Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion

Světoví kadeřníci radí, jak na slabé a řídké vlasy a čeho se vyvarovat. Naučte se o ně správně pečovat.

Info ikona
Péče o vlasy

Trápí vás slabé řídké vlasy a nevíte co s nimi? Mrzí vás, že si podobně jako kolegyně nemůžete vyčesat vlasy do hustého ohonu nebo, že se nemůžete pyšnit kudrnatou a hustou hřívou? Nezoufejte, i s řídkými a slabými vlasy se dá skoro čarovat. Naučte se, jakým chybám v péči o kštici se raději vyhnout a dejte na tipy kadeřníků, jak své vlasy upravovat. Uvidíte, že díky objemnějším a zářivějším vlasům budete za hvězdu všude, kam přijdete.

Promotion

Řídké a slabé vlasy trápí podle průzkumů mnoho žen po celém světě. Někdy může být řídká kštice způsobená zvýšeným vypadáváním vlasů zapříčiněným stresem nebo zdravotními problémy, málo vlasů však mohou mít někteří jedinci i od přírody, aniž by šlo o nově objevené potíže. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, určitě byste ráda vyzkoušela tipy, které vašim vlasům dodají na objemu a podpoří jejich růst. Co doporučují přední vlasoví stylisté?

Ozdravte svůj jídelníček

Ač by se to někomu mohlo zdát jakkoliv podivné, vzhled vašich vlasů nejvíce ovlivníte tím, co jíte. I přes pečlivě tvořené stylingy a nejmodernější střihy nebudou vaše vlasy zdravé, pokud jim nedopřejete ty správné živiny, které potřebují. A jak jinak než stravou. Tento fakt potvrzuje i přední vlasová odbornice a konzultantka Anabel Kingsley, prezidentka kosmetické značky Philip Kingsley pro web marthastewart.com. Ve svých odpovědích Anabel vysvětluje, že růst vlasů je silně závislý na stravě. I malý nedostatek ve stravování tedy může ovlivnit růst vlasů.

Vlasová odbornice proto doporučuje jíst zdravou, vyváženou stravu, bohatou na bílkoviny, komplexní sacharidy a železo. „Můžete vyzkoušet i výživové doplněk s proteiny a bílkovinami, které vašim vlasům podají pomocnou ruku,“ dodává Anabel Kingsley s tím, že především proteiny jsou základem vlasových vláken, ale jen málokdo jich skutečně přijímá dostatek, který by mu stačil pro zdravý růst vlasů.

Vlasy nemyjte příliš často, pozor na vhodné přípravky

Pokud chcete mít vaše jemné a slabé vlasy krásné, to nejdůležitější na co musíte dávat pozor, je jejich správné mytí. Vybírejte si pouze ty kosmetické přípravky, které neobsahují sulfáty – detergenty, které se podle odborníků nacházejí ve velkém množství šamponů. Časem pak většinou oslabují vlasové folikuly, které zapříčiňují jen další lámání a řídnutí vlasů. Je tedy nezbytně důležité pečlivě číst složení vašeho šamponu a kondicionéru. „Používání šamponu pro objem může pomoci naplnit kořínky a dodat živiny zpět do vyčerpaných pramenů vlasů," říká pro web realsimple.com Nunzio Saviano, kadeřník z New Yorku a radí: „Přibližně jednou týdně používejte také čistící šampon, který vám pomůže, aby vaše vlasy vypadaly plnější a hustší.“

Na mastně vypadající vlasy použijte suchý šampon

Majitelky slabších a řídkých vlasů ale často neřeší podle kadeřníků pouze problémy s jejich objemem, ale také s pocitem mastných vlasů. Často pak mají tendenci mýt si proto vlasy každý den, což je ale podle vlasových stylistů velká chyba. „Většina klientů s jemnými vlasy cítí potřebu mýt se každý den, protože jim hned po jednom dnu přijde, že mají mastné vlasy,“ říká pro web realsimple.com Jennifer Watson, kadeřnice a ředitelka vzdělávání v Zenagen Hair Care a dále vysvětluje: „Jemné vlasy však stačí mýt šamponem dvakrát nebo třikrát týdně. Přemývání může způsobit přílišnou produkci mazu, což vede k plochým vlasům bez života. Vhodné jsou přírodní oleje, které v kombinaci s minimálním šamponováním jemným vlasům dodávají objem a ovladatelnost.”

Pokud ale máte pořád pocit, že jsou vaše vlasy mastné a mytí třikrát týdně jim nestačí, zbavte se přebytečného mazu se suchým šamponem. Podle vlasových stylistů stírají zbytky šamponového prášku přebytečný maz z vlasových kořínků a vytváří větší objem. "Nezapomeňte po použití suchého šamponu (maximálně třikrát za sebou) vlasy umýt, jinak může nahromadění přípravku podráždit pokožku hlavy a vysušit jemné chloupky, což způsobí lámání," říká Tsippora Shainhouse, MD, FAAD, dermatoložka s certifikací správní rady v Beverly Hills.

Vlasy vysoušejte pouze na 75 %

Vlasoví odborníci se shodují, že o jemné vlasy byste měla pečovat takzvaně na 75 % procent. To samozřejmě neznamená, že máte své vlasy zanedbávat. Toto pravidlo se týká především vysoušení vlasů fénem a tepelné úpravy vaší kštice. "Toto pravidlo se týká sušení vlasů teplým vzduchem. Vlasy fénujte jen do doby, než budou asi ze 75 procent suché, nikdy ne úplně do sucha," říká pro web realsimple.com kadeřník z Haven Salon Studios, Michon Kessler, a dodává „Mokré vlasy jsou nejzranitelnější vůči česání a narovnávání a mají tendence se při něm lámat.“

Kessler proto doporučuje fénování vlasů hlavou dolů naruby, abyste vlasům přidala tvar a objem u kořínků. Tak si podle kadeřníka vytvoříte dokonalý vyfouknutý styling a zároveň minimalizujete poškození. Vlasoví stylisté navíc radí, abyste se, pokud máte jemné vlasy, jakékoliv tepelné úpravě vlasů, pokud možno, raději vyhýbala. Vlasy totiž mívají větší tendenci se třepit a lámat. Samozřejmě každá ale chceme dobře vypadat, proto přední vlasoví odborníci radí namísto kulmy používat natáčky.

Zdroje: marthastewart.com; realsimple.com

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.