Přejít k hlavnímu obsahu

Přílišná snaha škodí: Tímto chováním se mužům opravdu nezalíbíte

Proč se nevyplácí příliš tlačit na pilu? Ženy si někdy myslí, že když se budou hodně snažit partnerovi dokázat, jak moc o něj stojí, nikdy od nich neodejde. Ve skutečnosti se pak stává pravý opak a muži z takových vztahů utíkají, co jim nohy stačí. Jakému chování se tedy vyvarovat, zejména v počátcích vztahu?

1. Dáváte mu přednost před všemi a vším v životě

Ženy dělají častou chybu v tom, že jakmile se jim někdo zalíbí, mají tendenci všechny a všechno ostatní ve svém životě „odstřihnout“ a věnovat se naplno jen svému protějšku. Je to jednak nefér vůči vašim přátelům a blízkým, kteří si nezaslouží cítit se najednou bezcenně. Také si váš protějšek může myslet, že nemáte svůj život, koníčky, zájmy a přátele, když se na něj tak upínáte. Řadu partnerů to může odradit. Navíc pokud se na své přátele vykašlete kvůli novému partnerovi, nedivte se, až vám to oplatí a vy se nebudete případně mít po případném rozchodu komu vybrečet na rameni. Proto raději čas strávený s partnerem „vmáčkněte“ do svého stávajícího harmonogramu a nesnažte se být vždy dostupná.

Mohlo by se vám líbit

Sedm věcí, které přestaly zralé ženy dělat ve vztazích a jsou díky tomu šťastné. Inspirujte se

Aby partnerství fungovalo a trvalo dlouho, záleží na tom, co partneři dělají, ale také na tom, co po sobě zanechávají. Zralé ženy se již poučily a radí ostatním, které věci nemají ve vztazích smysl. Inspirujte se a posuňte svůj partnerský život na další úroveň.
svetzeny.cz

2. Bombardujete ho zprávami

Pokud něco muži opravdu nesnášejí, tak je to záplava zpráv, kdy mu celý den „vypisujete“ každou maličkost, co se vám zrovna stala a dokola se ptáte, co zrovna dělá on. Muži jsou jinak nastaveni než vaše kamarádky, většinu z nich tyto konverzace nebaví a dávají přednost osobnímu kontaktu před psaním sáhodlouhých zpráv. Navíc ne každý má čas přes den odpovídat, takže vaše zprávy mohou působit až rušivě. Je to jen krůček k tomu, aby vás protějšek začal vnímat jako „stíhačku“, zvláště na začátku vztahu to může být opravdový „zabiják“ citů. Proto zvolněte, na zprávy odpovídejte s odstupem a nezahlcujte ho jimi.

3. Souhlasíte se vším, co řekne

Další častou chybou je, že ženy ve snaze zalíbit se mužům mají dojem, že musí muže slepě následovat a souhlasit se vším, co řekne. V této souvislosti se mi vybavila scéna z filmu Cesta do Ameriky, kdy se rodiči vybraná nevěsta snaží princi zalíbit tím, že na každou otázku odpovídá, že ji baví a má ráda to, co dělá on. A všichni víme, jak to dopadne, princ je z toho tak rozčarovaný, že se rozhodne vyrazit do světa a v Americe si najde silnou nezávislou ženu, která se nebojí říct svůj názor. Nebojte se svému partnerovi oponovat, většině mužů ve skutečnosti imponují sebevědomé ženy s vlastním názorem, které jen nepřikyvují. Samozřejmě to není o tom, abyste se do krve hádali, kdo má pravdu, to je pak zase druhý extrém. Je však naprosto přirozené, že s partnerem máte na určité věci odlišný názor.

Mohlo by se vám líbit

Toto chování žen vytočí každého muže: Co nemohou vystát, ale bojí se vám to říct?

Víte, které chování žen nemohou muži vystát? Je hned několik věcí, které je vytáčejí k nepříčetnosti, ale leckdy se s partnerkou nechtějí hádat, proto radši mlčí. Přinášíme seznam věcí, které muži bytostně nesnášejí, ale nenašli odvahu vám to sdělit.
svetzeny.cz

4. Jen dáváte a nic nedostáváte nazpět

Princip vztahu je, že se dva lidé dají dohromady, aby si vzájemně pomáhali, podporovali se a chovali se k sobě láskyplně. Pokud do vztahu „investujete“ jen vy a nic nedostáváte nazpět, je načase zamyslet se, jestli by vám nebylo lépe samotné, protože v tento moment vám vztah víc bere, než dává. Navíc na počátku vztahu si partneři vytyčují hranice, takže pokud si to spolu špatně nastavíte, s postupem času to bude těžší a těžší to změnit. Pakliže je partner neochotný pro vás cokoliv udělat, je zde pochybnost, jestli vás opravdu miluje tak jako vy jeho. Tímto chováním si nezajistíte to, aby vás miloval, spíše si zvykne na pohodlný život s vámi, ale to není láska. Rovnováha je ve vztahu důležitá, proto si už na začátku vztahu určete, kdo bude co dělat v domácnosti a jak si rozdělíte placení výdajů. Pokud tyto otázky zůstanou nevyřešeny, dělá to v budoucnu problémy.

Mohlo by se vám líbit

Co muži považují za sexy: Jednoduché způsoby, jak ho přimět, aby si vás všiml

Máte sexy kolegu nebo kamaráda, ale nevíte, jak upoutat jeho pozornost jako žena. Nevadí. Svět ženy přichází s tipy, které vám pomohou nenápadně a nenuceně zajmout. Kdo ví, třeba z toho bude láska jako z románu!
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Datum vašeho seznámení prozradí, zda váš vztah vydrží, nebo se rozpadne

Vzpomenete si ještě vůbec, kdy jste se seznámili? Z hlediska numerologie je to důležité, protože toto datum určuje směřování vašeho vztahu. Zjistěte, jak vypočíst vaše osudové číslo seznámení, které určuje, zda vám vztah vydrží, nebo se rozpadne.
svetzeny.cz