Přejít k hlavnímu obsahu

Rodina na prvním místě: 3 tipy na zábavní parky v Česku

Rodina na prvním místě: 3 tipy na zábavní parky v Česku

Chcete svým dětem přichystat překvapení v podobě pořádné porce dobrodružství a zábavy? Vyberte si z našich tipů. Tady nuda nemá šanci!

Praha: Perníková chaloupka, myslivec nebo vodní koryta

Děti už nemusí mrzet, že to mají do Disneylandu daleko. V pražském zábavním areálu Creative World je totiž všechno, po čem touží. Holčičky zde najdou princeznovský koutek s půjčovnou šatů z pohádek Ledové království, Šípková Růženka nebo Zvonilka, čajovou sadu Alenky v říši divů nebo kreativní vaření a zdobení v perníkové chaloupce. Kluci se jistě zabaví při dovádění ve vodních korytech nebo při práci se dřevem u myslivce. Všechny tyto aktivity jsou navíc vymyšleny tak, aby se do nich zapojila celá rodina. Až se děti vyřádí, v areálu stojí food truck s jídlem, připraveným z kvalitních surovin od českých farmářů nebo malých dodavatelů.

Dolní Morava: Tobogan, lanový most či lezecká stěna

Tady si svou oblíbenou atrakci najde úplně každý od batolat až po dospěláky. V Lesním zážitkovém parku v areálu Dolní Moravy jsou tři netradiční cesty – Krokodýlí cesta, vytvořená z částí těla tohoto ještěra, Liánová cesta, která vede mezi dvěma plošinami zavěšenými ve výšce 80 cm nad zemí, nebo Pařezová cesta poskládaná z trámů. Také tu najdete čtyři lesní chaloupky rozdělené podle věku dětí. V jedné jsou deskové hry a lezecká stěna, v další zas tobogan či lanový most.

Brno: Africká džungle, závodní dráha nebo sportovní hřiště

Den plný opičáren si užijete i v Brně. V tamějším rodinném parku Bongo můžete s dětmi vyrazit na dobrodružnou výpravu do divoké africké džungle, objevovat nekonečný labyrint chodeb, klouzaček a žebříků, závodit na automobilové dráze a zaskákat si na trampolíně nebo v nafukovacím hradu. Kluci s tatínky jistě rádi využijí multifunkční sportovní hřiště, kde si mohou zahrát fotbal nebo basketbal.