Přejít k hlavnímu obsahu

Nezdravý salát? Díky těmto ingrediencím!

Info ikona

Můžeme jíst salát s čistým svědomím, má málo kalorií a je zdravý. Špatná kombinace ale způsobí, že by vyšlo lépe dát si kuřecí maso s bramborem než salát.

Salát je ideálním letním pokrmem. Lehký, zdravý a zabere málo času při přípravě. Nebavíme se zde o hlávkovém salátu naservírovaném na talíři, ale o kombinaci potravin. Tady můžete narazit, protože některé ingredience způsobují, že se ze zdravého salátu, vyklube salát docela nezdravý.

1. Slanina

Slaninu sice nepoužíváme denně, v takovém Caesar salátu by neměla chybět nikdy. Z našeho fitness salátu se tak záhy stává vysoce kalorické a mastné jídlo. Pouhých 100 gramů smažené slaniny znamená 50 procent naší denní potřeby tuku. Slanina vás nejen oddálí od vaší vysněné váhy, ale také není zdravá pro naše srdce z dlouhodobého hlediska kvůli vysoké hladině cholesterolu a nasycených mastných kyselin.

2. Bageta

Lahodná bílá křupavoučká bagetka se k salátu zkrátka hodí, že? Našemu tělu ale, bohužel, nepřináší žádné minerály ani jiné důležité živiny.

3. Ach ty zálivky

Zálivky jsou pravděpodobně tou největší kalorickou pastí na fitness salátech. Bez ohledu na to, zda se jedná o smetanovou, jogurtovou či majonézovou. Smíchejte salát s vinným octem nebo nízkokalorickým dresingem a fitness salát bude hned více fitness!

4. Pozor na sýry

I když na to často zapomínáme, sýr je bohužel jednou z přísad, díky nimž je náš salát nezdravý. Bez ohledu na to, zda se jedná o mozzarellu nebo parmazán, nadměrné množství sýra způsobí, že z našeho salátu je kalorická bomba.

5. Křupavé stripsy

Obalené kuřecí kousky jsou sice delikatesa, kterou miluje většina z nás, do fitness jídelníčku se ale moc nehodí. Zkuste přírodní kuřecí plátek nebo se alespoň vyhněte klasické strouhance při obalování.

ČTĚTE TAKÉ:
SALÁT JAKO Z RESTAURACE? DÍKY JEDINÉ INGREDIENCI
ČERVENÁ SE ČERVENÁ
PIKANTNÍ LOSOS S HARISSOU A KUSKUSEM S KŘUPAVÝMI MANDLEMI