Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy podle tvaru obličeje: Správný výběr vám ubere roky i kila

Toužíte po změně účesu? Do toho! Dávejte ale pozor na to, jaký střih zvolíte. Ne všechny střihy totiž sluší všem tvarům obličeje. Vyberte takový, který bude tvaru vašeho obličeje perfektně sedět, dodá vám šmrnc a třeba vám ubere i nějaké roky. Poradíme Vám, který typ účesu je pro vás ten nejlepší. Inspiraci najdete v naší galerii.

Oválný typ obličeje

Tento tvar obličeje je symetricky nejvyváženější. Jestliže máte to štěstí a váš obličej má právě tento tvar, gratulujeme! Můžete totiž zvolit téměř jakýkoliv účes a střih, který se vám zrovna zalíbí. K oválnému tvaru obličeje sedí jak dlouhé kadeře, tak kratší mikádo a dokonce i úplně krátké vlasy. Záleží pouze na vás, v jakém střihu se budete cítit nejlépe. Pokud ráda experimentujete, nebojte se ani ofiny. Dodá celkovému vzhledu šmrnc a styl.

 

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend 2023: Obloukový střih sluší všem tvarům obličeje. Nezáleží dokonce ani na délce vlasů

Vlasový trend roku 2023 není pouze "butterfly cut", ale také tzv. obloukový střih. Pokud netoužíte po velkým změnách, ale chcete nový vzhled, je tento účes přesně pro vás. Obloukový střih je v roce 2023 mezi ženami velmi žádaný. Dodává svěží dynamiku a lze jej nosit s jakoukoli délkou vlasů.
svetzeny.cz

Kulatý obličej

Máte-li kulatý tvar obličeje, dávejte si obzvlášť pozor při volbě krátkých střihů. Zvolíte-li moc krátký střih účesu, obličej vám opticky ještě více zkulatí a nebude to moc lichotivé. Jestli opravdu toužíte po kratších vlasech, zvolte typ delšího mikáda, které bude končit maximálně nad rameny. Chcete-li obličej opticky protáhnout, vsaďte na vysoko vyčesaný culík. Tento účes je nesmrtelný, šik a zároveň velmi praktický a pohodlný. Máte-li ráno trochu více času, zkuste vsadit na jemné vlnky, které snadno vytvoříte kulmou nebo žehličkou na vlasy. Účes tak bude o něco více hravý.

 

Čtvercový obličej

Lidé s tímto typem obličeje mají typicky výraznější čelisti a bradu. Ty jsou, spolu s čelem a lícními kostmi, v jedné rovině. Zde je zcela na vás jak moc na části svého obličeje chcete upozorňovat. Zvolíte-li kratší střih vlasů, nebo mikádo, rysy svého obličeje tak zvýrazníte a krásně podtrhnete. Pokud své obličejové rysy raději schováváte, zvolte delší vlasy. Právě díky nim výrazné čelisti částečně zakryjete. Ani v tomto případě určitě nešlápnete vedle s jemně sestříhanou ofinou alá motýlí sestřih (pozor na to, aby nebyla příliš hustá). Dodá celkovému vzhledu šik styl, díky kterému bude o účes něco živější.

 

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50. S věkem sázejte na přirozenost, zkraťte vlasy ve vhodnou chvíli

Každému sedí jiný střih i barva vlasů, přesto se však můžete orientovat ve světě účesů pomocí obecných rad. Prohlédněte si naši galerii a inspirujte se účesy, které sedí k vaší věkové kategorii. Přečtěte si také, jaké účesy by vám mohly slušet a kdy začít přemýšlet o kratším střihu.
svetzeny.cz

Srdcový tvar obličeje

Tento tvar obličeje je velmi specifický. Vyznačuje se širším čelem a lícními kostmi, postupně se však obličej zužuje a svým tvarem tak připomíná pomyslné srdce. Tento unikátní tvar obličeje můžete zvýraznit třeba vysoko vyčesaným uhlazeným culíkem, drdolem, nebo kratším mikádem. Ani s dlouhými kadeřemi zde nešlápnete vedle, ale v tomto případě by byla škoda tento specifický tvar obličeje schovat za dlouhé vlasy. Využijte toho, že má váš obličej právě tento unikátní tvar a podtrhněte jeho rysy.

 

Galerie: Jaký účes bude slušet právě vašemu tvaru obličeje?
Zdroj článku