Přejít k hlavnímu obsahu

Vědecká studie potvrzuje: Za to, jak se muži chovají, mohou jejich matky

Info ikona
Za to, jak se muži chovají, mohou jejich matky

Každá žena byla určitě někdy ve vztahu s někým, jehož chování tak úplně neodpovídalo jejím představám. Důvodů, proč se muži chovají určitým způsobem, může být mnoho, nicméně podle studie z Australské národní univerzity za to mnohdy mohou jejich matky. Co za tím stojí? A opravdu můžeme za chování mužů vinit jejich matky?

Role matek mají zásadní vliv na životy mužů. Ovlivňují jejich vztahy jak ty mezi nimi samotnými, tak i v partnerském kontextu, a to v různých ohledech. Bez ohledu na to, zda byla matka přísná a kritická nebo naopak láskyplná a přívětivá, všechny tyto charakteristiky se promítají do mužových očekávání ve vztazích a v jejich průběhu. Je to poměrně jednoduché - matky totiž pomáhají svým synům rozvíjet emocionální pochopení, což v budoucnu ovlivňuje životní hodnoty muže. Jednoduše řečeno - na to, jak se muž chová v dospělosti, má z určité části vliv jeho matka. A záleží pouze na tom, zda se jedná o pozitivní, či naopak negativní faktory.

4 znamení, podle kterých poznáte, že váš vztah nemá šanci na záchranu

Téměř žádný vztah není naprosto idylický bez jediné hádky či krize. Některé hádky však do vztahu patří a jsou zcela běžné, zatímco některé skutečnosti naopak naznačují, že vztah již nemá cenu nadále udržovat. Pokud máte pocit, že se váš vztah točí v začarovaném kruhu potíží, přečtěte si, zda se vás netýká jedna z věcí, které naznačují již nefunkční vztah, který nemá příliš nadějí na záchranu.
svetzeny.cz

Studie potvrzuje, že matky mají vliv i na to, jak muž miluje

Jakkoliv kontroverzně to může znít, je tomu opravdu tak. Studie z Australské národní univerzity vedená Adamem Bodem se tímto tvrzením zabývá velmi důkladně a může být až překvapující, jak moc se tvrzení potvrdilo. Bonde pracuje s potenciálně bystrou myšlenkou a velmi dobrou pointou, která může mnohým ženám usnadnit přemýšlení o tom, proč se muž ve vztahu k nim chová určitým způsobem - způsob, jakým muž miluje, je do značné míry ovlivňován tím, jak ho milovala jeho matka. Láska v milostném vztahu může být vyvinutou formou procesu propojení mezi matkou a dítětem. Proto, pokud řešíte jakékoliv vztahové problémy, jste nespokojená s tím, jak vám muž projevuje lásku, nebo jednoduše lásku z jeho strany ani necítíte, je na místě se zamyslet nad tím, jaký vztah má váš muž s jeho matkou.

Toto je moment, kdy žena definitivně ztratí zájem o svého partnera

Ženy bývají obvykle velmi trpělivé a mnohdy tolerují mnoho výmluv, omluv a příběhů, kterými se muži snaží zakrýt své chyby. Když se ženy zamilují, může se stát, že si svého partnera idealizují. Jakmile mají někoho, na koho se upnou a představují si s ním budoucnost, jejich trpělivost je opravdu svatá. Ale věřte tomu, že i v těchto případech může přijít moment, kdy ženám trpělivost dojde.
svetzeny.cz

Muž na baterky? Vinu nese jeho matka

Některé ženy se velmi často setkávají s tím, že jejich muž v domácnosti zkrátka nefunguje tak, jak by měl. Ženy mají velmi často dvě zaměstnání - jejich klasickou práci a pak práci v domácnosti, za kterou jim ale nikdo neplatí. Že vašeho muže nenapadne vysát, utřít prach, uklidit si špinavé prádlo nebo třeba uvařit? Zde opět nastává moment, kdy je třeba se zamyslet nad tím, jak byl vychován jeho matkou. Ženy totiž mají velmi často tendenci se o své děti starat se vším všudy, nezaměstnat je v domácnosti a dělat všechno za ně. A zde nastává ten problém, kdy se muž není schopen osamostatnit ani v dospělosti. Automaticky očekává, že za něj bude všechno dělat jeho žena. Proto, až po svém muži budete příště uklízet nádobí do myčky, sbírat po něm špinavé ponožky ze země, nebo dělat jakoukoliv domácí práci, o kterou jste ho požádala před několika dny a on ji stále neudělal, vzpomeňte si na jeho matku. Možná totiž právě ona může za to, že je váš partner tak trochu na baterky.

Češka od svého exmanžela vysoudila 5 milionů za domácí práce. Jak je to možné?

Takzvaná „druhá směna” je práce, kterou v drtivé většině případů vykonávají ženy. Řeč je o práci v domácnosti, úklidu, vaření a tvoření příjemného domácího zázemí. Na to, že se jedná o stejně náročnou práci, jako je každá jiná, upozorňují feministky již několik desítek let. Za tuto práci však není žádné ohodnocení a v mnohých případech ani vděk. Server iDnes.cz přichází s ojedinělým případem Češky, které dal španělský soud za pravdu, a tak si od svého exmanžela vysoudila celých 5 milionů korun.
svetzeny.cz

Jak s tím pracovat?

Jisté je, že minulost a ani to, jak byl váš partner vychován, nezměníte. Můžete ale změnit to, jak to ve vašem vztahu a společném soužití bude fungovat. Připravte se ale na to, že to bude chtít hodně času a trpělivosti. Pokud vás trápí způsob, jakým vám muž projevuje lásku, soustřeďte se na svou empatii. Místo toho, abyste se snažila muže měnit nebo opravovat, porozumění jeho ranému vztahu s matkou vám umožní vidět svět jeho perspektivy. Znalost jeho emocionálních začátků vám pomůže lépe porozumět jeho potřebám a chování ve vztahu. V případě, že je váš muž tzv. “na baterky” a nefunguje v domácnosti tak, jak byste si představovala, vsaďte na otevřenou komunikaci mezi vámi, která je klíčová. Dlouhodobě si stěžovat je k ničemu. Zkuste svému muži navrhnout přesný systém v rozdělení domácích prací. Udělejte si ty své a vyčkejte na to, až si on udělá ty své. Stěžejní je vydržet a pokud uvidíte, že jeho část prací stále není hotová ani po několika dnech, rozhodně je nedělejte za něj! Sám uvidí, že pokud to neudělá on, neudělá to nikdo jiný. To, na co jsou muži zvyklí od svých matek, můžete v jeho dospělosti změnit. Pravděpodobně to bude delší proces, ale věřte nám, že výsledek stojí za to.

Zdroj článku