Promotion
Promotion
Promotion

Hubnutí bez námahy: Vyzkoušejte ovoce. Uhodnete, které je tím nejlepším pomocníkem při shazování kil?

Promotion
Promotion

Ovoce vás zasytí

Ovoce je ideálním pomocníkem, pakliže jste na dietě. Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah živin, vitamínů a dalších cenných látek. Dokáže vás zasytit, díky konzumaci ovoce se nebudete cítit plní jen krátce, ale i po mnoho hodin mezi konzumací jednotlivých jídel. To logicky vede ke sníženému kalorickému příjmu a snazšímu hubnutí. Které ovoce vás zasytí na nejdelší dobu? Je to momentálně značně populární avokádo. Je to jeden z plodů, který má opravdu vysoký obsah vlákniny. Také má tu výhodu, že v něm najdeme zdravé tuky, které napomáhají udržet pocit plnosti po delší dobu. Avokádo má ještě další výhodu, lze jej připravit na spoustu způsobů – jako smoothie, pomazánku na toast, přidat jej do salátu, připravit jej s vejci a podobně.

Zařaďte do jídelníčku ovoce s vysokým obsahem flavonoidů

Konzumace ovoce s vysokým obsahem flavonoidů může pomoci při regulaci hmotnosti a omezení nárůstu hmotnosti. Bylo prokázáno, že některé flavonoidy snižují energetický příjem, což může pomoci v hubnutí,“ říká Tara Tomaino, dietoložka působící v New Jersey. A jaké ovoce má vysoký obsah flavonoidů? Nejlepší jsou jahody a borůvky, s těmi nešlápnete vedle, doporučuje je i výše zmíněná dietoložka. Dále do stravy můžete zařadit hroznové víno, červené grepy, maliny, ostružiny a granátová jablka.

Ovoce flavonoidy
Info ikona

Pokud do jídelníčku zahrnete ovoce, je větší šance, že se budete stravovat zdravě

Pokud chcete zhubnout a být zdravější, je dobrý nápad začít právě se zařazením ovoce do jídelníčku. Je dost možné, že tím pomalu změníte všechny vaše zásady stravování. Namísto snídaně zahrnující bílé pečivo a nezdravé párky, si zkuste připravit ovoce. Aby vás snídaně zasytila, budete muset přidat například ještě cereálie a bílý jogurt. A najednou je celá vaše snídaně zdravá, výživná a a skvěle chutná. Taková postupná změna jídelníčku vás nebude ani „bolet“.

Ovocem také můžete nahradit své oblíbené sladké pochoutky, je to určitě zdravější varianta. Místo toho, abyste na posezení snědli čokoládovou tyčinku, raději mějte vždy po ruce mísu s ovocem a dejte si pár hroznových kuliček, kousek jablka nebo hrst malin. Zaženete chuť na sladké a nepřiberete. A nezapomínejte na nápoje. Snažte se vyhnout ovocným slazeným džusům. Raději si udělejte domácí limonádu s ovocem, v horkých letních dnech můžete vyzkoušet „vychytávku“, kdy ovoce vložíte do výrobníku na led, je to velmi chutná a osvěžující varianta. To samé platí pro ovocné koktejly, už je ničím nepřislazujte. Také zapomeňte na tučné ovocné koktejly se smetanou.

Ovoce
Info ikona

Meloun jako nejlepší pomocník při hubnutí

Vodní meloun je oblíbenou letní pochoutkou. V horkých letních dnech byste si ho měli dopřát nejenom kvůli jeho skvělé chuti. Meloun je také výtečným pomocníkem při hubnutí, jak zjistili američtí vědci. Ve své studii se zaměřili na potraviny působící protizánětlivě a hlavně na vodní meloun. Účastníci výzkumu, kteří přešli na protizánětlivou stravu a konzumovali vodní meloun, měli v závěru studie úbytek tělesného tuku. Navíc má meloun vysoký obsah vody, jeho konzumace nás skvěle zasytí a je to prevence vůči přejídání.

Vodní meloun
Info ikona
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion