Přejít k hlavnímu obsahu

Jak předcházet alergiím?

Zdraví bereme jako samozřejmost, nicméně když začne pylové období, často si vzpomeneme na dny, kdy nás netrápil zánět sliznice nebo pálení očí. Výskyt alergické rýmy se každým rokem zvyšuje a my si ani neuvědomujeme, jak velký vliv na alergie máme my samy. Poradíme vám, jak účinně bojovat s projevy alergické rýmy.

Období alergií klepe na dveře a spousta z nás se nevyhne podrážděných očím, nepříjemnému svědění a rýmě. Často si říkáme, že nejde o nic vážného a alergie sama odezní. Není tomu tak. Podle Státního zdravotního ústavu se alergická rýma vyskytuje v ČR aktuálně u 17 % dětské populace a celkem se předpokládá, že v české populaci je více než 2 miliony osob trpících alergickou rýmou. Projevuje se nejčastěji v předškolním nebo školním věku. Pokud její příznaky přecházíme a nezačneme se léčit včas, z obyčejné alergie můžeme onemocnět daleko vážněji- astmatem.

Co to vlastně je alergická rýma?

Jde v zásadě o autoimunitní onemocnění – alergii, kdy člověk reaguje přehnaně na běžné látky (alergeny) – v tomto případě ze vzduchu. Projevuje se jako symptomatický zánět nosní sliznice. Nejčastějšími projevy jsou vodnatý výtok z nosu, svědění v nose, ucpaný nos, kýchání a svědění v krku a svědění a slzení očí. Mohou být ale i celkové projevy jako je únava, poruchy spánku a zhoršená koncentrace.

Důležitá jsou režimová opatření

Pokud trpíme alergickými reakcemi, zřejmě se jim nevyhneme, můžeme ale zvolit kroky, které nám boj usnadní.

1. Vyměňte ložní prádlo za antialergické.

2. Omezte textilie v domě na minimum.

3. Vytírejte podlahu mokrým hadrem místo vysávání.

4. Využijte sítě proti pylu do oken.

5. Perte prádlo nad 60 stupňů.

Doma ani na cestách by vám neměl chybět nosní sprej, který vám od projevů alergie uleví. Poměrně novým přístupem jsou i nosní bariérové spreje jako je novinka Sinulan forte Allergy sprej. Jde o zdravotnický prostředek, který vytváří ochranný film na nosní sliznici, a omezuje nebo zabraňuje tak přímému kontaktu alergenů se sliznicí.

Předcházejte projevům alergie, než naplno vypukne

Sinulan Forte Allergy lze užívat i preventivně v době, kdy předpokládáme pobyt v prostředí se zvýšeným obsahem vzdušných alergenů ( práce na zahradě, domácí úklid, návštěva místa s chovem mazlíčků apod.). Sinulan Allergy vytváří bariérový film na sliznici nosu a pomáhá bránit přímému kontaktu se sliznicí. Napomáhá nejenom předcházet projevům alergie, ale též poskytuje úlevu, pokud se alergie již projeví.

Produkt Sinulan Forte Allergy lze díky jeho čistě fyzikálnímu působení kombinovat s jakýmikoli léky které standardně užíváte na alergii. Je vhodný i pro těhotné ženy, které mají jinak výběr přípravků na alergii značně omezený. Přesto, že nejsou známy žádné nežádoucí účinky, jste-li těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem či lékárníkem dříve, než začnete Sinulan Forte Allergy užívat. Sinulan forte Allergy seženete v každé lékárně.

3 slides, created on 27/Mar/2020 - 14:44:30