Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se Kate Moss udržuje fit?

Její mládí byla jedna velká párty, byla jednou z britských topmodelek a tvrdě dřela, aby se udržela na vrcholu. Nyní je však v nové fázi svého života. Ve svých 45 letech zahodila alkohol, cigarety a nezdravé jídlo a vyměnila je za jógu, smoothie a saláty. 

Hurá do posilovny

Kate Moss, kterou modelingový agent objevil už ve 14 letech, k pohybu nikdy nechovala vřelé vztahy. Kdysi prohlásila, že rozhodně nebyla ten typ, co by hodiny trávil v posilovně. Po řadě let se situace obrátila. A nedělá to jen pro své zdraví, podle jejích slov ji to dokonce baví! „Opravdu jsem začala cvičit, úplně jsem tomu propadla. Cvičím pár hodin každý den po dobu několika týdnů a jen to stačilo k tomu, abych viděla výhody, které to přináší a které jsem předtím ignorovala. Vždycky jsem si myslela, že cvičení je mučení,“ přiznala Kate.

Jóga každý den

Běžící pás není to jediné, co Kate Moss zaměstnává. Každý den cvičí i jógu. Její učitelkou je Nadia Narain a její jógové hodiny jsou pro Kate potravou pro duši. Tato jogínka je mezi celebritami oblíbená, na jógu k ní chodí i herečky Reese Witherspoon nebo Rachel Weisz.

„Byla jsem příliš hubená“

Přestože genetika hraje velkou roli v tom, jakou má Kate postavu, přiznala, že během doby, kdy dělala vrcholový modeling, byla až příliš hubená a nelíbilo se jí to. „Nechtěla jsem být tak vyhublá, ale je pravda, že jsem často jídlo vynechávala. Nebylo to záměrně, neustále jsem chodila přehlídky nebo někam létala a jídlo prostě v tu chvíli nebylo k dispozici,“ vysvětlila. Teď už je pro ni důležitější vysportovaná postava a kvalitní jídelníček.

„Snažím se jíst zdravě“

Navzdory desetiletím, která strávila převážně na párty se sklenkou v ruce, se nyní začala vyhýbat alkoholu. Kromě své střízlivosti našla vášeň i pro zdravé stravování. „Jídlo je opravdu důležité, teď už se snažím jíst zdravě a hlavně si sama vařit, i když ne vždy to stihnu.“ Její specialitou je pečeně a nedá dopustit na vajíčka k snídani. Díky tomu si všímá, že strava má vliv i na její pleť. „Moje pokožka vypadá daleko lépe než dřív, hlavně když se dobře a zdravě najím. Dávám přednost salátům, které jsem nikdy dřív nejedla, a navíc si ovoce a zeleninu odšťavňuji.“