Přejít k hlavnímu obsahu

Bolest v kolenou znamená, že ztrácíte stabilitu v životě. Jaký význam mají vaše další bolístky?

Info ikona
Zdraví

To, že každého člověka v životě něco bolí, nemusí nutně znamenat hned fyziologický problém. Když vám nedokáže pomoci ani váš lékař, tak co když se pravda nachází někde ve spirituální sféře? Máte dostatečnou stabilitu ve svém životě? Jaký význam mají bolesti kolen?

Potíže s koleny jsou čím dál častějším problémem nejen u starších jedinců. Ať už se jedná o bolest, otoky, revma, artrózu nebo vodu v koleni. Z duchovního hlediska jsou kolena symbolem pokory a když něco nefunguje, jak má, vstupuje na řadu lidské ego, které přivádí problémy.

Hrdost, pýcha a ego

Bolavá kolena představují hrdost, ze spirituální praxi se naznačuje, že člověk musí sestoupit/ kleknout, než může povstat. Kolena ukazují na naši schopnost změny, pohybu nebo pružnosti. Jste neústupní nebo tvrdohlaví a nechcete nic v životě měnit? Můžete stát na místě a vzdorovat změnám. Ne nadarmo se říká, že: „Pýcha předchází pád“, dobře fungující kolena mohou představovat pokoru, což je moudrost, která nám umožňuje být tváří v tvář změnám poddajný.

Proč jste nemocní: Nevyřešené problémy mohou vyústit v nepříjemnou nemoc. Co znamená bolest kloubů nebo nespavost?

svetzeny.cz

Uvolnění čaker

Kromě sedmi hlavních čaker máme stovky vedlejších rozmístěných po celém těle. Když jsou tato energetická centra zablokovaná, naše mysl a tělo se cítí nepříjemně a v nerovnováze. Zeptejte se sami sebe. Jaký je můj vztah k tělu obecně? Poslouchám své tělo, když mi říká, že něco chce nebo nechce dělat? Existuje několik způsobů, jak odblokovat méně známou kolenní čakru.

Věci, které můžete udělat, abyste začali uzdravovat problémy s koleny:

1. Buďte flexibilní

První a nejdůležitější věcí, kterou můžete pro svá kolena udělat je být flexibilní – duševně i emočně, nikoliv tvrdohlaví. Když se život stane náročným, jednou z našich prvních obranných linií může být uzavření se a ztuhnutí. Tato vnitřní strnulost ovlivňuje tok energie v těle, což má fyzický dopad na záněty, hormony a toxicitu. Zkuste ve svém životě být více tvární, nenechávejte se zneužívat, ale přemýšlejte nad tím, že vaše pravda nemusí být vždy, ta jediná.

2. Nechte se unášet proudem

Existuje flexibilita ve smyslu, že si dovolíte být mimo kontrolu v situacích, které nemůžete mít pod kontrolou, nesnažte se mermomocí něco získat a nežeňte se za svými cíli či plány přes mrtvoly. Můžete a rozhodně byste měli mít plány a cíle, ale také musíte nechat život, aby se ubíral svým směrem, aniž bychom opustili svůj celkový záměr. Cvičte se v tom, že alespoň občas necháte svůj den, aby se vyvíjel organicky. Nesnažte se mít všechno a všechny pod kontrolou, je to spíše na škodu.

Studie potvrzují, že nemoc souvisí s měsícem vašeho narození: K jakým chorobám jste náchylní?

svetzeny.cz

3. Naslouchejte a pozorujte

Nesmíte dopustit, aby drobné životní problémy a starosti přehlušily ostatní krásné věci, které se kolem vás dějí. Pokud vás trápí problémy s koleny, je to možná proto, že se jen ženete za svými sny a ignorujete vše ostatní kolem vás.

4. Cvičte v úklonu

V neposlední řadě můžete cvičit tzv. genuflekci, což je úkon, při kterém člověk pokrčí pravé a levé koleno k zemi z úcty či uctívání. Tento pohyb nám připomíná, že tok energie podél kolen je nejzdravější, když se cítíme uvolněně. Zkuste tímto zmírnit svou bolest každý den, nejlépe ráno.

Zdroj článku