Přejít k hlavnímu obsahu

Dýchání nosem má velký vliv na atraktivitu vašeho vzhledu a hraje zásadní roli v ložnici, tvrdí odborníci

Způsob dýchání zásadně ovlivňuje náš život. Nejen po zdravotní stránce, ale také po té fyzické. Podle odborníků má výrazný vliv na naši atraktivitu a ovlivňuje i dění v ložnici. Odhalte, jak správně dýchat a dosáhněte pevného zdraví, snižte hladinu stresu a buďte atraktivnější.

Mohlo by se vám líbit

Pro ženy nad 50: Šálek kontryhelového čaje denně dokáže zázraky. Pomáhá s hubnutím nebo ženskými problémy

Kontryhel je už celá staletí považován za bylinku mající blahodárné účinky na lidské zdraví. Zejména se o něm mluví v souvislosti s ženskými zdravotními problémy, například menopauzou. Při kterých dalších obtížích pomáhá?
svetzeny.cz

Dýchání nosem má mnoho výhod, které ovlivňují nejen zdraví, ale také atraktivitu vzhledu a kvalitu milostného života. Nosní dýchání funguje jako přirozený filtr, okysličuje krev a snižuje stres. Správné dýchání nosem stimuluje správné obličejové svaly, což přispívá k atraktivnějšímu vzhledu. Zapojením bránice a svalů pánevního dna pak podporuje lepší milostný prožitek. Naopak dýchání ústy může mít negativní dopad na zdraví ústní dutiny a celkovou atraktivitu. Přehodnocení dosavadního dýchání a zkusit dýchat pouze nosem může přinést výrazné zlepšení zdraví a příjemnější milostný život.

Dýchání nosem je zdravější

Ačkoli bychom měli správně dýchat převážně nosem, existuje poměrně velké procento lidí, kteří preferují dýchání ústy nebo věří mýtu, že správným dýcháním je kombinace nádechu nosem a výdechu ústy. Odborníci odhadují, že alespoň část dne dýchá ústy mezi 30 až 50 % populace. Tento způsob dýchání je častý při spánku nebo při fyzické aktivitě. Nicméně dýchání výhradně nosem přináší mnoho výhod.

Atraktivnější vzhled

Podle Madse Tömörkènyi, dánského vědce specializujícího se na dlouhověkost a biomechaniku, je dýchání nosem spojeno s úpravou svalové struktury obličeje, což může přispět k atraktivnějšímu vzhledu. „Dýchání ústy naopak způsobuje nedostatečnou stimulaci dolní čelisti a nadměrnou stimulaci lícních svalů, takže obličej vypadá delší a neatraktivních změn může doznat i nos,“ tvrdí. Dýchání ústy má také negativní vliv na ústní dutinu. Vedle zhoršení stavu zubů také negativně ovlivňuje dásně, častěji praskají rty a ústa se vysušují. Tyto problémy mohou vést k chronickému zápachu z úst, který může výrazně snižovat sebevědomí i atraktivitu člověka.

Mohlo by se vám líbit

Tajemství Japonek, které nestárnou a mají dokonalá těla: Buďte jako ony! Nedrží diety a stačí jim na to 5 minut denně

Také vás při pohledu na japonské ženy napadá, že mají nějaký zázračný elixír, který potají popíjejí místo čaje, protože snad nestárnou? Jejich pleť je stále krásná, svěží a to i bez nánosu líčidel. Udržují si svou vitalitu do vysokého věku a málokdo by jim hádal jejich skutečný věk. Vypadají mladě, jsou štíhlé a vy chcete být jako ony.
svetzeny.cz

Kvalitnější sexuální život

Dýchání nosem má také významný vliv na sexuální život. Při dýchání nosem je průchod pro vzduch omezenější, což způsobuje, že se do procesu dýchání zapojuje bránice. Vyšší aktivita bránice posiluje další části tzv. hlubokého stabilizačního systému, který zahrnuje i svaly pánevního dna. Tímto způsobem dýchání nosem přispívá ke zlepšení funkce pánevního dna, což má pozitivní vliv na sexuální prožitek. „Posílené svaly pánevního dna prokazatelně zlepšují sexuální prožitek, a to nejen u žen, ale i mužů. Oslabení těchto svalů se u mužů pojí například s problémy s erekcí, u žen může způsobovat bolest při penetraci. Naopak posílené pánevní dno vede k lepšímu sexu a častějšímu i snazšímu dosažení orgasmu,“ popisuje Veronika Kubíčková ze společnosti Ruzovyslon.cz.

Pevnější zdraví

Díky dýchání nosem lidé mohou dosáhnout lepšího zdraví. Dýchání nosem zvyšuje příjem kyslíku a zlepšuje krevní oběh. Navíc se zvětšuje plicní kapacita a zvyšuje průtok krve do tepen, žil a nervů. Řasinkový epitel nosní sliznice funguje jako filtr pro prach, nečistoty, mikroby, viry a alergeny, což vede ke snížení celkové nemocnosti a rizika alergií a senné rýmy. Používání technik pomalého dýchání nosem rovněž prokazatelně snižuje stres a vysoký krevní tlak.

Mohlo by se vám líbit

Proč nehubnete: 5 hlavních důvodů

Máte někdy dny, kdy jíte a jíte a stále nemáte dost? Máte pocit, že pro své tělo děláte opravdu dostatek, cvičíte, správně jíte, ale zbavit se tukových zásob, je prakticky nemožné. Nehubnete a nevíte už, co s tím. Někdy je snadné vysledovat příčiny toho, proč nehubnete, jindy je potřeba zaměřit se i na zdánlivé detaily. Vše souvisí se vším.
svetzeny.cz

Zdroj: RuzovySlon.cz již 20 let provází světem sexu a mění pohled české populace na něj. V prodejně i e-shopu odborníci vybírají nejzajímavější erotické pomůcky z celého světa, které jsou ideálním prostředkem k experimentům s vlastní sexualitou, posouvání hranic a oživení stereotypního sexu. Součástí odborného poradenství je také tvorba instruktážních videí a testování erotických hraček. Ruzovyslon.cz se již počtvrté stal vítězem ankety Shop roku 2021 v kategorii Cena popularity: Erotické zboží. Získal také prvenství v soutěži Mastercard Obchodník roku 2021 v kategorii „Inovace roku – Lidskost v obchodě“. Kromě toho obdržel druhé místo ve 21. ročníku soutěže WebTop100 v kategorii Ecommerce – velký B2C projekt a umístil se také v prestižním žebříčku v TOP50 soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE mezi nejrychleji rostoucími tech firmami.

Zdroj článku