Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend: V roce 2023 hlásí návrat motýlí střih. Sluší každému tvaru obličeje

90. léta jsou zpátky a vy se můžete vrátit v čase a znovu vyzkoušet trendy účes, který se nazývá „motýlí střih“. Výhodou tohoto účesu je rozhodně fakt, že sluší každé ženě a vy se můžete inspirovat, nebo si ho rovnou zkusit ostříhat sami doma.

Pokud máte chuť na změnu, nemusíte vlasy radikálně stříhat. Motýlí střih je jednoduchý a vkusný, dlouhým i kratším vlasům dodá svěží vzhled. Trendový střih si pohrává s různými délkami a finálový efekt dodává vašim vlasům úchvatný objem. S trochou odvahy to zvládnete i sami!

Jak na motýlí sestřih?

Pokud se nechcete odevzdat do rukou odborníka (kadeřníka), zkuste motýlí účes sami doma. Nejprve vlasy rozdělte na dvě části. Tu část, kterou chcete sestříhat sčešte před oči a zbytek vlasů sepněte, nebo dejte do culíku. Vlasy na čele zkraťte na požadovanou délku. Abyste neustřihli klasickou rovnou ofinu, je třeba použít nůžky svisle!

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend: Téměř všechny ženy nad 40 dělají tuto chybu

Správný účes nás může udělat o deset let mladší. Existuje však hrubá "účesová" chyba, která dělá pravý opak, říká vlasová expertka!
svetzeny.cz

Pro koho je motýlí střih vhodný?

I když se střih hodí snad ke každému tvaru obličeje, je tu pár výhod pro ty, ktěří mají vlnité nebo kudrnaté vlasy. A čím delší, tím lepší! Nicméně nemusíte se bát, že byste s tímto trendem šlápli vedle, šikovný kadeřník vám vrstvy udělá tak, aby šly přesně k vašemu obličeji.

Díky vrstvám, které rámují obličej je účes nejvhodnější pro osoby s kulatým tvarem obličeje. Je to proto, že dlouhé vrstvy pomáhají konturovat vaše rysy a vytvářejí iluzi štíhlejšího obličeje.

Kromě toho "údržba" tohoto účesu vyžaduje velmi málo času, tedy ráno budete mít pár minut k dobru. Vše, co potřebujete, je dobrý texturovací sprej a můžete začít!

Mohlo by se vám líbit

Kočičí žena kdysi bývala neskutečně bohatá a krásná. Dnes pobírá sociální dávky

Možná vám nic neříká jméno Jocelyn Wildenstein, ale nejspíš jste už někdy zahlédli její tvář. Kdysi bohatá a krásná žena proslula tím, že si nechala přetvořit obličej pomocí plastických operací, aby vypadala jako kočičí šelma. Nejenže však pozbyla krásu, ale i majetek a kočičí žena dnes pobírá sociální dávky a na Instagram dává silně vyretušované fotky.
svetzeny.cz

Celebrity s motýlím účesem

Tento účes samozřejmě není populární pouze v komunitě TikTok. Hvězdy jako Kaia Gerber, Lily Collins a Addison Rae také skočily po hlavně do trendu motýlího střihu.

Motýlí střih
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška