Přejít k hlavnímu obsahu

10 triků, jak zhubnout i bez diety a cvičení

Držíte celý život diety, ale nikam to nevede, kila ne a ne jít dolů? Máme pro vás dobrou zprávu, zhubnout lze i bez držení mnohdy drastických diet a nekonečného počítání kalorií. Odborníci se shodují, že jsou daleko lepší způsoby, jak shodit kila. V článku vám přinášíme 10 jednoduchých triků, díky kterým konečně zhubnete i bez diety.

1. Nikdy nevynechávejte snídani

Tento zvyk si osvojili lidé, kterým se podařilo shodit kila a znovu je již nenabrat. Mnoho lidí vynechává snídani, protože si myslí, že tím „uspoří“ počet kalorií a nechají si tak nějakou rezervu během dne. To je velká chyba! Pokud se ráno nenasnídáte, brzy se dostaví pocit hladu a o to více budete hlad zahánět během dne. Dokonce tomu za pravdu dává i věda, kdy se v nejrůznějších studiích ukázalo, že lidé, kteří ráno poctivě snídají, mají nižší BMI. Ideální snídaní pro skvělý start do nového dne jsou cerálie v kombinaci s ovocem a nízkotučnými mléčnými produkty.

 

2. Zakázané noční návštěvy ledničky

Stanovte si přesně hodinu, kdy přestanete jíst a buďte v tom skutečně důslední. Aby vás to nelákalo, ideálně se po této hodině raději kuchyni vyhněte obloukem. Pozor také na různé dobrůtky, které si nosíte k televizi v domnění, že přece taková maličkost už neuškodí. Spíše si k televizi vemte šálek bylinkového čaje nebo malou porci zmrzliny, pokud chcete mít po večeři ještě dezert, ale rozhodně si k televizi nenoste zásoby chipsů a čokolád.

 

3. Pozor na výběr nápojů

Často se lidé velmi soustředí na svůj jídelníček a zcela zapomenou, že by se měli zamyslet i nad výběrem nápojů. Pokud otočíte etiketu svého oblíbeného džusu nebo minerálky, možná budete překvapeni, kolik cukru v těchto nápojích leckdy bývá. Raději dejte přednost čisté vodě, případně vodě s citrónem. Ovocné džusy nahraďte zeleninovými, obecně mají méně kalorií a cukru. Snažte se také omezit konzumaci alkoholu.

Mohlo by se vám líbit

Jíte vejce každý den? Zjistěte, co dělá s vaším tělem

Ať už je to nadýchaná omeleta, zeleninový salát s vejcem na tvrdo nebo míchaná vajíčka k snídani, řada odborníků se neshoduje, zda je častým příjem vajec zdravý či nikoli. Vejce jsou plné bílkovin a my vám prozradíme, zda je tělu prospěšné, jíst je každý den.
svetzeny.cz

4. Zařaďte bílkoviny do každého chodu

Bílkoviny vám dodají pocit sytosti na delší dobu, je tedy vhodné je zařadit do každého chodu ve vašem jídelníčku, abyste zabránili tomu, že se budete přejídat. U snídaně jsou to například ořechy a nízkotučný jogurt, do hlavních chodů pak zařaďte maso, luštěniny, vajíčka a maso.

 

5. Menší porce a častěji

Namísto toho, abyste jedli tři velké porce denně, raději jezte pět až šest menších porcí v průběhu celého dne. Můžete zkusit například krabičkovou metodu, kdy si připravíte „svačinky“ na celý den. Po ruce mějte něco malého a zdravého na zahnání hladu – například oříšky nebo čerstvé ovoce.

 

6. Vyhýbejte se bílému pečivu

Místo toho, abyste pečivo zcela vynechali, postačí, když se budete vyhýbat bílému pečivu, po kterém se přibírá jedna báseň. Nahraďte jej celozrnným pečivem, které je bohaté na vlákninu. I menší porce vás dokonale zasytí.

 

7. Odolejte pokušení

Zkuste si říct, že odteď budete nakupovat z velké části jen zdravé potraviny a vyhnete se místům, kde by vás lákalo „hřešit“, například cukrárnám a kavárnám. Nenakupujte domů zásoby „mlsání“, pak je velmi snadné podlehnout a sníst těchto pochutin více, než je zdrávo. Pokud se chystáte na večírek, dejte si předtím zdravou svačinku, která vás zasytí a vy pak nebudete mít tak velkou chuť na dobroty z rautu.

Mohlo by se vám líbit

Masáží obličeje ke kráse: Techniky, které musíte znát!

Objevte jednoduché masážní techiky, které vám pomůžou ke zdravě vypadající pleti a nic nestojí. Správně provedená masáž obličeje dokáže zatočit s kruhy pod očima, redukovat vrásky a působit preventivně proti stárnutí pleti, projasnit obličej i zbavit vás dvojité brady.
svetzeny.cz

8. Choďte

Pořiďte si krokoměr a sledujte, jak jste na tom s vaší kondicí. Snažte se přidat kroky navíc, například tím, že místo výtahem půjdete několik pater po schodech, procházkami v přírodě nebo tím, že budete pochodovat při sledování televize, každý krok se počítá. Krokoměr vás bude motivovat k lepším výkonům.

 

9. Přidejte do jídla koření

Pokud jídlo okořeníte, zintenzivníte tím jeho chuť a bude vám stačit menší porce. Toto ve svém výzkumu zjistili vědci z Univerzity v Coloradu. Studií také přišli na to, že pozorovaná skupina osob měla po konzumaci kořeněných jídel menší chuť na jídla obsahující nezdravé tuky.

 

10. Dostatek spánku

Spěte osm až devět hodin denně. Dostatek spánku je pro hubnutí klíčový. Na únavu totiž naše tělo reaguje vyšší potřebou energie, pokud jste vyčerpaná a nevyspalá, budete i více hladová.

Mohlo by se vám líbit

Nejatraktivnější znamení zvěrokruhu: Na jakém místě jste se umístili vy?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak moc jste atraktivní pro své okolí? Dnes se podíváme na to, které znamení zvěrokruhu je nejatraktivnější pro ostatní, kdo spadá do průměru, ale i na to, která znamení ostatní lidé vnímají jako nejméně přitažlivá. Zjistěte, jak si v žebříčku atraktivity vede vaše znamení.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Začínáte běhat? Tipy do začátku, které musíte znát, abyste vydrželi a užívali si každý metr

Začátky jsou někdy krušné a někdy zase skončí rychleji než vůbec začnou – třeba jen v našem předsevzetí, že se zítra na to skutečně vrhneme. Správný krok ale není se překonávat a nutit na krev a sílu, ale postupně objevovat benefity pohybových aktivit. A k tomu je potřeba si všechno velmi dobře naplánovat..
svetzeny.cz