Přejít k hlavnímu obsahu

Toto chování značí muže s nízkým sebevědomím: Přehnaná kritika je pouze začátek

Info ikona
muž

Někteří muži působí navenek velmi sebejistě. Je tedy snadné přehlédnout, že má muž ve skutečnosti nízké sebevědomí. Velmi často lidé nedostatek sebevědomí připisují těm, kteří jsou ve svých životech neúspěšní, ale opak je pravdou. Nemusí to totiž být jen muži, kterým se v životě nedaří. Mohou to být i ti, kteří mají na první pohled vše - dobrý vzhled, šarm, úspěch, finance, rodinu. Jak poznat muže s nízkým sebevědomím?

Mnoho studií poukazuje na to, že muži mají obvykle vyšší sebevědomí než ženy. S přibývajícím věkem je však stále dost mužů, kteří mají nedostatek sebevědomí. A mnohdy se motají v začarovaném kruhu - nechtějí to dát najevo, skrývají před svým okolím, že je něco trápí a řeší to v sobě. Nechtějí, aby je jejich okolí vnímalo jako slabé. Jak poznat muže, který má nízké sebevědomí?

Neustále vás kritizuje

On sám trpí nízkým sebevědomím a potřebuje svou frustraci vybít jinde. Projektuje si do vás své problémy se sebevědomím a snaží se tak “zlepšit” svou pozici. Někdy prostě, když neuspějete a máte špatnou náladu, chcete, aby se okolí cítilo stejně. Ublížit druhým je přitom snadnější, než se zdá. Neustále vám partner předhazuje, že vaše úspěchy jsou dílem náhody, nic neumíte nebo to, co jste si těžce vydřely, není až tak skvělé.

Sebepodceňující humor

Nízké sebevědomí jde často ruku v ruce se sebepodceňujícím humorem. Muži obvykle mají strach z toho, že je druzí budou ponižovat a poukazovat na jejich chyby. A tak jim vezmou vítr z plachet. Udělají to sami. Ve vlastních vtípcích si budou střílet ze sebe a nedají tak druhým šanci. Jde taky o možnost, jak ukázat vlastní zranitelnost aniž byste to naplno řekli.

 

Toto chování žen je jasným důkazem jejich velmi nízkého sebevědomí

svetzeny.cz

Špatně přijímá konstruktivní kritiku

Konflikty nemá rád nikdo a někteří lidé se jim snaží podvědomě vyhýbat. V životě vám občas lidé řeknou co se jim nelíbí nebo co je podle nich špatně. Konstruktivní kritika je dobrá a můžete se z ní hodně ponaučit. Muži s nízkým sebevědomím však jakoukoliv kritiku nepřijímají. Jejich mnohdy přemrštěná reakce a snaha jít do konfliktu napovídá, že o sobě nechtějí slyšet nic negativního.

Často žárlí

Muži s nízkým sebevědomím mohou své frustrace projevovat majetnickými sklony a také nadměrným žárlením. A nemusí to nutně být jen na svou partnerku. Žárlivost se může projevovat i vůči rodině, přátelům, kolegům a kamarádům. Jeden má dobrou práci, druhý zase jezdí na dovolené, třetí má nový dům.

 

Info ikona
muž a žena

Znaky nízkého sebevědomí: Zdaleka nejde jen o nedostatek sebedůvěry

svetzeny.cz

Kritika vůči ostatním

Nízké sebevědomí se váže s nejistotou. A muži je často posilují tím, že jsou k druhým lidem kritičtí. Umí velmi rychle odhalit a poukázat na chyby a nedostatky druhých. Každé selhání umí velmi dobře rozmáznout a zbytečně nafukují věci jen proto, aby se sami cítili lépe. Mají pocit, že když převedou pozornost na cizí chyby, těch jejich si nikdo nevšimne.

Negativní pohled na život

Nízké sebevědomí ovlivňuje úhel pohledu a celkové vnímání světa. Nejistý muž má tendenci očekávat to nejhorší.Jeho pohled na život, názory se přiklání spíše k negaci. Není z těch, který by hledal to pozitivní a dobré, ale většinou to špatné. Negativní věci se dějí jen jemu, to smůla se lepí na paty jen jemu, druzí mají štěstí, ale on ne, je to nespravedlivé a podobně.

 

Zdroj článku