Přejít k hlavnímu obsahu

Studie potvrzují, že nemoc souvisí s měsícem vašeho narození: K jakým chorobám jste náchylní?

I když to zní neuvěřitelně, tak američtí vědci našli souvislost mezi měsícem narození a zdravím. Podle nich existuje spojitost mezi měsícem narození a možnou náchylností k určitým nemocem. K jakých chorobám můžete být více náchylní právě vy?

Vědci z Kolumbijské univerzity vyvinuli výpočetní metodu ke zkoumání vztahu mezi měsícem narození a rizikem různého onemocnění. Jejich studie nashromáždila mnoho dat, zúčastnilo se 1,7 milionu lidí. Vědci zkoumali jejich anamnézy a přirovnávali je k měsíci narození, výsledky ukázaly téměř 1700 nemocí. Lidé narození v květnu mají nejnižší riziko onemocnění a ti narození v říjnu nejvyšší. Studie byla zveřejněna v časopise Journal of American Medical Informatics Association.

Roční období s sebou nese rozmanité faktory týkající se životního prostředí, které v době narození působí. K jaké nemoci máte sklony vy?

Leden

Jedinci narození v lednu jsou náchylnější k hypertenzi, kardiomyopatii, srdečnímu selhání a dalším onemocněním srdce. Proto by měli hodně sportovat, hlídat si svůj jídelníček pro hladinu cholesterolu a doplňovat sodík.

Únor

Lidé narození v únoru to mají podobné, jako lidé v lednu. Jste náchylnější k chorobám srdce, vysokému krevnímu tlaku a srdečnímu selhání. Z toho důvodu je dobré sportovat a posilovat srdce.

Máte vysokou hladinu kyseliny močové? Existují potraviny, které vám pomohou

Zvýšená hladina kyseliny močové může v těle způsobit neplechu, jakým potravinám je dobré se vyhýbat a které potraviny vám naopak prospívají? Jak je možné hladinu kyseliny močové v krvi snížit přirozeně?
svetzeny.cz

Březen

Osoby narozené v březnu jsou náchylné především ke kardiovaskulárním nemocem, stejně jako jedinci narození v lednu a únoru. I pro ně platí doporučení hodně sportu a zdravá strava.

Duben

Aprílové děti dle amerických vědců také spadají do rizikovější skupiny, kde může propuknout srdeční choroba nebo vysoký krevní tlak.

Květen

Lidé narození v květnu si mohou oddychnout. Studie totiž ukázala na to, že děti narozené v květnu mají vůbec to nejnižší riziko onemocnění než v předešlých měsících.

Červen

Červen podle vědců patří také mezi dobré měsíce, co se zdravotního stavu týče. Miminka narozená v tomto měsíci mívají vyšší porodní váhu a menší zdravotní komplikace v dospělosti.

Jídelníček Julie Roberts: Dodržuje pravidla, ze kterých nikdy neslevuje. Zapomeňte na odříkání nebo diety

Dodržuje Julia Roberts skutečně dietní pravidla, a pokud ano, která? Můžeme vám prozradit jen toohle: její strategie je jednoduchá – a faktor požitku není zanedbán. Inspirujte se!
svetzeny.cz

Červenec

Lidé narození v červenci to mají podobné, jako lidé narození v červnu. Když přicházejí na svět, mají vyšší porodní váhu a v dospělosti netrpí tolika neduhy. Ženy narozené v létě jsou však o něco méně plodné.

Srpen

Jedinci narození v srpnu mají podle vědců velkou pravděpodobnost, že budou trpět astmatem. Vědci si to vysvětlují tak, že v tomto období jsou miminka v kontaktu s roztoči, kteří milují vlhkost, a proto se u nich astma v pozdějším věku rozvine

Září

Bohužel i září, stejně jako říjen, patří do rizikovějších měsíců. Podle vědců je vysoká pravděpodobnost, že onemocní neurologickým onemocněním. Vysvětlují to tak, že slunečního svitu v této době ubývá, a tak mají miminka nedostatek vitamínu D.

Říjen

Narodili jste se v říjnu? Co se týče zdravotního hlediska, máte společně s lidmi narozenými v listopadu největší pravděpodobnost, že onemocníte, a naopak stejně jako lidé narození v září můžete také trpět neurologickým onemocněním. Lidé narození od října do prosince také častěji trpí ADHD nebo respirační a reprodukční onemocnění. Naopak je netrápí choroby srdce.

Postrach mládí: Tyhle potraviny způsobí předčasné stárnutí. Vyřaďte je ze svého jídelníčku

Chcete vypadat stále svěže a ve skvělé kondici? Pak se raději obloukem vyhýbejte potravinám, které podle vědců způsobují předčasné stárnutí, v čele s vyšší tvorbou vrásek a ztrátou pružnosti pokožky. Zjistěte, které pokrmy nejvíce kazí cestu za hledáním elixíru mládí.
svetzeny.cz

Listopad

Děti narozené v druhé polovině roku mohou mít větší potíže s pozorností. Výskyt ADHD se s přibývajícím rokem zvyšuje, přičemž nejčastěji se s touto poruchou setkávají děti narozené v listopadu. U osob narozených v listopadu a říjnu se také zvyšuje riziko respiračních, reprodukčních a neurologických onemocnění.

Prosinec

Ti, kteří se narodili v prosinci mají vyšší riziko výskytu ADHD a horší koncentrace. Obecně u nich platí, že nemají zvýšené riziko dalších onemocnění, ale také ani zvýšenou ochranu před určitými chorobami.

Zdroj: businesssider, magazinecolumbia, today, academic