Přejít k hlavnímu obsahu

Jedinečná metoda, jak se zbavit rychle a efektivně stresu. Naučte se ji i vy!

Info ikona
Zbavte se stresu pomocí dýchání

Postupů, jak se zbavit rychle a efektivně stresu najdete nepochybně velké množství. Tento postup je ale naprosto jedinečný. Je jednoduchý a nepotřebujete k němu žádné pomůcky. Vystačíte si pouze se svou pusou a jazykem, tedy lze ho použít úplně kdekoliv a kdykoliv.

Pomocí dechu odbouráte stres

Jak se zrovna cítíte, odráží i styl vašeho dechu. Pokud jste uvolnění a klidní, váš dech bude mít pravidelný rytmus. Takový dech udržuje rovnováhu mezi množstvím vdechnutého a vydechnutého vzduchu. Jakmile se ocitnete ve stresové situaci, začnete dýchat zrychleně, trhaně, harmonie vdechu a výdechu se změní. Tělo se totiž zrychleným dechem připravuje na utěk nebo k souboji. K takové reakci však téměř nikdy nedojde a váš organismus stresovou reakcí pouze trpí.

Pomoci si můžete dechovým cvičením

Samotnou metodu potvrzuje i americký lékař Dr. Andrew Weil, který vystudoval Harvardskou univerzitu. Dlouhá léta se intenzivně zabývá přírodní medicínou, skrze kterou už vyléčil velké množství pacientů. Trpíte-li stresem nebo se dostanete do stresové situace, doporučuje velmi jednoduchý, rychlý a spolehlivý způsob relaxace, ke kterému nepotřebujete žádnou další pomůcku. Přečtěte si, v čem tato brilantní metoda spočívá a co všechno přináší.

Příznaky menopauzy donutily ženu vypít 3 litry vína denně: Málem kvůli nim zemřela

svetzeny.cz

Jak postupovat, abyste se rychle a efektivně zbavili stresu? Naučte se správně dýchat!

Přesvědčovat sami sebe, abyste se zklidnili, někdy úplně nestačí. Tělo vaše myšlenky jen tak neposlechne, zvláště když se cítí ohroženo. Pokud ale ovládnete metodu dechového cvičení, vaše tělo se začne stresu zbavovat. Jak sám lékař Dr. Andrew Weil radí „Jazykem se dotkněte horního patra ve svých ústech a minutu dýchejte.“. Je možné, že už jste už o některých technikách dýchání slyšeli, ale věřte, že tato metoda je opravdu mimořádně účinná. Je velmi důležíté dodržet pravidlo dotýkat se během dýchání jazykem horního patra, a to těsně za předními zuby.

Dýchejte následujícím způsobem: Proveďte nádech po dobu 4 sekund. Zadržte dech po dobu 7 sekund. Hlasitě vydechujte po dobu 8 sekund.

 

Dýchání nosem má velký vliv na atraktivitu vašeho vzhledu a hraje zásadní roli v ložnici, tvrdí odborníci

svetzeny.cz

Zbavíte se nejen stresu, ale i problémů s usínáním

Je možné, že nejprve budete mít během tohoto dýchání zvláštní pocit. Pokud ho ale potlačíte, vydržíte v teréninku, po čase si uvědomíte, že vám jde dýchání samo. Poté už budete moci jen ocenit jeho pozitivní přínosy. Touto cestou se zbavíte nejen stresu, ale odstraníte všechny potíže s usínáním. Dechové cvičení zopakujte asi 4krát a provádějte ho minimálně dvakrát za den.
„Po dvou až třech měsících pravidelného opakování tohoto dechového cvičení dojde v těle k významným fyziologickým změnám. Dojde totiž ke snížení tepové frekvence i krevního tlaku a zlepšíte také trávící procesy,“ vysvětluje doktor Weil pozitivní účinky dechového cvičení. Pokud vás tedy trápí stres v práci nebo máte potíže večer usnout, přesně toto cvičení bude pro vás velmi užitečné. Když budete pravidelně „cvičit“, váš život se stane mnohem příjemnějším.

 

Máte narušený spánek a budíte se každou noc ve stejnou dobu? Může to značit zdravotní problém!

svetzeny.cz

Máte problémy s usínáním?

Jedním z největších viníků dnešní doby jsou mobilní přístroje, které vyzařují modré světlo. Veškeré monitory od počítačů po displeje tabletů a telefonů tedy negativně ovlivňují naše spánkové mechanismy a způsobují poruchy spánku. Pokud toužíte po kvalitním spánku, odstraňte zvyk dívat se na jakoukoli elektroniku v posteli nebo přímo před spaním. Do displejů nekoukejte minimálně hodinu před usnutím. Raději přístroje vyměňte za knihu. Prospěšná může být i večerní meditace nebo procházka na čerstvém vzduchu před spaním. Čerstvý vzduch zklidní vaše tělo a stane-li se procházka vaším pravidelným večerním rituálem, mozek si vytvoří signál, že je čas na zklidnění. Přestože to nebude fungovat ihned, nevzdávejte to a vydržte. Organismus potřebuje vždy nějaký čas, aby se novým zvykům přizpůsobil. Přesně tak je to i u cvičení nebo dalších změn ve vašem životě.

Zdroj článku