Přejít k hlavnímu obsahu

4 znamení, podle kterých poznáte, že váš vztah nemá šanci na záchranu

Téměř žádný vztah není naprosto idylický bez jediné hádky či krize. Některé hádky však do vztahu patří a jsou zcela běžné, zatímco některé skutečnosti naopak naznačují, že vztah již nemá cenu nadále udržovat. Pokud máte pocit, že se váš vztah točí v začarovaném kruhu potíží, přečtěte si, zda se vás netýká jedna z věcí, které naznačují již nefunkční vztah, který nemá příliš nadějí na záchranu.

1. Když je komunikace na bodu mrazu delší dobu, vztah již nemusí mít šanci na záchranu

Pokud jste se s partnerem zrovna pohádali, je normální, že nemáte zrovna náladu spolu mluvit nebo se vidět. Jenže pokud se jedná o běžný stav, kdy se vám partner vyhýbá, vždy si najde čas pro ostatní, ale pro vás ne, nebo již nenachází téma, o kterém by s vámi mluvil, může to být počátek konce. Totéž platí pochopitelně i naopak, pokud si hledáte jakoukoliv záminku, abyste se s partnerem nemuseli potkat. Místo toho, abyste spolu řešili problémy, si vše necháváte pro sebe a říkáte si, že to stejně nemá cenu. Kdykoliv se pokusíte s partnerem něco řešit, máte pocit, že vás stejně nevnímá a neposlouchá. Nebo se i nejnevinnější hádka promění v agresivní hádku. To všechno je znamení, že již nejspíš pomalu nastal čas vztah opustit a najít si někoho, s kým budete moci sdílet své radosti i starosti, na koho se budete těšit a kdo se bude těšit na vás.

2. Pokud se z vás stal zcela jiný člověk, možná je na čase vrátit své staré já

Pokud někoho milujete, obvykle ho přijímáte takového, jaký je. Pochopitelně nejde o nezdravé návyky či nevhodné chování, které může člověk ve vztahu vylepšit nebo dokonce eliminovat kvůli svému milovanému protějšku. Jenže pokud jste si všimli, že jste kvůli partnerovi nechali svých oblíbených koníčků a zájmů třeba jen proto, že s nimi nesouhlasil, cítíte se jako v kleci, a vzpomínáte na časy, kdy jste bývali šťastní, pak je vztah něco, co vás změnilo k horšímu, a měli byste zvážit, zda v takovém vztahu chcete zůstávat. Vztah by vás naopak měl činit šťastnějšími, ale neměl by zásadně měnit vaší dobrou osobnost a charakter. Vztah byste také měli ukončit v případě, že se z vás kvůli partnerovi stává naopak horší člověk, nebo vás váš protějšek táhne dolů místo toho, aby vás podporoval a motivoval.

12 věcí, které muži ve vztahu prostě nesnášejí. Děláte je také?

Vztah je jakousi jemnou rovnováhou mezi dvěma lidmi, která může být narušena některým negativním chováním. Ačkoliv se každý vztah liší, existují určité věci, které muži ve vztahu zkrátka nesnáší. Přečtěte si, čemu byste se měli vyhnout, abyste váš vztah udrželi v harmonii a váš partner vás nosil na rukou.
svetzeny.cz

3. Sníte o druhých, ale společnou budoucnost si neumíte představit? Možná vztah již nemá cenu

Fantazírování o druhých je svým způsobem zcela normální. Týká se to především různých sexuálních představ, ale často se vám také může zdát, že jste ve vztahu s někým jiným. Pokud se však tyto představy objevují i během dne, týkají se často jedné konkrétní osoby, nebo dokonce přes den fantazírujete o tom, že jste ve vztahu s někým jiným, pak je na čase si položit otázku, zda jste v současném vztahu šťastní a zda opravdu svého partnera milujete. Ve zdravém vztahu také člověk sní o společné budoucnosti a často si ji také představuje a mluví o ní. Pokud vy ani váš partner již o společné budoucnosti nemluvíte, vaše představy se diametrálně odlišují nebo si již společnou budoucnost nedokážete ani představit, možná vztah již opravdu nemá cenu.

4. Když se vztah stal nudným stereotypem, který nelze rozbít, nemá šťastnou budoucnost

Každý dlouhodobý vztah se dostane do fáze, kdy se z některých věcí stane rutina a některé věci prostě zevšední. Stále by však ve vztahu měla být alespoň malá jiskra, aby vám vztah nepřipadal nudný. Ze sexu by se neměla stát nudná rutina, při které si oba odškrtnou splněnou kvótu, ale oba partneři by se měli snažit alespoň občas o něco nového a vzrušujícího. Při pomyšlení na partnera během dne byste stále měli cítit pozitivní emoce. Pokud však necítíte nic, partner vás již nepřitahuje, nebo máte pocit, že o vás nejeví zájem a není ochotný se snažit o zpestření vztahu, možná je zkrátka na čase jít dál.

Toto je moment, kdy žena definitivně ztratí zájem o svého partnera

Ženy bývají obvykle velmi trpělivé a mnohdy tolerují mnoho výmluv, omluv a příběhů, kterými se muži snaží zakrýt své chyby. Když se ženy zamilují, může se stát, že si svého partnera idealizují. Jakmile mají někoho, na koho se upnou a představují si s ním budoucnost, jejich trpělivost je opravdu svatá. Ale věřte tomu, že i v těchto případech může přijít moment, kdy ženám trpělivost dojde.
svetzeny.cz
Zdroj článku