Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete svačit bez výčitek? Zde jsou potraviny, které obsahují minimum kalorií

Info ikona
maliny

Hledáte dobrotu, která vás zasytí, pochutnáte si a zároveň nepřiberete? Připravili jsme pro vás seznam potravin, které mají minimum kalorií a můžete jich v podstatě sníst, kolik chcete.

Pokud se snažíte snížit celkový příjem kalorií, je snadné dosáhnout tohoto cíle konzumací více nízkokalorických potravin, jako je určité ovoce a zelenina.

1. Jablka

Jablka jsou vysoce výživná a jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Jeden šálek (125 gramů) plátků jablek má 57 kalorií a téměř tři gramy vlákniny. Protože vaše tělo musí spalovat energii k trávení jablek, čisté množství kalorií dodaných tímto ovocem je pravděpodobně menší, než se uvádí.

2. Rukola

Běžně se používá v salátech, je bohatý na vitamín K a obsahuje také folát, vápník a draslík. Jedna polovina šálku (10 gramů) rukoly má pouze tři kalorie.

3. Chřest

Chřest je zelenina, která se dodává v zelených, bílých a fialových odrůdách. Všechny druhy chřestu jsou zdravé, ale fialový chřest obsahuje sloučeniny zvané antokyany, které mohou pomoci předcházet srdečním onemocněním. Jeden šálek (134 gramů) chřestu má pouze 27 kalorií a je bohatý na vitamín K.

4. Řepa

Řepa je kořenová zelenina, která má obvykle tmavě červenou nebo fialovou barvu. Jednou z nejvíce zkoumaných výhod řepy je její potenciál snižovat krevní tlak. Řepa obsahuje pouze 59 kalorií na šálek (136 gramů).

5. Brokolice

Jeden šálek (91 gramů) brokolice má pouze 31 kalorií a více než 100% množství vitaminu C, které většina lidí potřebuje denně.

6. Mrkev

Většina lidí si s konzumací mrkve spojuje dobrý zrak, protože je bohatá na beta-karoten, který lze přeměnit na vitamin A. Pro správné vidění je nezbytný dostatek vitaminu A. Jeden šálek (128 gramů) mrkve má pouze 53 kalorií.

Ženy, které nelze opustit: Jaké jsou jejich vlastnosti?

svetzeny.cz

7. Květák

Jeden šálek (100 gramů) květáku má 25 kalorií a pouze pět gramů sacharidů.

8. Celer

Celer je jedním z nejznámějších nízkokalorických potravin. Jeho dlouhé zelené stonky obsahují nerozpustnou vlákninu, která může v těle zůstat nestrávená. Celer má také vysoký obsah vody, takže je přirozeně nízkokalorický. V jednom šálku (110 gramů) nakrájeného celeru je pouze 18 kalorií.

9. Ledový salát

I když si většina lidí myslí, že to není tak výživné jako ostatní saláty, ledový salát je bohatý na vitamín K, vitamin A a folát. Jeden šálek (72 gramů) ledového salátu má pouze 10 kalorií.

10. Papája

Papája má velmi vysoký obsah vitaminu A a je dobrým zdrojem draslíku. Jeden šálek (140 gramů) papáje má pouze 55 kalorií.

11. Ředkvičky

V obchodech s potravinami se obvykle zobrazují jako tmavě růžové nebo červené, ale lze je pěstovat v různých barvách. Ředkvičky mají několik prospěšných živin a pouze 19 kalorií na šálek (116 gramů).

12. Jahody

Jahody jsou velmi oblíbené ovoce. Jsou velmi univerzální a objevují se ve snídaňových pokrmech, salátech nebo jako lahodná sladká svačina. Studie ukazují, že konzumace bobulí vás může chránit před chronickými nemocemi, jako je rakovina a srdeční choroby. V jednom šálku (152 gramů) jahod je méně než 50 kalorií.

13. Meloun

Meloun obsahuje téměř každou živinu a vysoké množství vitaminu C. V jedné šálku (152 gramů) nakrájeného melounu je 46 kalorií.

14. Rajčata

Rajčata jsou také vysoce výživné a obsahují prospěšnou sloučeninu zvanou lykopen. Výzkum ukázal, že lykopen může chránit před rakovinou, záněty a srdečními chorobami. Jeden šálek (149 gramů) cherry rajčat má 27 kalorií.

Existuje mnoho lahodných jídel s nízkým obsahem kalorií. Většina z nich je ovoce a zelenina, které také obsahují živiny, které prospívají vašemu zdraví. Jíst různé druhy těchto potravin vám poskytne dostatek živin a minimální množství kalorií. Dobrou chuť!

Psychologický test: Vyberte si místo, které vás nejvíc děsí a zjistěte, co vám v životě schází

svetzeny.cz

Stále bez partnera? Víme, kde děláte chybu a proč se vám muži vyhýbají

svetzeny.cz