Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50. S věkem sázejte na přirozenost, zkraťte vlasy ve vhodnou chvíli

Každému sedí jiný střih i barva vlasů, přesto se však můžete orientovat ve světě účesů pomocí obecných rad. Prohlédněte si naši galerii a inspirujte se účesy, které sedí k vaší věkové kategorii. Přečtěte si také, jaké účesy by vám mohly slušet a kdy začít přemýšlet o kratším střihu.

Móda: Kabáty, které vypadají dražší, než jsou. Vsaďte na správné barvy a střihy

Zima je tady a mínusové teploty, ledový vítr, sníh a mráz s ní jdou ruku v ruce. S těmito elegantními zimními kabáty budete okamžitě dobře oblečeni – aniž byste museli utrácet spoustu peněz. Inspirujte se v naší galerie a naučte se jednoduchá pravidla, která vám budou ku prospěchu.
svetzeny.cz

Účesy a střihy vlasů pro ženy nad 30 let

Možností střihů a účesů je ve vašem věku spousta, vlastně prakticky skoro většina co dosud. Jedním z nich je například středně dlouhý vlnitý bob, který není nijak náročný na údržbu. Pokud se vám vlnky nelíbí, můžete dodat vlasům po ramena zajímavé zvýraznění zatočením okraje. Pokud nosíte delší vlasy, můžete zkusit techniku tzv. balayage, která využívá jemné zesvětlování pramenů pomocí štětce pro co nejpřirozenější efekt. Pokud patříte k velmi zaneprázdněným ženám, může pro vás být velkou úlevou střih zvaný „pixie“. Na přílišné zkracování však máte ještě dost času, a tak pečlivě zvažte, zda je pro vás tento účes opravdu vhodný. Nechte se poradit od zkušeného kadeřníka, zda se tento typ střihu hodí k vašemu obličeji.

Jak se oblékat po čtyřicítce a vypadat mladší: Vyvarujte se určitých barev a nevhodnému prádlu

S přibývajícím věkem nejde při oblékání o to, udělat na někoho dojem, ale o to, ať se každý cítí skvěle a sebevědomě. Postava už nevypadá stejně jako ve dvaceti, ale to není žádná překážka. Jak se tedy správně oblékat a čemu se naopak vyhnout obloukem?
svetzeny.cz
Info ikona
VT14 zrzave objemne vlasy Pixabay.jpg

Účesy a střihy vlasů pro ženy nad 40 let

Určitě už vás nebaví poslouchat stereotypní rady, že ženy nad 40 let by neměly nosit dlouhé vlasy, měly by si dávat pozor na šediny a že na některé střihy vlasů už jsou příliš staré. Nemusíte se bát delšího bobu po bradu, dlouhých vlasů s vlnitými konci, měkce texturovaných dlouhých vrstev, ofiny, ani třeba elegantního uhlazeného drdolu. Slušet vám budou i vysoce vyčesané vlasy nebo vrstvené kadeře po ramena. Vždy je třeba hledět na typ obličeje a na to, s jakým střihem jste byla dosud nejspokojenější a podle toho volit nový střih. Rozhodně si nenechte namluvit, že ženy po čtyřicítce mají vlasy okamžitě zkracovat.

Účesy a střihy vlasů pro ženy nad 50 let

Po padesátce je pomalu načase vsázet především na přirozenou krásu a nalézt nadčasový a elegantní účes. Mezi klasiky patří samozřejmě krátké boby a středně dlouhé vlasy. Ty jdou kombinovat s jemnou ofinou i vrstvením, které lehce orámuje obličej. Pokud chcete však vyniknout o něco více, nebojte se ani středně dlouhého účesu nebo dlouhých vlasů. Délka vlasů totiž navzdory stereotypům nesouvisí s věkem, ale s typem obličeje a celkovým stylem jeho nositelky.

Účesy podle věku
Zdroj článku