Přejít k hlavnímu obsahu

Řadě žen se nedaří zhubnout stehna: Máme pro vás osvědčený návod jak na to, cvičit nestačí!

Info ikona
Hubnutí stehna

Jak zhubnout přes stehna nejčastěji řeší ženy s postavou hrušky, řadě z nich se to nedaří. Pokud chcete mít krásná, pevná a vytvarovaná stehna, nebude stačit pouhé cvičení, je třeba, abyste rovněž upravili i jídelníček. Přečtěte si náš osvědčený návod na hubnutí stehen a vyzkoušejte ho i vy.

Úprava jídelníčku

Řada žen si myslí, že k tomu, aby zhubly přes stehna, stačí cvičit. To je však zažitý mýtus, bez úpravy jídelníčku to nepůjde. Pokud tuto část vynecháte, nedočkáte se výsledků. Za prvé, je potřeba přestat jíst pravidelně jídlo z rychlého občerstvení. To totiž bývá plné soli a cukru. Nadměrná konzumace soli vede k zadržování vody v těle. Denní příjem sodíku by se měl pohybovat kolem 1500 miligramů denně, řada lidí jej však výrazně překračuje. Je třeba mít na paměti, že silně solené nebývají jen hranolky v rychlém občerstvení, ale třeba i omáčky.

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat konzumovat tyto potraviny. Neuhodnete, která oblíbená pochoutka je z hlediska diety úplně nejhorší!

svetzeny.cz

Také si musíte dát pozor na váš denní příjem sacharidů. Ty vaše tělo přemění na glykogen, který se spolu s vodou ukládá ve svalech. To znamená, že čím vyšší je konzumace sacharidů, tím více vody se ve vašem těle uloží. Proto spousta lidí zjistí, že když omezí příjem sacharidů, velmi rychle zhubnou několik kilo. Bez obav si však můžete dát celozrnné pečivo, ve kterém se nachází celá řada cenných minerálů a antioxidantů, vyhýbat byste se měli bílému a sladkému pečivu. Také je potřeba pít hodně vody, protože čím méně vody vypijete, tím více jí vaše tělo bude zadržovat. Správný pitný režim také pomáhá z těla vyplavovat přebytečnou sůl. Vypít byste měli denně dva až tři litry vody v závislosti na fyzické aktivitě a počasí. A pozor na alkohol, ten vám nenápadně může zvýšit váš denní příjem kalorií. Například půllitru světlého piva dvanáctky obsahuje kolem 220 kalorií.

Nejlepší cvičení na stehna

Stejně jako to nepůjde bez úpravy jídelníčku, ani bez cvičení nedosáhnete krásných pevných stehen. Prvním osvědčeným způsobem je cvičení na rotopedu. Toto je vědecky ověřený způsob, jak zhubnout přes stehna. Studie italských vědců z roku 2010 zkoumala ženy se sedavým zaměstnáním. Vědci jim dali za úkol pravidelně cvičit na rotopedu. Stačilo 24 cvičebních lekcí na rotopedu a už byl znatelný pokles tělesné hmotnosti i tukové hmoty. Pokud vás toto cvičení neláká, nevadí, jsou i další možnosti. Jednou z nich je tanec. Nejlépe uděláte, když se inspirujete baletními cviky, pevná krásná stehna má každá baletka, je to ověřený způsob, jak přes stehna zhubnout. Právě teď letí cvičení s názvem Barre, které spojuje prvky baletu, pilates, silového tréninku a jógy. Toto cvičení vám pomůže zpevnit stehna, rýsovat svaly a také spalovat tuky.

Potraviny způsobující rychlejší stárnutí: Přispívají k tvorbě vrásek, oslabují imunitu a dokonce mohou vést i k předčasnému úmrtí

svetzeny.cz

Mezi další sporty, díky kterým vytvarujete svá stehna a nohy patří: plavání, volejbal, cyklistika, běh a fotbal. Skvělým cvičením je i tzv. HIIT. Jedná se o kardio cvičení s vysokou intenzitou, které vám pomůže zbavit se tuku na stehnech a hezky je vytvarovat. Cvičit můžete i doma, nejlepším cvikem, který vám stehna vytvaruje, jsou dřepy s vlastní vahou. Aby cvičení mělo efekt, je potřeba jich dělat alespoň 50 denně, nemusíte to odcvičit v kuse, můžete si to rozdělit na 25 dřepů ráno a 25 dřepů večer. Také se snažte více chodit, zejména po schodech.