Přejít k hlavnímu obsahu

Proč jsme nemocní: Význam chorob s ohledem na emoce a duchovní svět

Psychosomatika je v dnešní době často skloňované téma. Když není tělo v souladu s duší, nemůže být tělo zdravé. Věříte, že každá věc má svůj důvod a nic se neděje náhodou? Není žádným tajemstvím, že emoce byly již v tradiční čínské medicíně považovány za hlavní příčiny nemocí. Ale co když ani tak nenajdete odpověď na své problémy?

Lidé mívají různé zdravotní problémy a častokrát se stane, že absolvují řadu vyšetření, ale lékaři nenajdou žádnou příčinu jejich potíží. Nemocní lidé tak zoufale hledají jinou pomoc v alternativní medicíně, popřípadě u léčitele či jiného specialisty. Co když příčina tkví v něčem jiném?

Odpověď nalezena v psychosomatice?

Psychosomatický lékař léčí svého pacienta tak, že si s ním začne především povídat. Nezajímá se pouze o daný problém, ale zajímá ho situace v práci, jak fungují vztahy a jaké si pacient nese problémy a traumata z dětství. Tyto vztahy a zážitky totiž hodně určují, jak věci vnímáme a prožíváme.

Strach nebo třeba stres, to nejsou žádné nehmotné záležitosti, to nejsou žádní motýlci, kteří se vznášejí kolem naší hlavy. Jen si uvědomte, co se děje ve vašem těle, když máte třeba strach. Žaludek se vám sevře a vyplaví se hormony, které začnou mobilizovat celý organismus. Zbystří se vaše pozornost, zrychlí se vám dech a puls srdce, které se snaží zásobit svaly dostatkem krve, kyslíku a potřebné energie. Povrchové cévy se stáhnou, aby se při poranění snížilo krvácení. A tak bychom mohli dlouze pokračovat ve výčtu náhlých změn,

říká psychiatr MUDr. Radkin Honzák, CSc., jeden z předních českých odborníků na psychosomatickou medicínu pro novinky.cz.

Smutek ovlivňuje plíce: Poznejte, jaký vliv mají emoce na naše orgány a získejte zpět své zdraví díky správným potravinám

Psychosomatika zkoumá vliv psychických funkcí a pochodů na organizmus. Napadlo vás však někdy, že vašimi emocemi mohou být ovlivněny konkrétní orgány? Podle tradiční čínské medicíny je to možné, lze však dosáhnout opětovné rovnováhy zařazením určitých potravin do vašeho jídelníčku. Přečtěte si, které to jsou.
svetzeny.cz

Co když má nemoc vyšší význam?

Když procházíte životem na fyzické úrovni, dějí se různé věci, které většina z nás nedokáže vysvětlit. Dostáváte chřipky, nachlazení a viry či jiná fyzická zranění. Jako děti jste třeba spadli z kola, jako dospělí si zase můžete poranit záda nebo zažít vážnou autonehodu. Při těchto událostech často získáte modřiny, řezné rány, výrony, infekce, tržné rány a někdy i zlomeniny kostí. Někteří z vás mohou prodělat i vážná onemocnění interního charakteru, jako je rakovina, hepatitida, srdeční onemocnění nebo roztroušená skleróza. V takových případech se člověk snaží hledat odpovědi, jak jen to jde, ale co když ani klasická medicína nepomáhá?

Diagnostika vaší karmy

Sergej Nikolajevič Lazarev je známý ruský spisovatel, psycholog, parapsycholog, badatel, léčitel, senzibil a bioenergoterapeut. Jako první v historii nejenom rozpoznal nejhlubší struktury duše ovlivňující náš osud a zdraví, ale také na základě nesčetných studií dokázal, že působením na chování a emoce člověka můžeme měnit k lepšímu jeho osud, charakter i zdraví. Jeho knihy se staly bestsellery, nejznámější je soubor knih Diagnostika karmy. Kde rozebírá fyzické a psychické nemoci ze všech různých duchovních úhlů. V jeho obsáhlých knihách můžete nalézt potřebné odpovědi k vašim zdravotním problémům.

Studie potvrzují, že nemoc souvisí s měsícem vašeho narození: K jakým chorobám jste náchylní?

I když to zní neuvěřitelně, tak američtí vědci našli souvislost mezi měsícem narození a zdravím. Podle nich existuje spojitost mezi měsícem narození a možnou náchylností k určitým nemocem. K jakých chorobám můžete být více náchylní právě vy?
svetzeny.cz

Jaké mohou být další příčiny vašich nemocí:

  1. Celoživotní nebo vrozená nemoc může být také tzv. karmický důsledek z předchozích životů.
  2. Duše si může vybrat svůj následný život s nemocí, aby se naučila něco nového.
  3. Velkou roli hraje zajisté i genetika a životní styl daného jedince.
  4. Životní prostředí, ve kterém se nacházíme nás ovlivňuje, tzv. globální vlivy moderní doby (wi-fi, koncentrace těžkých kovů, očkování a další vnější vlivy).

Zdroj: audible, novinky, psychologytoday, sergej-lazarev