Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se oblékat po čtyřicítce a vypadat mladší: Vyvarujte se určitých barev a nevhodnému prádlu

S přibývajícím věkem nejde při oblékání o to, udělat na někoho dojem, ale o to, ať se každý cítí skvěle a sebevědomě. Postava už nevypadá stejně jako ve dvaceti, ale to není žádná překážka. Jak se tedy správně oblékat a čemu se naopak vyhnout obloukem?

Čtyřicítka na krku, nerozvážná rozhodnutí jsou za vámi, kariéru i rodinu máte pod kontrolou a ve své kůži se cítíte lépe než kdykoli předtím. Jaký je způsob, jak to všechno přijmout? Udělejte pár stylových změn a opusťte trendy, které se po čtyřicítce stávají spíše módními omyly. Faktem je, že byste se při výběru módy neměli řídit věkem, ale spíše životními zkušenostmi. Ve 40 už má většina žen potřebné sebevědomí i jistotu, která dříve spíše chyběla. Čemu se tedy nejlépe vyvarovat?

1. Příliš výrazné barvy

Nosíte spíše výrazné barvy než neutrální odstíny? V tom případě děláte možná chybu. Neutrální odstíny se hodí do každého šatníku a skvěle pasují právě k výrazným kusům oblečení. Díky barvám můžete do života přitáhnout radost i mládí, ale nic se nesmí přehánět. Křiklavé kalhoty spolu s křiklavým tričkem na sebe rozhodně neoblékejte.

2. Špatně zvolené prádlo

Tělo se s přibývajícím věkem vyvíjí a není žádná ostuda, že potřebujete jiné prádlo, než tomu bylo před deseti lety. Pokud chcete mít pěknou postavu, investujte do dobře padnoucího prádla. Skvělou volbou mohou být tvarující body, podprsenky se širšími ramínky nebo kalhotky s vysokým pasem, které zakryjí bříško.

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 let měly vyhnout. Zapomeňte na syté barvy nebo melíry

Po padesátce má většina z nás svoji původní barvu vlasů překrytou šedinami. Některé ženy se k nim hrdě hlásí a ponechávají si svůj přírodní vzhled. Jiné je zase zakrývají barvením. Jenže v tomto věku už je potřeba přemýšlet. Ne každý odstín je totiž vhodný, i když se vám třeba líbí sebevíc. Jakým barevným trendům je lepší se vyhnout a na které naopak vsadit?
svetzeny.cz

3. Velké nápisy či obrázky

Oblečení se spoustou velkých nápisů a obrázků patří do šatníku teenagerů. Nejen, že to u žen nad čtyřicet nevypadá dobře, ale kolikrát ženy nosí i cizojazyčné nápisy, kterým nerozumí. Mohou to být sprostá slova s ironickým podtextem, a to se k vyzrálé ženě zajisté nehodí.

4. Opotřebované věci

I když retro a vinted věci jsou stále v kurzu, tak poničené nebo opotřebované nikoliv. Nenoste kabelku, ze které trčí nitky nebo se pomalu utrhává poutko. Ošoupané boty nebo svetry s dírou nejsou taky zrovna výkřikem módy. Pořiďte si nadčasový kousek, který vám vydrží několik let.

5. Nevhodné odhalování

Nebojte se ukázat své tělo, ale co je moc, to je moc. Vyberte si jednu část těla, kterou chcete v každém oblečení zvýraznit, pokud ukazujete výstřih, nechte si delší spodní lem. Síťované silonky také nebudou to pravé ořechové. Jemné odhalování je kolikrát lepší než výstřih až po břicho.

Oblékání žen po čtyřicítce
Zdroj článku