Přejít k hlavnímu obsahu

3 ranní rituály, díky kterým prožijete úspěšný den

Říká se, že jaké máte ráno, takový je potom váš celý den. Zařídit si klid je sice složité (zvlášt pokud musíte obstarat ještě děti, se kterými je dodržení časového harmonogramu téměř nemožné), ale ne nedosažitelné. Chce to udělat jen pár změn ve vašem životě.

Základní esencí úspěchu je přestat se neustále orientovat na výkon. Více než o to, jak dokonale budou věci vypadat, se soustřeďte na svoje vlastní pocity. Vždyť je to právě mysl, která píše vašemu životu noty a právě na její blaho byste se měly zaměřit.

Prostě jen vychutnávejte přítomnost

Nebojte se vytvořit si svůj osobní prostor. Využijte toho, že děti spí a manžel okupuje koupelnu a následujících pár minut se místo stresování, které stejně nikdy ničemu nepomůže, věnujte sobě. Sedněte si před okno do pohodlné pozice, dívejte se ven, zhluboka dýchejte a uvědomujte si, jak se příroda dokáže úžasně měnit a jakou barevnou podívanou vám nachystaly listy na stromech. Nepřemýšlejte nad tím, co všechno budete muset během následující hodiny udělat, snažte se setrvat jen v přítomném okamžiku. Možná se začátku bude těžké z ničeho nic vnímat maličkosti, ale časem zjistíte, že je to velmi uklidňující.

Meditujte

Podle webu Psychology Today je meditace jednou z nejúspěšnějších metod při léčbě depresí a úzkostných stavů. Proniknout do jejích principů vám určitě pomohu knihy meditačních mistrů, kde pochopíte souvislosti, příčiny a důsledky. Duchovní učitelé doporučují začátečníkům jen sedět v meditační pozici na příjemném místě a zhluboka dýchat se zavřenýma očima.

Můžete se nechat ale vést i některou z chytrých aplikací. Například Buddhify obsahuje desítky nahrávek, které můžete volit podle místa a času, kde se právě nacházíte. Najděte si zde ranní sety. Trvají okolo 5 až 10 minut.

Srovnejte si myšlenky

Udělejte si čaj – doporučuje se zelený, který má realxační účinky a stanovte si všechny úkoly vašeho dne. Srovnejte si priority a udělejte si harmonogram. Nemusíte si jej psát, stačí, že si jej srovnáte v hlavně. Vytyčte si hlavní cíl dne – například víte, že musíte dokončit část projektu. Soustřeďte se na svůj úkol a řekněte si, že to zvládnete (zní to zvláštně, ale zvědomnění si úkolů má kýžený výsledek).

Možná vás to ze začátku bude stát dřívější vstávání. Věřte ale, že pokud se tyto rituály stanou stejně běžnou součástí rána, jako je například čištění zubů, po čase zjistíte, že všechno zvládáte lépe, máte větší nadhled, cítíte se svobodnější, uvolněnější a přitahujete více pozitivních věcí...

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška