Přejít k hlavnímu obsahu

Podle těchto 5 varovných signálů poznáte ženu sociopatku: Psychicky vás zničí

Info ikona
Žena s rozbitým zrcátkem

Naučit se rozpoznat sociopatii vám může pomoci ochránit vaše vztahy i celkovou pohodu vašeho prostředí. Základem je si uvědomit, že sociopatie není omezena pouze na jedno pohlaví, ale že tato porucha může, na rozdíl od mužských stereotypů prezentovaných ve filmech a seriálech, postihovat i ženy. Zjistěte, jaké jsou hlavní znaky sociopatky.

Co je vlastně sociopatie

Sociopatie neboli antisociální porucha osobnosti je psychická porucha, která ovlivňuje způsob, jakým člověk vnímá okolní svět a jak komunikuje s ostatními. Lidé s touto poruchou mají většinou negativní vlastnosti, jako je například nedostatek empatie (schopnost vcítit se do pocitů ostatních), absence viny a výčitek, manipulativní chování a impulzivní jednání. Často mají problém budovat a udržovat si trvalé a zdravé vztahy. Studie naznačují, že diagnóza antisociální poruchy osobnosti je u mužů výrazně častější než u žen, přičemž poměr je aktuálně 3:1. To znamená, že ženy se sociopatickými rysy mohou být méně nápadné, jelikož u nich lidé tuto poruchu nečekají. Jejich chování se může projevovat spíše formou emočního zneužívání nebo manipulace než fyzického násilí, jak je tomu především u sociopatických mužů. Tak či onak je však potřeba se naučit identifikovat varovné znaky, kvůli kterým byste měli zůstávat ve střehu při kontaktu s těmito lidmi. Podle Dr. Scotta Bonna, kriminologa, profesora a mediálního experta, mají sociopaté některé rysy společné s psychopaty. Mezi ty patří především absence empatie a lítosti, nerespektování zákonů a společenských zvyklostí a tendence k násilnému chování. 

1. Sociopatické ženy necítí lítost a chybí jim empatie

Pro sociopatky je obtížné projevovat empatii nebo soucit k ostatním. Nejsou ochotné pochopit pocity ostatních, někdy toho nejsou ani schopné. V praxi to většinou vypadá tak, že zatímco ostatní pláčou nebo se smějí, sociopatky mají kamenný výraz, nebo se pokoušejí o nucený úsměv. Pokud svěříte své potíže sociopatce, nedočkáte se morální podpory, i kdybyste se nacházeli v sebehorší situaci.

Proč nedokážeme opustit člověka, který nám úmyslně ubližuje?

svetzeny.cz

2. Sociopatky manipulují s ostatními a jsou skvělé lhářky

Tyto ženy jsou často schopné využívat manipulativní taktiky a lži k dosažení svých cílů. V takovém případě neváhají ani simulovat lítost, smutek či pláč, jen aby dosáhly svého cíle. Pokud je jejich lež odhalena, pokouší se situaci nějak zamluvit, otočit proti vám nebo se jednoduše urazí, jelikož jim nevyšel jejich plán.

3. Ženy se sociopatií necítí vinu nad svými činy a nemají výčitky

Ženy se sociopatickými rysy mohou mít omezený nebo žádný pocit viny nebo lítosti za své činy. Jsou přesvědčené, že všechno, co dělají, je správné. Pokud je někdo konfrontuje s tím, co provedly, odmítají vinu, nebo dokonce považují své jednání za oprávněné. Mohou však v některých případech i simulovat lítost, pokud je součástí jejich plánu vaše odpuštění.

4. Sociopatické ženy jednají bez rozmyslu, bez ohledu na následky

Sociopatky jednají impulzivně, kdy často nepromýšlejí své činy a nehledí na důsledky. Většinou žijí okamžikem a minulost ani budoucnost je zkrátka nezajímá. Některé jejich jednání tak může simulovat jakousi mánii, kdy například utratí za své potřeby všechny peníze z rodinného rozpočtu, ale ani poté svého činu nelitují.

5. Ženy sociopatky nesnášejí stereotyp a nudu

Sociopatické ženy mají nízkou toleranci k nudě a stereotypu a potřebují neustálou stimulaci. Nevydrží u jednoho zájmu dlouho, obvykle zkouší stále nové věci. Stejné je to i se zaměstnáním, které se jim nedaří udržet dlouho, jelikož je rychle omrzí. Podobně fungují i jejich vztahy, ve kterých se začnou rychle nudit, a proto většinou nemají dlouhodobé vztahy, ale pouze krátké románky.

Jedinečná metoda, jak se zbavit rychle a efektivně stresu. Naučte se ji i vy!

svetzeny.cz

Zdroj článku