Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete svačit bez výčitek? Zde jsou potraviny, které obsahují minimum kalorií

Hledáte dobrotu, která vás zasytí, pochutnáte si a zároveň nepřiberete? Připravili jsme pro vás seznam potravin, které mají minimum kalorií a můžete jich v podstatě sníst, kolik chcete.

Pokud se snažíte snížit celkový příjem kalorií, je snadné dosáhnout tohoto cíle konzumací více nízkokalorických potravin, jako je určité ovoce a zelenina.

1. Jablka

Jablka jsou vysoce výživná a jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Jeden šálek (125 gramů) plátků jablek má 57 kalorií a téměř tři gramy vlákniny. Protože vaše tělo musí spalovat energii k trávení jablek, čisté množství kalorií dodaných tímto ovocem je pravděpodobně menší, než se uvádí.

2. Rukola

Běžně se používá v salátech, je bohatý na vitamín K a obsahuje také folát, vápník a draslík. Jedna polovina šálku (10 gramů) rukoly má pouze tři kalorie.

3. Chřest

Chřest je zelenina, která se dodává v zelených, bílých a fialových odrůdách. Všechny druhy chřestu jsou zdravé, ale fialový chřest obsahuje sloučeniny zvané antokyany, které mohou pomoci předcházet srdečním onemocněním. Jeden šálek (134 gramů) chřestu má pouze 27 kalorií a je bohatý na vitamín K.

4. Řepa

Řepa je kořenová zelenina, která má obvykle tmavě červenou nebo fialovou barvu. Jednou z nejvíce zkoumaných výhod řepy je její potenciál snižovat krevní tlak. Řepa obsahuje pouze 59 kalorií na šálek (136 gramů).

5. Brokolice

Jeden šálek (91 gramů) brokolice má pouze 31 kalorií a více než 100% množství vitaminu C, které většina lidí potřebuje denně.

6. Mrkev

Většina lidí si s konzumací mrkve spojuje dobrý zrak, protože je bohatá na beta-karoten, který lze přeměnit na vitamin A. Pro správné vidění je nezbytný dostatek vitaminu A. Jeden šálek (128 gramů) mrkve má pouze 53 kalorií.

Mohlo by se vám líbit

Ženy, které nelze opustit: Jaké jsou jejich vlastnosti?

Ženy, které muži neopouštějí – v čem je jejich kouzlo? Co muži opravdu chtějí od své partnerky, jaká by měla být ta pravá, kterou nikdy nenechají odejít? Každý muž má jiný vkus na ženy, avšak většina mužů chce, aby jejich partnerka měla tyto základní povahové kvality. Zjistěte, které to jsou, některé z nich vás překvapí.
svetzeny.cz

7. Květák

Jeden šálek (100 gramů) květáku má 25 kalorií a pouze pět gramů sacharidů.

8. Celer

Celer je jedním z nejznámějších nízkokalorických potravin. Jeho dlouhé zelené stonky obsahují nerozpustnou vlákninu, která může v těle zůstat nestrávená. Celer má také vysoký obsah vody, takže je přirozeně nízkokalorický. V jednom šálku (110 gramů) nakrájeného celeru je pouze 18 kalorií.

9. Ledový salát

I když si většina lidí myslí, že to není tak výživné jako ostatní saláty, ledový salát je bohatý na vitamín K, vitamin A a folát. Jeden šálek (72 gramů) ledového salátu má pouze 10 kalorií.

10. Papája

Papája má velmi vysoký obsah vitaminu A a je dobrým zdrojem draslíku. Jeden šálek (140 gramů) papáje má pouze 55 kalorií.

11. Ředkvičky

V obchodech s potravinami se obvykle zobrazují jako tmavě růžové nebo červené, ale lze je pěstovat v různých barvách. Ředkvičky mají několik prospěšných živin a pouze 19 kalorií na šálek (116 gramů).

12. Jahody

Jahody jsou velmi oblíbené ovoce. Jsou velmi univerzální a objevují se ve snídaňových pokrmech, salátech nebo jako lahodná sladká svačina. Studie ukazují, že konzumace bobulí vás může chránit před chronickými nemocemi, jako je rakovina a srdeční choroby. V jednom šálku (152 gramů) jahod je méně než 50 kalorií.

13. Meloun

Meloun obsahuje téměř každou živinu a vysoké množství vitaminu C. V jedné šálku (152 gramů) nakrájeného melounu je 46 kalorií.

14. Rajčata

Rajčata jsou také vysoce výživné a obsahují prospěšnou sloučeninu zvanou lykopen. Výzkum ukázal, že lykopen může chránit před rakovinou, záněty a srdečními chorobami. Jeden šálek (149 gramů) cherry rajčat má 27 kalorií.

Existuje mnoho lahodných jídel s nízkým obsahem kalorií. Většina z nich je ovoce a zelenina, které také obsahují živiny, které prospívají vašemu zdraví. Jíst různé druhy těchto potravin vám poskytne dostatek živin a minimální množství kalorií. Dobrou chuť!

Mohlo by se vám líbit

Psychologický test: Vyberte si místo, které vás nejvíc děsí a zjistěte, co vám v životě schází

Míváte někdy pocit, že vám v životě něco schází, ale nevíte přesně, co to je? Vyzkoušejte náš psychologický test, který vám prozradí, co vám v životě chybí. Stačí si vybrat jeden z osmi děsivých obrázků a přečíst si jeho výklad.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Stále bez partnera? Víme, kde děláte chybu a proč se vám muži vyhýbají

Možná se sama sebe často ptáte, kde děláte chybu a proč jste zrovna vy zůstala sama. Kolem vás je spousta zamilovaných párů a vám připadá, že se vám štěstí v lásce vyhýbá. Možná však děláte vy sama jednu z pěti základních chyb, kvůli které vám to vždy s novou známostí nevyjde.
svetzeny.cz