Přejít k hlavnímu obsahu

Tajemství Japonek, které nestárnou a mají dokonalá těla: Buďte jako ony! Nedrží diety a stačí jim na to 5 minut denně

Také vás při pohledu na japonské ženy napadá, že mají nějaký zázračný elixír, který potají popíjejí místo čaje, protože snad nestárnou? Jejich pleť je stále krásná, svěží a to i bez nánosu líčidel. Udržují si svou vitalitu do vysokého věku a málokdo by jim hádal jejich skutečný věk. Vypadají mladě, jsou štíhlé a vy chcete být jako ony.

Jaké je tajemství nejen japonských žen, ale také často mužů? Životní styl, cvičení a strava. Japonsko je krásná země a lidé se drží spousty návyků, které v Evropě vypadají možná zvláštně. Drží například šálek s čajem dvěma rukama, jídlo je pro ně zážitek a ne jen prostředek k nasycení, pilně pracují, aby mohli odpočívat a vědí, že všechno v životě má svou míru. 

Zdravé stravování

Stravování se v Japonsku velmi odlišuje od toho našeho. Na první pohled možná jí častěji a jejich jídla vypadají sytě, ale klíčem jsou porce. Ty mají velmi malé. A jde také mnohdy o přípravu jídla. Té věnují velkou pozornost a vaří zdravě v páře, připravují vše na grilu nebo využívají také pečení. Smažení se vyhýbají a vše připravují v odlehčených verzích, které tělu dodávají energii, zasytí ho, ale zároveň nezatíží. Jako přílohy podívají rýži, obiloviny. Velkou pozornost věnují také samotné konzumaci. Na jídlo si udělají čas, nehltají, jí tiše, klidně, pomalu a každé sousto si umí vychutnat.

Info ikona
žena

Tajemství krásy ze zemí s nejkrásnějšími ženami na světě. Patří mezi ně Japonky, Řekyně i třeba Mexičanky

Zkrášlující procedury sahají až tisíce let do minulosti napříč různými kulturami. Tyto tradice přežily do dnešních dob a stále dodávají ženám péči o sebe a skvělý pocit, který si zaslouží. Přečtěte si o nejzajímavějších zkrášlujících technikách z celého světa a odhalte tajemství překrásné pleti Korejek nebo Mexičanek.
svetzeny.cz

Zelený čaj

Existuje hned několik druhů zeleného čaje a každý pomáhá něčemu jinému. Jeden z nich podporuje smysly, druhý pomáhá trávení. Známá je u nás například matcha, která je ve formě jemného prášku, který se zalévá teplou vodou. Často se pije při čajových obřadech a jeho pití vyžaduje čas, soustředění a také určitý rituál, který dodržovat. Je bohatý na antioxidanty, bojuje s volnými radikály, zmírňuje projevy stárnutí.

Chůze a cvičení

Japonkám je přirozená chůze a kam to jen jde, dojíždějí na kole nebo jdou jednoduše pěšky. Vlastnit automobil je ve větších městech nákladné a ne zrovna efektivní. Každý krok se počítá a právě Japonci velmi často a rádi vyrážejí na procházky. Kromě toho také chodí rádi do posiloven, které jim pomáhají udržovat jejich fyzičku nebo formovat postavu. 

Odpočinek v onsenu

Onsen neboli horké prameny jsou v Japonsku velmi známé a oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi místními. Jednotlivé rituály pomáhají očistit tělo i duši, prodlužují život. Jsou přírodní, vyvěrají ze země a nabízejí spoustu benefitů pro lidské tělo, protože voda obsahuje mnoho minerálních látek, například vápník, hořčík a podobně. Zlepšují cirkulaci krve v těle, podporují proudění kyslíku v těle a horké prameny pomáhají odpočinku a relaxaci.

 

Zdroj článku