Přejít k hlavnímu obsahu

Fitness rychlovka: 5minutové cvičení v kuchyni

Nemáte čas na cvičení v práci nebo si jít zaběhat? I tak pro vás máme řešení. Připravili jsme pro vás sérii cviků, které zvládnete kdykoli doma a zaberou jenom chvíli. Oblečte si leginy a sportovní tričko a jdeme na to!

Každodenní život a starosti jsou obvykle tak hektické a stresující, že na kvalitní tréninky nezbývá čas ani motivace. Pokud se necítíte ve své kůži, toto cvičení, které zvládnete i doma, může být to pravé pro vás. Místo chystání se na hodinový běh nebo velké sportovní akce, začleňte malá cvičení do každodenního života. Udělejte si několik dřepů, zatímco se vaří káva, nebo pracujte na svých lýtkách, zatímco se vám ohřívá jídlo. S tímto mini tréninkem bude mít zpevněnou postavu hned.

Dřepy

Dřepy jsou rychlé a fungují dobře i bez pomůcek. Chcete-li cvik provést správně, postavte se třeba v kuchyni na šířku boků a prsty natočte mírně směrem ven. Poté dřepujte, dokud vaše stehna nejsou rovnoběžná s podlahou. Chraňte si rovná záda, dávejte pozor, abyste během cvičení záda nezkřivili. Cvičení opakujte pětkrát až desetkrát.

Zvedejte lýtka

Toto cvičení je velmi jednoduché a skvěle funguje s pomocí váhy vašeho vlastního těla. Chcete-li cvik provést, postavte se rovně a poté pokračujte na špičky. Jděte tak vysoko, jak je to možné, a pak se znovu pomalu snižujte. Udělejte pět až deset opakování a uvidíte, že ucítíte příjemné pálení až u hýždí.

Kliky

Kliky jsou účinným cvičením pro procvičování celého těla. Důraz je však kladen na svaly hrudníku a paží. Ale nebojte se, nemusíte ležet na podlaze v kuchyni. Položte si ruce na šířku ramen od sebe na kuchyňskou linku nebo zeď a pak pomalu přesuňte horní část těla směrem k vašim rukám, jako byste to dělali při normálních klicích. Cvičení opakujte pětkrát až desetkrát.

Výpady

Toto cvičení skvěle funguje na posilnění nohou a hýždí. Udělejte velký krok a sklopte tělo, dokud vaše koleno nebude v úhlu 90 stupňů. Udělejte pět až deset opakování. Pak vyměňte nohy a proveďte stejný pohyb znovu. Pokud máte v bytě dostatek místa, můžete u tohoto cvičení chodit.

Všechna tato cvičení slouží pro inspiraci, můžete samozřejmě zvýšit intenzitu nebo přidat další cvičení.

Mohlo by se vám líbit

Každá kalorie se počítá: Fitness trenér vám poradí, jak zhubnout snadno a bez striktního omezování

Nový rok, nový začátek. Každý z nás si v hlavě alespoň představí, čeho by chtěl dosáhnout nebo co je jeho cílem. Klasicky se od Nového roku začíná s dietou. My vám poradíme, jak začít hubnout, zásadně se neomezovat a výsledky pocítíte velmi rychle. Poradí vám fitness trenér Michal Šetina.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Indiánské znamení zvěrokruhu: Zjistěte, které ze 12 znamení náleží právě vám

Znamení zvěrokruhu jako Lev, Štír nebo Beran Indiáni neznají. To je způsobeno skutečností, že v indiánské astrologii nezáleží na souhvězdích, ale rozhoduje stav přírody (rostliny, zvířata, skály, větry a roční období).
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Nutriční specialistka radí: Rychle zhubnout jde i bez cvičení! Těchto 6 snadných změn v jídelníčku vám zaručí rychlý úbytek váhy

Máte pocit, že jsou vám džíny nějak těsnější? Ptáte se, jak se to mohlo stát? Snadno. Tím, že jsme byly zavřené doma, mnohdy i s dětmi, častěji jsme zavítaly do lednice a příležitostně uzobávaly. Svoji roli sehrály i velké zásoby jídla, kterými jsme se obklopily a samozřejmě stres. Je známo, že jídlo funguje, jako uklidňující prostředek, protože vyvolává slastné pocity. Když k tomu připočteme i málo pohybu, tak se není co divit, že jsme přibraly. Jestliže se chcete co nejrychleji vrátit na svoji původní váhu, čtěte následující řádky.
svetzeny.cz