulosti. Oblíbené střihy letošního jara vám nevyhnutelně způsobí déjà vu. Poslední roky byly, mírně řečeno, chaotické. Takže, kdo by nemohl využít vřelé a neostré pocity, které nostalgie přináší – ať už je to při opakovaném sledování vašeho oblíbeného sitcomu z 90. let nebo kopírování účesu vaší oblíbené postavy.

Pro úplný přehled největších trendů v střihu a účesech sezóny jsme se obrátili na profesionály. Špičkoví stylisté předpovídají účesy, který uvidíte všude – a budete je chtít všechny vyzkoušet.

1. Vrstvy

Spolu s vesmírnými drdoly, motýlkovými sponami a klikatými pěšinkami jsoou vrsty číslo jedna mezi trendy v účesech pro rok 2022. Letošní rok budou populární střihy se spoustou vrstev, konkrétně ty s ofinou a stylizovanými konečky vlasů pomocí žehličky nebo kulmy. Účes Billie Eilish je ukázkovým příkladem vrstev.

2. Prodloužené mikádo

Počátek 21. století není jediným desetiletím, které inspirovalo vlasové trendy tohoto období, dalším vlivem je minimalismus 90. let. Inspirovat se můžete rovnou u Agáty Hanychové, které jde s trendy a nechala si ostříhat právě prodloužené mikádo. 

3. Vlny až na konci

Ano, ano, čtete  správně. Pokud chcete jít opravdu s trendy roku 2022, natočte si pouze konce vlasů. Toto je úplně jiný směr, než jaký jsme v poslední době viděli; všechno bylo buď o jasném střihu, nebo o tom, aby to bylo "jednoduché", protože všichni byli doma. Ale když se svět začíná vracet k normálu, jsme připraveni být trochu víc sexy - a toto je perfektní způsob, jak to udělat.

Make-up není všechno aneb celebrity, které jsou krásnější bez líčidel. Patří mezi ně Drew Barrymore nebo Leighton Meester

svetzeny.cz

4. Super dlouhé vlasy

Protože tolik z nástouží po extra délce, není překvapivé, že špičkoví stylisté předpovídají, že super dlouhé vlasy budou během jara velkým trendem. S dlouhými vlasy jsou možnosti úpravy nekonečné. Je to také jeden z nejnáročnějších stylů na údržbu! Sušení fénem rovně a pěšinka uprostřed je nápadný vzhled - vzpomeňte si na Cher ze 70. let. 

5. Vlny á la Pretty woman

Koketní a sexy, tak by se dalo mluvit o dlouhé vlnité hřívě. A zdá se, že tento trend je zpátky! Mimochodem, věděli jste, že a oficiálním filmovém plakátu k Pretty Woman není ve skutečnosti postava Julie Roberts, ale známé hollywoodské dublérky Shelley Michelle, na jejíž tělo byla v počítačovém programu na úpravu fotografií montáží přidána hlava Julie.

Info ikona
Pretty Woman

zdroj: Instagram, People, Insider, The Sun