Přejít k hlavnímu obsahu

Chyby, které dělají plnoštíhlé ženy při výběru letních šatů: Zapomeňte na šaty bez výstřihu nebo s obřími potisky

Info ikona
móda

Vybrat si perfektní outfit podle konkrétního typu postavy se může zdát poměrně náročné, obzvlášť pokud vás trápí nějaká kila navíc. Nadváha by vás však neměla omezovat ve výběru oblečení, jen je třeba se řídit určitými doporučeními, abyste si zbytečně nepřidávala kila navíc a zároveň váš outfit byl pohodlný a lichotivý. Neméně důležité je se vyvarovat následujících chyb.

Nevybíráte oblečení správné velikosti

Pokud máte kila navíc, možná máte tendenci je schovávat za volné a neforemné oblečení. To však vašemu tělu jen přidá pár kilo navíc. Stejně tak nelichotivé je také příliš těsné oblečení, které nepříjemně táhne, a navíc se pod ním rýsují nevzhledné vybouleniny. Při výběru šatů tedy dbejte na to, aby nebyly příliš volné ani obtažené. Vybírejte šaty s definovaným pasem, aby vynikly přirozené křivky vašeho těla.

Info ikona
Spodní prádlo

Uberte si roky díky oblečení: Vsaďte na rady odborníků a pořiďte si šátek nebo kalhoty do pasu

svetzeny.cz

Podceňujete výběr kvalitního spodního prádla

To, co nosíte pod šaty, tvoří základ vašeho vzhledu. Při výběru špatného spodního prádla může dojít k různým vybouleninám pod šaty. Vybírejte pohodlné spodní prádlo, které je přesně na vaši velikost. Výborným pomocníkem je také stahovací spodní prádlo, které vám pomůže docílit příjemnějších křivek a opticky vám ubere hned několik kilo.

Vybíráte šaty krabicového tvaru

Hranatá silueta je pro ženy s nadváhou vůbec nejhorší volbou. Díky tomu není definován tvar těla a vypadáte o několik kilo těžší. Pokud už máte takové šaty v šatníku a nechcete se jich vzdát, vezměte si k nim alespoň pásek, který vám pomůže docílit opticky delších nohou a štíhlejšího pasu.

Zbavte se břišního tuku díky potravinám, které vám podle vědeckých studií pomohou

svetzeny.cz

Info ikona
Šaty

Máte nevhodné vzory na šatech

Při výběru šatů se zcela vyhněte vodorovným vzorům, jako jsou široké pruhy nebo šipky, protože pak budete vypadat daleko větší. Pokud máte pruhy v oblibě, zvolte šaty s jemnými svislými pruhy. Při výběru šatů také zapomeňte na velké potisky, které přidávají opticky na objemu. Vzorům se však nemusíte vyhýbat úplně, jen volte jemné či malé potisky nebo vzory, které sluší i ženám s kily navíc. Vybírejte šaty v tmavších odstínech, které poskytují zeštíhlující efekt. Pokud chcete šaty světlejších barev, vsaďte na pastelové barvy.

Máte šaty s příliš úzkým výstřihem

Uzavřené nebo příliš malé výstřihu šatů dodají vašemu obličeji pár kilo navíc. Rozhodně se vyhýbejte šatům, které jsou až ke krku. Obličej můžete zeštíhlit pomocí většího výstřihu, ideálním je výstřih do V. Ještě lepší efekt poskytují šaty na knoflíky, kdy horní dva knoflíky necháte rozepnuté.

Vlasový trend: Polovlny jsou hitem léta! Účes se hodí pro všecny typy obličeje

svetzeny.cz

Info ikona
Šaty

Tipy na závěr, které stojí za to vyzkoušet

Nejvhodnějšími šaty pro plnější křivky jsou zavinovací šaty, tužkové šaty, áčkové šaty nebo košilové šaty s páskem. Někdy mohou zalichotit i maxi šaty, vyhněte se však příliš objemným. K šatům volte výraznější doplňky, které odvedou pozornost od větších oblastí těla. Noste masivní šperky, jako jsou velké náušnice, náramky, prsteny či náhrdelníky. Stylové sluneční brýle v retro stylu jsou skvělým pomocníkem i lichotivým doplňkem. Vaší postavě také budou lichotit větší tašky. K šatům vybírejte vždy obuv s kulatou špičkou. Mohou to být tenisky, sandály nebo lodičky. Vyhýbejte se obuvi se špičatými špičkami, ve kterých budou vaše nohy vypadat kratší a buclatější. Dobrou volbou jsou také boty na podpatku, které opticky zeštíhlí vaše nohy.

Zdroj: The Jacket Marker