Přejít k hlavnímu obsahu

Kadeřník radí, jakým účesům se vyvarovat ve 30 nebo 40 letech. Jeho rady vám uberou roky

Šaty dělají člověka, ale jak moc ovlivní náš vzhled vlasy? Shodneme se na tom, že více než dost. Kadeřník společně se Světem ženy rozdělil naše vlasy podle věkových kategorií a prozradil doporučenou péči. Co se hodí pro vaše vlasy?

Prvně všeobecně 

Nezapomínejte na kvalitní produkty. "Může to znít jako kliše ale vhodná volba produktu opravdu dokáže divy… rozhodně vám taky ušetří plno času s úpravou vašeho účesu a výsledek bude vždy takový jaký být má," vysvětluje František Holák z kadeřnictví Soham Vlasový Atelier. 

Nejen styl oblečení, životní postoj nebo třeba volba koníčků ve volném čase utváří naši osobnost. To stejné platí i o vlasech. "O všem je důležité přemýšlet jako o celku. Účes o vás něco vypovídá stejně jako volba vašeho šatníku... tyto věci by měli být v harmonii a tato rada platí v každém věku."

Info ikona
Kadeřník, účesy

Nejlepší rada? Znát své možnosti

"Ne všechno, co se nám líbí jednoduše můžeme mít… s tímto vám poradí váš kadeřník," vysvětlují odborníci z kadeřnictví Soham Vlasový Atelier a dodávají: "Jeho práce není jen stříhat a barvit vlasy, ale měl by také vědět jak vaše přání (i když se může zdát nereálné) přivést v realitu, která vám bude slušet. Jednoduše ne každé mikádo je stejné a někdy stačí malá změna, a to co zprvu vypadalo tak, že nám slušet nemůže, nám najednou sluší a sedne!"

30+

V tomto věku už řada žen ví, co chce, a ještě může mít téměř vše úplně beztrestně. Ovšem i zde platí pár zásad, kterých bychom se měli držet při volbě našeho nového účesu.

"Méně je někdy více. Začíná etapa života, kdy už za sebou máme jakousi pestrobarevnost, kterou jsme si mohli dovolit před 10 ti lety, ale neznamená to, že se barev musíme úplně vzdát. Jen už byste měli zvolit poněkud tlumenější odstíny. To samé platí pro střih. Výstřednosti typu jedna strana vyholená již zkrátka nejsou pro nás," vysvětlují vlasoví experti. 

Info ikona
Kadeřník, účesy

Kadeřnice Kateřina Kavanová vytvořila melír tónovaný do studených odstínů a kadeřník František Holák doladil střih do lichotivého tvaru.

Info ikona
Účesy

40+

V tomto věku bývá často kromě vhodných produktu nebo vhodného střihu či barvy rovněž důležitá pravidelná návštěva kadeřníka. Pravidelné dobarvování nebo zastřiháváni vlasů přidává dojmu upravenosti, který po 40 bývá často vice potřeba než v mladším věku.

"Určitá rozevlátost již často působí spíše neupraveně nežli jako nějaký styl nedbalé elegance. Zpravidla u hodně dlouhých vlasů, které často svazujeme do copu, bychom měli zvážit, zda opravdu není na čase odložit gumičku a začít pomalu zkracovat do délky, která bude působit alespoň v rámci možnosti upraveně," říká kadeřník a dodává: 

"Mladí je v přirozenosti, a to se týká hlavně barvy. Již není vhodné nosit velmi křiklavé nebo tmavé odstíny, které často budou zvýrazňovat vrásky. Světlejší odstíny jednoznačně s přibývajícím věkem začínají lichotit všem."

Info ikona
Kadeřník, účesy

Paní měla vlasy barvené doma s odlesky do velmi teplých tónů, které se značně vyšisovanými délkami nevypadaly příliš dobře. Střih byl téměř do jedné délky. Kadeřník zvolil mírné zkrácení délky a sestříhání vlasů, aby získaly více objemu. Barva byla zesvětlena a celkovému odstínu dala spíše chladnější nádech.

Veronika Arichteva oslavila první narozeniny svého rozkošného syna. Jeho podoba s otcem je neuvěřitelná

Veronika Arichteva (35) sdílela s fanoušky dojemné fotografie oslavy svého syna, která měl jeden rok. Podívejte se, co o oslavě napsala a jak první narozeniny prožívala.
svetzeny.cz

Hailey Bieber sdílela fotky ze svatby, které dosud nikdo neviděl. Oslavila tak výročí svatby s Justinem Bieberem

Šťastné výročí, Bieberovi! Jedna z nejznámějších dvojic, Justin Bieber a Hailey Bieber, slaví rok od svatby. A Hailey si připravila pro fanoušku vskutku delikátní záležitost. Sdílela fotky, které ještě nikdy nikdo neviděl.
svetzeny.cz