Přejít k hlavnímu obsahu

Hubnutí bez námahy: Vyzkoušejte ovoce. Uhodnete, které je tím nejlepším pomocníkem při shazování kil?

Jak na hubnutí bez námahy? Jednoduše, zkuste do svého jídelníčku zařadit ovoce, dle odborníků vám pak hubnutí půjde snáze. Víte, jaké ovoce je vůbec nejlepší pro hubnutí? Zjistěte to a zařaďte ho do svého jídelníčku ještě dnes.

Ovoce vás zasytí

Ovoce je ideálním pomocníkem, pakliže jste na dietě. Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah živin, vitamínů a dalších cenných látek. Dokáže vás zasytit, díky konzumaci ovoce se nebudete cítit plní jen krátce, ale i po mnoho hodin mezi konzumací jednotlivých jídel. To logicky vede ke sníženému kalorickému příjmu a snazšímu hubnutí. Které ovoce vás zasytí na nejdelší dobu? Je to momentálně značně populární avokádo. Je to jeden z plodů, který má opravdu vysoký obsah vlákniny. Také má tu výhodu, že v něm najdeme zdravé tuky, které napomáhají udržet pocit plnosti po delší dobu. Avokádo má ještě další výhodu, lze jej připravit na spoustu způsobů – jako smoothie, pomazánku na toast, přidat jej do salátu, připravit jej s vejci a podobně.

Mohlo by se vám líbit

Opálená jako od moře: 4 zásady, díky kterým dosáhnete bronzového odstínu pokožky rychle a zdravě

Opálená pokožka většině lidí sluší, skryje totiž drobné nedostatky a skvrny, které jsou na světlejší pokožce viditelné. Nic se však nemá přehánět a dlouhým pobytem na sluníčku si zaděláváte na vrásky, předčasné stárnutí kůže a v nejhorším případě i na rakovinu kůže. Přečtěte si, jak se opálit krásně dohněda a přitom zdravě.
svetzeny.cz

Zařaďte do jídelníčku ovoce s vysokým obsahem flavonoidů

Konzumace ovoce s vysokým obsahem flavonoidů může pomoci při regulaci hmotnosti a omezení nárůstu hmotnosti. Bylo prokázáno, že některé flavonoidy snižují energetický příjem, což může pomoci v hubnutí,“ říká Tara Tomaino, dietoložka působící v New Jersey. A jaké ovoce má vysoký obsah flavonoidů? Nejlepší jsou jahody a borůvky, s těmi nešlápnete vedle, doporučuje je i výše zmíněná dietoložka. Dále do stravy můžete zařadit hroznové víno, červené grepy, maliny, ostružiny a granátová jablka.

Info ikona
Ovoce flavonoidy

Pokud do jídelníčku zahrnete ovoce, je větší šance, že se budete stravovat zdravě

Pokud chcete zhubnout a být zdravější, je dobrý nápad začít právě se zařazením ovoce do jídelníčku. Je dost možné, že tím pomalu změníte všechny vaše zásady stravování. Namísto snídaně zahrnující bílé pečivo a nezdravé párky, si zkuste připravit ovoce. Aby vás snídaně zasytila, budete muset přidat například ještě cereálie a bílý jogurt. A najednou je celá vaše snídaně zdravá, výživná a a skvěle chutná. Taková postupná změna jídelníčku vás nebude ani „bolet“.

Ovocem také můžete nahradit své oblíbené sladké pochoutky, je to určitě zdravější varianta. Místo toho, abyste na posezení snědli čokoládovou tyčinku, raději mějte vždy po ruce mísu s ovocem a dejte si pár hroznových kuliček, kousek jablka nebo hrst malin. Zaženete chuť na sladké a nepřiberete. A nezapomínejte na nápoje. Snažte se vyhnout ovocným slazeným džusům. Raději si udělejte domácí limonádu s ovocem, v horkých letních dnech můžete vyzkoušet „vychytávku“, kdy ovoce vložíte do výrobníku na led, je to velmi chutná a osvěžující varianta. To samé platí pro ovocné koktejly, už je ničím nepřislazujte. Také zapomeňte na tučné ovocné koktejly se smetanou.

Info ikona
Ovoce
Mohlo by se vám líbit

Řadě žen se nedaří zhubnout stehna: Máme pro vás osvědčený návod jak na to, cvičit nestačí!

Jak zhubnout přes stehna nejčastěji řeší ženy s postavou hrušky, řadě z nich se to nedaří. Pokud chcete mít krásná, pevná a vytvarovaná stehna, nebude stačit pouhé cvičení, je třeba, abyste rovněž upravili i jídelníček. Přečtěte si náš osvědčený návod na hubnutí stehen a vyzkoušejte ho i vy.
svetzeny.cz

Meloun jako nejlepší pomocník při hubnutí

Vodní meloun je oblíbenou letní pochoutkou. V horkých letních dnech byste si ho měli dopřát nejenom kvůli jeho skvělé chuti. Meloun je také výtečným pomocníkem při hubnutí, jak zjistili američtí vědci. Ve své studii se zaměřili na potraviny působící protizánětlivě a hlavně na vodní meloun. Účastníci výzkumu, kteří přešli na protizánětlivou stravu a konzumovali vodní meloun, měli v závěru studie úbytek tělesného tuku. Navíc má meloun vysoký obsah vody, jeho konzumace nás skvěle zasytí a je to prevence vůči přejídání.

Info ikona
Vodní meloun
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku