Přejít k hlavnímu obsahu

Emoční stav může způsobit fyzickou bolest: Třeštící hlava značí stresovou zátěž, lýtka trápí žárlivce

O tom, že naše psychika je extrémně mocná, není pochyb. Emoční stav může na naše tělo zapůsobit tak silně, že vyvolá bolest, kterou pocítíme i fyzicky. Zjistěte, co značí fyzická bolest v oblasti hlavy, krku, ramen a dalších částí těla.

Hlava

Trpíte bolestmi hlavy či dokonce nepříjemnými migrénami? Může to souviset i s vaším duševním stavem. Často tento typ bolesti spouští stres. Proto si položte otázku, zda není na místě zvolnit. Pokud se zbavíte stresu, je možné, že s ním odejdou i urputné bolesti hlavy.

Krk

Bolest v oblasti krku a šíje může být způsobena řadou věcí. Zamyslete se však nad tím, zda na svých bedrech nenesete přílišnou emocionální zátěž. Ta se pak může projevit jako fyzická bolest v oblasti krku. Mnohdy pomůže, když odpustíte sami sobě nebo někomu dalšímu.

Ramena

Bolest lokalizovaná v oblasti ramen může stejně jako bolest krku značit přílišnou emocionální zátěž. Souvisí s potlačováním pocitů. Člověk pociťující bolest v tomto místě se může cítit nedoceněný nebo odmítnutý. Často bolest ramen souvisí s partnerskými problémy.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Zjistěte, zda máte dominantní levou, nebo pravou hemisféru. Stačí vybrat obličej, který vám přijde šťastnější

Chtěli byste zjistit, zda máte dominantní levou, nebo pravou mozkovou hemisféru? Vyzkoušejte si jednoduchý test, který vám tuto otázku zodpoví. Stačí vybrat obličej, který vám přijde šťastnější. V řešení naleznete také informace o tom, jaké přednosti se s danou mozkovou hemisférou pojí.
svetzeny.cz

Dolní část zad

Velmi často si lidé stěžují na bolest v dolní části zad. Pokud vás trápí bolesti v této oblasti, pravděpodobně řešíte nesnadnou finanční situaci. Naakumulovaný stres se projevuje bolestí v tomto místě.

Lokty

Trápí vás bolavé lokty? Z emočního hlediska to souvisí s nedostatkem flexibility. Vaše tělo se brání nastalým změnám, nechce se adaptovat na novou situaci. Snaha bojovat se změnou vám způsobuje bolest, zamyslete se nad tím, jak se přizpůsobit.

Info ikona
Elbow

Ruce

Pociťujete slabost či vyloženě bolest v rukou? Pak to může značit i to, že se cítíte osaměle. Mohou vám chybět přátelé nebo partner, který by vám byl skutečnou oporou. Zkuste si najít nové přátele nebo si vyjděte do společnosti. Věnujte nějaký čas aktivnímu seznamování s novými lidmi.

Boky

Bolest v oblasti boků signalizuje, že stojíte před velkým rozhodnutím. Nadměrný stres a očekávání způsobí, že vás začnou bolet boky. Dobrou zprávou je, že se vám uleví, jakmile rozhodnutí učiníte.

Info ikona
Hips

Kolena

Bolest kolen může samozřejmě souviset se stářím i úrazem, ale mnohdy přijde znenadání a nemá žádný očividný důvod. Na vině mohou být i emoce. Bolest kolen z hlediska psychosomatiky souvisí s egem. Značí, že si člověk o sobě myslí příliš.

Lýtka

Bolest lýtek může být spojena s emočním napětím, stresem a žárlivostí. Pokud se chcete zbavit útrap spojených s lýtky, budete muset ze svého života nejprve odstranit stres nebo také přestat žárlit.

Mohlo by se vám líbit

Barva očí: Dle vědců se pojí se zdravotními riziky i sklony k alkoholismu. Zjistěte, co značí zelená, modrá či hnědá duhovka

Barva očí se dle vědců pojí s určitými zdravotními riziky. Dokonce prý dle ní lze určit i to, zda má daný člověk sklony k alkoholismu. Zjistěte, co značí zelená, modrá či hnědá duhovka. Ke kterým nemocem máte sklon a před kterými jste naopak chráněni?
svetzeny.cz

Kotníky

Pokud vás neustále bolí kotníky, může to značit i to, že ve svém životě potřebujete více potěšení. Radost ze života se vytratila, je třeba ji znovu najít.

Chodidla

Deprese se může projevit i fyzickou bolestí. Nezřídka kdy zasáhne oblast chodidel. Deprese je velmi závažné psychické onemocnění, které musíte léčit pod dohledem odborníka. Nicméně existují laické způsoby, které vám zvednou náladu. Pak možná dojde i ke zmírnění bolesti chodidel.

Rada na závěr

Vždy je nejprve nutné vyloučit, zda bolest nemá opravdu příčinu ve fyzickém stavu těla. Může být způsobena úrazem, namožením, onemocněním atd. Proto vždy nejprve vyhledejte lékaře, který váš zdravotní stav posoudí. Až pokud se nenajde fyzická příčina bolesti, zaměřte se na zkoumání svého duševního stavu.

Zdroj: Nature Ponics

Mohlo by se vám líbit

Máte složitou osobnost? Těchto sedm rysů vás prozradí: Sebechvála, ale i dominance

Nikdo není dokonalý. Ale s některými lidmi je obtížnější se vypořádat než s jinými. Máte také těžkou osobnost?
svetzeny.cz