Přejít k hlavnímu obsahu

Chování žen, které je jasným důkazem jejich velmi nízkého sebevědomí

Mít o sobě špatné mínění dnes není vůbec nic neobvyklého. Od zpochybňování vašeho jednání, neustálého kontrolování, zda děláte věci správně nebo dokonce shazování vlastních názorů a myšlenek. Trápí vás nízké sebevědomí? Jak ho odhalit v chování u žen?

Pozorujete lidi okolo sebe a říkáte si, jak to dělají, že mají na vše odpověď, neustále se něčemu smějí a vystupují sebejistě? Ti musejí mít vysoké sebevědomí, prolétne vám hlavou. Ne vždycky tomu tak je. Nízké sebevědomí mohou na veřejnosti jen maskovat. Ve skrytu duše trpí mindráky stejně, možná ještě víc, než druzí. Jaké chování značí u žen nízké sebevědomí?

Nízká sebedůvěra

Sebevědomí a sebeúcta jsou spolu propojeny a jedno bez druhého nejde. Nízké sebevědomí může ženám bránit posunout se v životě dopředu. Může to mít různé projevy - od setrvávání v toxickém vztahu, nepovýšení v práci, nepěstování koníčků až třeba po to nechávat se využívat od druhých lidí. Může se to projevit na důvěře v sebe sama a ve své schopnosti.

Uzavírání se před světem

Čeká vás další setkání s kamarádkami? Společný víkend, pracovní teambuilding nebo další? A vy se už dopředu bojíte, co z toho vzejde. Nechce se vám tam a hledáte co možná nejvíc důvodů, jak se těmto setkáním vyhnout. Bude to znamenat, že musíte mluvit o sobě - jak se vám daří, jaké jsou vaše silné stránky, co se vám povedlo. A to není něco, co umíte. Chválit se? Za co? I to jsou otázky, které mohou rotovat ve vaší mysli. Srovnávání s druhými lidmi není nikdy dobré pro sebevědomí.

 

Mohlo by se vám líbit

Znaky nízkého sebevědomí: Zdaleka nejde jen o nedostatek sebedůvěry

Nízké sebevědomí vám výrazně ovlivňuje život. Ovšem znaky absence sebevědomí není pouze stydlivost... Znáte i ty další? Zároveň se díky Světu ženy dozvíte, jak si svoje sebevědomí zvýšit a zlepšit si výrazně kvalitu svého života.
svetzeny.cz

Nejste společenské

A můžete být někdy až nepřátelské. Žena, která o sobě nemá vysoké mínění se může stát agresivní, protože lidé okolo ní mohou kdykoliv odhalit její nedostatky. Jsou tedy defenzivní a často útočí už dopředu, aby druzí náhodou neodhalili to, co ony samy považují za problém a nedostatek. Přitom to možná ani tak není.

Ztráta kontroly

Případně pocit, že tu kontrolu ztrácíte. Nízké sebevědomí často podsouvá pocit, že věci okolo vás nemáte plně ve svých rukou. Máte pocit, že vám chybí moc nad vámi samotnými či nad tím, co se s vámi a vaším životem děje. To může vyústit až v pocit nestability a neukotvenosti, což s sebou nese další nepříjemné pocity.

Řešíte jen sebe

Problémy mají v životě všichni lidé. Někdo menší, druhý větší, někdo je ventiluje veřejně, jiný si je řeší v tichosti. S nízkým sebevědomím se však patláte jen ve svých problémech. A máte pocit, že máte ve všem smůlu. Jen vy máte takové problémy, ostatní si žijí v pohodě a bez stresu. A to přece není fér. Snadno tak můžete přejít do režimu sebelítosti, která brání v empatii k ostatním. Soustředíte se na sebe.

Info ikona
žena
Mohlo by se vám líbit

Přitažlivost podle znamení zvěrokruhu: Berani jsou sebevědomí, se Střelci se vždy zasmějete

Každý člověk je jedinečný, ale s ostatními ho může pojit jeho znamení zvěrokruhu, které má své charakteristické rysy. Ty se u mnoha nositelů znamení silně projevují. To samé platí ohledně atraktivity, která je pro každé znamení trochu jiná. Přečtěte si, čím můžete zaujmout právě vy s vaším znamením zvěrokruhu a ověřte si také případnou komptabilitu se svým partnerem. Více se k jednotlivým znamením dozvíte v naší galerii.
svetzeny.cz

Přecitlivělost na kritiku

Člověk nedělá vždy vše na tisíc procent perfektně. Někdy to prostě v práci nevyjde, uděláte věci, které nejsou správné. Když vás s tím druhý konfrontuje, můžete vyletět jako čertík v krabičce. Kritika, pokud je samozřejmě konstruktivní, je způsobem, jak na sobě pracovat a zdokonalovat se. Lidem s nízkým sebevědomím to však připadá spíše jako útok na jejich osobu.

Strach ze selhání

Selhání je přirozenou součástí lidského života, ne vždycky vám vše vyjde tak, jak potřebujete. Jenže vzdávat se už předem nebo dělat něco s pocitem, že to stejně nevyjde vám do života přitahuje jen negativitu. Vaše myšlení tak bude jen negativní a to může brzdit cokoliv, co se v životě chystáte udělat.

Zdroj článku