Přejít k hlavnímu obsahu

Co mají muži rádi na ženách nad 40 let: Vedou zkušenosti a soběstačnost

Oblast randění a vztahů je velmi pestrá a nikdy nelze říct, co skutečně vyjde, a co naopak ztroskotá. Někdy se dají páry dohromady vlivem osudu, jindy je seznámí přátelé. A věkový rozdíl? Ten také bývá různý. V některém ze vztahů jsou starší muži, jinde zase sta ženy. Vše má vždy dvě strany, pozitiva i negativa. Muži ale často starší partnerky milují. Proč tomu tak je, co se jim líbí a co u nich hledají?

Tytam jsou doby, kdy bylo velmi neobvyklé, tedy kromě šlechtických rodů a párů, kde sňatky znamenaly také rozšíření říše nebo majetku, aby žena byla ve vztahu nebo dokonce v manželství starší než muž. V dnešní době ale mnohé ženy vypadají mnohem mladší než ve skutečnosti jsou. Těžko byste jim jejich věk hádali. Pečují o sebe, ale děti mají odrostlé. Nejsou tak urputné, většinou žárlivost pověsily na hřebík. Mají zkušenosti, vědí, co chtějí a života si umějí užívat. 

A to všechno k nim přitahuje i mladší muže. Je pro ně atraktivní stát po boku ženy pevné v kramflecích, navíc vypadající mnohem mladší. Vztahy, kde žena je starší než muž, jsou v dnešní době stále častější.

Mladý muž a starší žena

Více mladších mužů chodí se staršími ženami, a dokonce si je berou za manželky. Pro společnost byly tyto páry dříve  zvláštní a vzbuzovaly komentáře, protože vztah mladší muž a starší žena se více pojil s velkými předsudky. Situace dnes se ale mění.  “Navzdory potenciálním stereotypům a stigmatizaci však vztahy mezi mladšími muži a staršími ženami nadále přežívají a prosperují,” píše ve svém článku pro psychologytoday.com doktorka Wendy L. Patrick, právnička, behaviorální analytička a autorka knihy Red Flags. Co muži mají rádi na ženách nad 40 let?

Zkušenosti a sebevědomí

Ženy zrají jako víno. Spolu s každým rokem navíc si s sebou nesou životní zkušenosti, které umí snadno smazat nejistotu a nervozitu. Ženy nad 40 let mají určitou sebejistotu, která umí na muže velmi dobře působit. Starší a dobře vypadající žena je pro muže velmi často neodolatelná. Tyto ženy si prošly různými životními etapami, čelily výzvám, které překonaly. A už je jen tak něco nezaskočí. Tyto ženy vyzařují sebevědomí, otevřeně přiznají, když udělají chybu a jsou tak pro muže opravdové a na nic si nehrají.

Mohlo by se vám líbit

Co muži miluji na ženách? Zaměřte se na tyto 3 věci, které je okamžitě upoutají

Pokud si myslíte, že muže na ženách zajímá jen jejich krása, správné míry a dokonalé vlasy, pak jste na omylu. Prvoplánově krásné ženy sice na první pohled upoutají mužskou pozornost, ale ve skutečnosti je přitahuje úplně něco jiného.
svetzeny.cz

Zralost a emoční stabilita

Se zralostí přichází ruku v ruce také emoční stabilita, což jsou dva ukazatele, které činí ženu nad 40 let mimořádně přitažlivou a vhodnou pro vytvoření pevného a trvalého vztahu. Tyto ženy umí zacházet s emocemi, dobře komunikují se svými partnery, jednají obvykle narovinu. Mají zcela vyvinutou emoční inteligenci, díky které jsou zkoušky ve vztahu velmi dobře zvládány. Konflikty a problémy jsou tak řešeny jednoduše a vždy přímo. S takovými ženami je radost se hádat, nebo spíše diskutovat, nejsou podlé a umí stát za partnerem v dobrém i ve zlém.

Mohlo by se vám líbit

Co muži nesnášejí na ženách a co je opravdu odrazuje. Možná to děláte i vy

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Kolik pravdy se v tomto rčení ukrývá, pochopíme, dokud nesundáme růžové brýle bezhlavé zamilovanosti a neprožijeme nějakou dobu po boku svojí drahé polovičky. Stejně tak jako my, ženy, dokážeme vyjmenovat věci, které nás vytáčejí na mužích, buďme si jisté, že to samé umí i muži.
svetzeny.cz

Nezávislost a soběstačnost

Je-li žena sebevědomá, tak je pro muže velmi přitažlivá. K tomu jí dodává na atraktivitě, když se umí o sebe postarat, není závislá na partnerovi a má silný smysl pro sebe samu. Odhodlání, zapojení a možnost využívat vše ve vlastní prospěch podporuje zdravý vztah. Tyto ženy již mají vybudovanou kariéru, často odrostlé nebo dospívající děti a udržují pevné vztahy s rodinou a přáteli, což jim nabízí nezávislost. Partner pro ně není celý svět, ale musí si jejich čas zasloužit. To je dělá v očích mužů neodolatelnými, protože je musejí stále trochu dobývat.

Jasné cíle

Mladé ženy zkoumají život, snaží se v něm orientovat a naučit se spoustu nového. Práci mění, protože se hledají, jednou chtějí procestovat svět, jindy zase touží po domečku za městem s bílým plaňkovým plotem, zeleným anglickým trávníkem a zlatým retrívrem. Ženy nad 40 let už většinou takové či jim odpovídající a vyhovující zázemí mají, mají ve všem jasno, mají své cíle, na kterých pracují a neuhnou ze své cesty.

Když žena umí jasně pojmenovat, co od života chce, je to pro muže velmi přitažlivé. Umí přesně pojmenovat také to, co chce od partnera a nespokojí se s ničím. Jen se vším, po čem touží. Ví, že život má velkou cenu a pustí si do něj jen lidi, kteří udělají její dny hezčí a veselejší. Na druhou stranu v případě těžkostí neuteče, ale postaví se za vás a problému čelem.

Máte i vy nějakou podobnou zkušenost? Čeho byste si vy cenili na mladším partnerovi, daly byste mu šanci? 

Zdroj článku