Přejít k hlavnímu obsahu

Pojídání vaty nebo svorka v uchu: Jaké jsou nejšílenější diety na světě?

Začátek roku je ve znamení předsevzetí a hubnutí. Mnoho z lidí si do svých předsevzetí zapisuje právě držení diet nebo hubnutí. I vy jste zkoušeli nejrůznější diety, které jste našli? A více či méně úspěšně? Někdy dieta umí pěkně potrápit! Nutno podotknout, že bychom měli vždy jednat ve prospěch svého těla a zdraví, nikoli ho týrat.

Lidé často udělají cokoliv, aby zhubli a snaží se přijít na to, jak rychle, bezbolestně zhubnout spoustu kilogramů. Ne každá dieta je však ta pravá, mnoho z nich zní velmi podivně a některé jsou dokonce životu nebezpečné. Znáte také nějaké šílené diety? Podívejte se s námi, jaké jsou nejšílenější diety na světě. A pozor, rozhodně žádnou z nich nezkoušejte!

Vatová dieta

Jde údajně o dietu modelek, které konzumují vatové kousky. Spočívá v tom, že drasticky snížíte kalorický příjem a to tím, že vatové kousky namočíte do vody nebo nějaké šťávy a poté sníte. Není to však dieta, ale nebezpečný experiment, který může vést až ke střevní neprůchodnosti, infekci a mnoha dalším problémům.

Spací dieta

Tento dietní plán sází na to, že budete spát. Dlouho. Hodně dlouho. Protože když spíte, logicky nejíte a tím pádem hubnete. Údajně jde o dietu, kterou popularizoval samotný Elvis Presley. Ten dokonce byl pod dohledem lékaře uveden do kómatu, aby mohl tuto dietu podstoupit. A tady už jde o vaše zdraví. Zní vám to šíleně? Nám rozhodně! 

 

Info ikona
tělo

Nejšílenější diety všech dob, které byste držet nechtěli

Možná patříte mezi ty, kteří si letos opět dali předsevzetí, že shodí pár kil. Ale velký pozor na výběr diety. Na internetu jich najdete nespočet, ale řadu z nich by vám žádný lékař nikdy nedoporučil. Pojďme se společně podívat na ty nejdivnější diety všech dob, které byste nechtěly držet, ani kdyby zaručeně fungovaly.
svetzeny.cz

Biblická dieta

V tomto typu diety si lidé čtou Bibli a podle ní se řídí. Především tedy podle toho, co je v ní uvedeno jako jídlo. Někteří vyznavači této diety jdou ještě dál a uvádějí, že jíst se musí jen jídla uvedená v knize Genesis. To by znamenalo jen bylinky, zeleninu, ovoce, luštěniny nebo semínka. Žádné maso, brambory a ani dorty. Vynechat jednu z hlavních skupin potravin může mít na tělo i vaše zdraví negativní následky.

Kávová dieta

Podnikatel ze Silicon Valley má za to, že úbytek jeho váhy je dán tím, že si dával speciální kávu. Do svého šálku espressa přidával máslo a olej. To podle něj má za cíl zvýšit energii a podpořit mozek a lépe se pak zhubne. Alespoň podle tohoto podnikatele. Dieta to není nijak bezpečná a hlavně chutná. Raději zkuste jinou, která zahrnuje pravidelnou stravu a pohyb.

 

"Zaručené" diety, které vás připraví o zdraví

Chystáte se hubnout do plavek? Určitě jste slyšela, a možná i vyzkoušela, jednu ze "zaručených" diet, která vás zbaví kil téměř okamžitě. Atkinsonova, veganská, makrobiotická… Všechny zní skoro zázračně. Avšak většina z nich může napáchat velké škody na vašem zdraví.
svetzeny.cz
Info ikona
žena

Svorková dieta

Tato velmi nebezpečná dieta údajně spočívá v tom, že vám praktický lékař umístí svorku do ucha. Zaměří se tak na tlakový bod, který má omezit chuť k jídlu. Neexistuje žádná spojitost s tlakovým bodem a chutěmi k jídlu. Pochází to z principu čínské akupunktury a už od pohledu jde o dietu, která je dosti nebezpečná.

Žvýkací dieta

Jedním z doporučení zdravého stravování je jíst pomalu, vychutnat si jídlo a pořádně žvýkat. Od toho posledního se odráží také dieta z 19. století. V ní se jedná o to, že každé sousto, které vkládáte do pusy musíte kousat 32 krát. Jíte tak velmi pomalu, jídlo rozmělníte na malé kousky a tím pádem nebudete mít tak často hlad. Možná to ani nestihnete, když máte každé sousto tolikrát kousat, to už plynule přejdete ze snídaně k obědu.

Zdroj článku