Promotion
Promotion
Promotion

Možné příčiny dlouhověkosti: Máte mladší matku nebo silné přátelství? Máte šanci se dožít vyššího věku

Promotion
Promotion
Matematika
Info ikona

Zdravý životní styl a procvičování matematiky

Podle jedné vědecké studie mají století lidé jedno společné: jejich životní styl obsahuje silné přátelství, pevné rodinné vazby, cvičení i umění zvládání stresu. Nejstarší žijící ženou je Kane Tanaka, která oslavila své 118. narozeniny. Za svou dlouhověkost prý vděčí víře, rodině, spánku, naději, kvalitní stravě a procvičování matematiky. Věří také, že sourozenci a děti dlouhověkých lidí mají větší šanci na delší život díky genetice.

Mít mladší matku

Podle studie provedené Chicagskou univerzitou v USA by se lidé, které jejich matka porodila do svých 25 let, mohli dožít vyššího věku. Přesné důvody pro to zatím nejsou známy, ale výzkum naznačuje, že jistou roli v tom hrají vajíčka matky.

Přátelství
Info ikona

Silné přátelství

Jiná studie zase tvrdí, že izolace a osamělost mohou být pro váš život stejně nebezpečné jako třeba obezita nebo jiné zdravotní problémy. Nejvíce budou tímto problémem ovlivněny mladší generace, jelikož dnešní virtuální doba příliš nenahrává reálným setkáním, zatímco trendem je spojení skrz sociální sítě. Podle doktora Timothyho Smitha, který se na studii podílel, je samota stejně nebezpečná jako třeba kouření nebo nadměrné užívání alkoholu.

Pít hodně čaje

Pozitivní účinky čaje na zdraví byly již mnohokrát prokázány a stejně prospěšné by mělo být pití čaje i ohledně dlouhověkosti. Nejlepším druhem čaje pro tyto účely má být zelený čaj, který mimo jiné pomáhá detoxikovat organismus.

Být v dobré fyzické kondici

Studie provedená ve Švédsku ukázala, že u lidí, kteří nejsou příliš fyzicky silní, je větší riziko zdravotních a psychických obtíží. Naproti tomu lidé, jejichž svalová síla byla nad běžnou hranicí, mají o 20 - 35 % šanci na delší život. Také je u nich výrazně menší pravděpodobnost, že onemocní duševním onemocněním.

Ořechy
Info ikona

Jíst více ořechů

Ořechy jsou bohaté na bílkoviny, vlákninu, antioxidanty, vitamíny a minerály. Navíc podle studie, která byla provedena na Lékařské fakultě na Univerzitě Rovira i Virgili ve Španělsku, mají lidé, kteří konzumují alespoň tři porce ořechů týdně, o 39% menší riziko předčasného úmrtí.

Být šťastný

Spokojenost v životě, optimismus a pozitivní emoce jsou nejen prospěšné pro vaše zdraví, ale také mohou zvýšit pravděpodobnost dlouhověkosti. Podle studie z University College London ve Velké Británii mohou prý šťastnější lidé žít až o 18% déle než ti, kteří jsou nešťastní. Kane Tanaka je ukázkovým příkladem, že její šťastný život měl na dlouhověkosti výrazný podíl.

Být organizovaný

Být organizovaný, disciplinovaný, efektivní a zaměřený na vaše cíle neprospívá pouze vašemu profesnímu a osobnímu životu, ale může to mít také blahodárný vliv na dlouhověkost. Podle studie provedené na University of Illionis v USA , která studovala po celý život chlapce a dívky, ukázala, že ti, kteří byli organizovaní a disciplinovaní, žili o 11 % déle než ti, kteří tyto vlastnosti neměli.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Předplatné Svět Ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion