Přejít k hlavnímu obsahu

5 nejčastějších chyb v jídelníčku, kvůli kterým zbytečně přibíráte na váze

Ve svém životě zkoušel hubnout snad každý a někomu se to povedlo více, jinému zase méně, někdy to bylo trvalé, jindy se kila objevila zpátky i s jojo efektem. Možná jste dělali nějakou dietní chybu a to vám bránilo dostat se na vysněnou váhu.

Hubnutí je složitá věc a mnoho odborníků říká, že začíná v hlavě, ve chvíli, kdy se rozhodnete hubnout. Dodržujete všechno, co vám diety předepisují, cvičíte a přesto se ručička váhy ne a ne přiblížit cílovému číslu? Pravděpodobně děláte nějakou chybu, která vám brání. Faktorů může být mnoho. Podívejte se na některé dietní chyby. Děláte nějakou z nich? Pak není divu, že nehubnete tak, jak chcete.

1. Máte za sebou spoustu diet

Není na světě dieta, kterou byste nevyzkoušeli? Skandinávská, keto, Duncanova a mnoho a mnoho dalších. Každá už prošla vaším životem? A v tom je možná kámen úrazu. Diety mohou vést ke krátkodobému úbytku hmotnosti, ale nejsou-li vyvážené a zdraví prospěšné, mohou uškodit. Raději sáhněte ke správnému životnímu stylu, kdy budete jíst zdravě, zařadíte pohyb, dostatečný spánek a podobně, než se dva týdny trápit hlady. Tělu zdravým životním stylem prospějete mnohem víc.

2. Nesnídáte

Jedna z velkých a zásadních dietních chyb. Tlačí vás čas, potřebujete stihnout autobus, ranní poradu a tak z vašich priorit vypadává právě snídaně. Možná ušetříte pár minut, ale tělo dostává velkou ránu v podobě hladovění a během dne, především pak večer, se přihlásí o slovo. Snídaně je nejdůležitější jídlo dne a proto si o pár minut přivstaňte a najezte se.

Mohlo by se vám líbit

Nejšílenější diety na světě: Pojídání vaty nebo svorka v uchu

Začátek roku je ve znamení předsevzetí a hubnutí. Mnoho z lidí si do svých předsevzetí zapisuje právě držení diet nebo hubnutí. I vy jste zkoušeli nejrůznější diety, které jste našli? A více či méně úspěšně? Někdy dieta umí pěkně potrápit! Nutno podotknout, že bychom měli vždy jednat ve prospěch svého těla a zdraví, nikoli ho týrat.
svetzeny.cz

3. Nejíte dostatek ovoce a zeleniny

Ke každému jídlu by se měla přidávat porce ovoce nebo zeleniny. Jsou to nízkokalorické potraviny bohaté na živiny, vlákninu a umí zasytit. Proto ke snídani, obědu i večeři si dejte porci zeleniny. Tělu tak dáte vše, co potřebuje a ono vám bude vděčné. Neznamená to, že musíte jíst jen syrovou zeleninu. Existuje dost způsobů úpravy - opékání, vaření v páře a podobně.

4. Konzumujete skrytý cukr

Vezmete si na svačinu jogurt s jahodami. To je zdravá a vyvážená svačina. No, ne vždycky. Jogurty totiž obsahují často mnoho cukrů a ty ochucené ještě víc. Aby byla svačina zdravá, sáhněte po bílém jogurtu u jehož nákupu si pečlivě prostudujete nutriční hodnotu. Když k němu přidáte ovoce, rázem vytvoříte zdravou a chutnou svačinu, bez zbytečných kalorií.

5. Nepřidáváte pohyb

I když je strava základním kamenem hubnutí, bez pohybu vám to nepůjde. Nemusíte nutně naběhnout do posilovny nebo večer běhat deset koleček kolem domu. Vyberte si takový pohyb, který vás bude bavit a naplňovat. Jděte plavat, tančit, cvičte doma podle manuálu, jděte na procházku, prostě cokoliv, co vás napadne.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček