Přejít k hlavnímu obsahu

Jídelníček Julie Roberts: Dodržuje pravidla, ze kterých nikdy neslevuje. Zapomeňte na odříkání nebo diety

Info ikona
Julia Roberts

Dodržuje Julia Roberts skutečně dietní pravidla, a pokud ano, která? Můžeme vám prozradit jen toohle: její strategie je jednoduchá – a faktor požitku není zanedbán. Inspirujte se!

Málokterá hollywoodská kráska dokáže i po více než 30 letech ve filmovém byznysu uchvátit tolik lidí jako Julie Roberts. Je miláčkem všech a ve svých 54 letech ani zdaleka nepřemýšlí o tom, že by se vzdala kariéry (podle Hollywood Reporter by měla být v říjnu oceněna cenou Icon Award za svůj „významný globální vliv na kulturu“). Herečka navíc téměř nestárne a za ta desetiletí se vzhledově změnila jen málo.

Její rady jsou jednoduché

Ale jak to dělá? Kromě dobrých genů by jistě měl hrát roli i její pohybový a dietní plán (Roberts dělá čtyři až pět sportovních aktivit týdně!). Co skončí na talíři a jaká jednoduchá výživová pravidla dodržuje najdete zde:

Monica Bellucci a tajemství její krásy: Nepomáhá si plastikou ani dietami, být štíhlá a atraktivní jako ona skoro nic nestojí

svetzeny.cz

3 pravidla od Julie Roberts

1. ŽÁDNÉ PŘÍSNÉ ZÁKAZY

Ti, kteří si některé potraviny zakazují, dříve či později zvýší svou touhu právě po těchto potravinách. Roberts proto jí, co chce, a občas si dopřeje něco sladkého. V rozhovoru pro americký časopis People prozradila: "Miluji sladké sušenky!" a svou zálibu v těstovinách také netají: "Proč se těstovin všichni bojí? Nikdy nám nic neudělaly a neměli bychom na ně být zlí." Nízkosacharidová dieta by pro Roberts nebyla dobrou volbou.

2. ROZMANITOST NA TALÍŘI

Kdo si však nyní myslí, že Roberts na něm vesele hoduje a každý den se živí těstovinami a sušenkami, je na omylu. Místo toho přikládá velký význam vyváženým jídlům, které poskytují hodně bílkovin a jsou bohaté na vitamíny. Na snídani podle E! Novinky má například ráda kváskový chléb s avokádem a vejci nebo domácí granolu, lesní plody a jogurt. K obědu si můžete dát pečené artyčoky s polentou nebo filo koláče se špenátovou náplní. A k večeři jsou podle goodhousekeeping.com na stole lahodné pokrmy, jako je losos v zázvorové krustě s quinoou a čínskou zeleninou nebo mořský okoun s fazolovou salsou a chřestem.

3. STRAVOVÁNÍ JE RODINNÁ ZÁLEŽITOST

Bezmyšlenkovitě jíst při sledování televize nebo hraní na mobilním telefonu Julia Roberts neumí. Je zastánkyní všímavého stravování a snaží se své děti naučit to, co ví o zdravém stravování"Určitě se snažíme jíst vědomě," řekla jednou pro časopis InStyle"Vždycky říkám svým dětem: 'Musíte jíst dobré věci, abyste získali dobré věci.'"

Zdroj: Instyle, E!News, GoodHouseKeeping.com