Přejít k hlavnímu obsahu

POJĎME JÍST LÉPE A UŠETŘIT ČAS

Info ikona

Léto je v plném proudu. Chceme se dobře cítit i dobře vypadat. Záleží nám na tom, abychom jedli lépe a zdravěji. Tak co takhle dát si proteinový salát? Je to jídlo energeticky lehké a díky Albertu ho můžete mít vždy po ruce.

Kromě letní zeleniny typické pro naše pásmo lze kouzlit i se surovinami, které na své zahrádce nevypěstujete, ale v obchodech jsou již běžně k dostání. Nechte se inspirovat zahraniční kuchyní a zkuste řadu Fresh Bistro v nabídce prodejen Albert.

CIZRNA A HUMMUS JAKO HLAVNÍ SLOŽKA SALÁTŮ

Například hummus. Jedná se o studený pokrm kašovité konzistence z rozmačkané uvařené cizrny smíchané s tahini (sezamovou pastou), olivovým olejem, citronovou šťávou, solí a česnekem. Může mít mnoho příchutí dle použitých dalších ingrediencí. Jde o pokrm oblíbený zejména v oblasti Blízkého východu. Cizrna, ze které se hummus tvoří, je bohatým zdrojem zdravých proteinů. Další chutnou luštěninou plnou bílkovin jsou třeba fazolky edamame.

Obě tyto ingredience naleznete v našich salátech v kombinaci s kuřetem a rajčatovým pestem, s paprikovou omáčkou a černou quinoou nebo s falafelem.

VYBÍREJTE POTRAVINY SVĚDOMITĚ

Důležité je používat potraviny, které se vyznačují nízkým obsahem cukrů. Patří mezi ně typické středomořské suroviny jako na příklad superpotravina quinoa, která je ceněna právě díky svému nízkému glykemickému indexu a vysokému obsahu vlákniny. Kuskus znají všichni. Ale už jste slyšeli o celozrnné černé rýži? Pěstuje se v Itálii v regionu Piemont. A obilovinu starověkého Říma špaldu jste již zkusili? Chutná lahodně po oříškách. Nebojte se používat bylinky nebo ořechy. Jakékoliv pesto z nich skvěle dochutí každý salát.

Na to všechno jsme mysleli, když jsme pro vás v Albertu připravovali Fresh Bistro Středozemní saláty.

Chceme si užívat dovolené, přátel, být s rodinou. Neplánujeme trávit dlouhý čas v kuchyni.

Pokud nemáte čas si salát připravit sami, je mnoho jiných možností, jak tuto cestu ke zdravému tělu nevzdat. Dejte si některý z Proteinových nebo Středozemních salátů.

Albert. Záleží nám na tom, abyste jedli lépe a zdravěji!

Info ikona