Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké následky může mít odpírání sexu jako trest?

Info ikona
Odpíraní sexu

Když vás partner něčím naštve, přemýšlíte, čím ho "vytrestat". Odborníci rozebírají, proč rozhodoně není vhodné jako trest používat odpírání sexu.

Některé ženy, když chtějí potrestat muže za prohřešek, využívají k odplatě odmítání sexu. Ostentativně se odvracejí při polibku, ztuhle reagují na jakýkoli dotek, odseknou uražené „dnes ne“. Odbornice radí: Nedělejte to! Tohle vám totiž otráví sex jednou provždy. A mohlo by i celý těžce vybudovaný vztah! Muž se už nikdy nepustí celým svým srdcem do sexu s touto ženou. Což může mít velký vliv i na celkový vztah. Vždycky se už bude trochu bát, že ho znovu odmítne nebo že za to bude muset poté „zaplatit“ jiným způsobem. Kvůli tomuto chování už si spousta nadějných párů zničila svůj milostný život.

A dělají to i muži! Používají odmítání sexu partnerce k tomu, aby kompenzovali svůj pocit méněcennosti a vyvedli z míry přítelkyni podle motta: „Ona dostane všechno, co v životě chce. Ale ne ode mě! Patří jí to!“ Dejte si proto pozor na svá vypočítavá „ne“. Posledním nepřítelem dobrého sexu je emocionální klíště v naší hlavě, které nás nutí mít sex proto, aby při něm nasávalo energii z pocitu, že nás má někdo rád a že za něco stojíme. Ve zkratce: do sexu často vkládáme naděje, které se jen málokdy splní. To, že máte s někým sex, nedokazuje, že jste krásná, silná nebo štíhlá. Není to důkaz lásky (i lidé, kteří se navzájem nenávidí, můžou mít skvělý sex), není to lék a po pohlavním styku se možná spor, který jste s partnerem měli, pozastaví, ale problém tím rozhodně není vyřešen. Sexem proto své problémy neřešte, ani jím nikoho netrestejte. 

Tajemství orgazmu odhaleno: Co se při vyvrcholení odehrává v našem těle?

svetzeny.cz

Eva (27): Partner za mnou přišel s nezvyklým návrhem, který ve mně vyvolal komplex. Přesto o něm přemýšlím. Jaká je rada psychologa?

svetzeny.cz