Přejít k hlavnímu obsahu

Máte narušený spánek a budíte se každou noc ve stejnou dobu? Může to značit zdravotní problém!

Info ikona
žena v posteli

Budíte se každou noc ve stejnou dobu? Stal se z toho rituál? Tento podivný jev může mít vážný důvod a stát za ním může zdravotní problém, který je třeba okamžitě řešit. Na vině může být nerovnováha v toku energie ve vašem těle i zdravotní problém. Podívejte se spolu s námi, jaký čas buzení souvisí s orgány a co to pro vás znamená.

Podle tradiční čínské medicíny proudí energie celým naším tělem. Pokud je však jeho tok z nějakého důvodu narušen, je to špatně. Obvykle je problém spojen s určitým tělesným orgánem. Záleží však na tom, v kolik hodin se probudíte. Každá hodina je spojena s jiným tělesným orgánem a pravděpodobně s ním není něco v pořádku. Pravidelná nespavost se podepisuje na naší celkové náladě a může mít vliv třeba také na zdraví. Vaše podvědomí se vám může snažit něco naznačovat. Co tedy znamená, když se budíte pravidelně v určitou hodinu?

Tajemství dlouhověkosti: Jak se dožít stovky? Stačí pro to udělat opravdu málo

svetzeny.cz

Buzení mezi 21:00 - 23:00

Pokud chodíte brzy spát a probouzíte se mezi 21:00-23:00, měli byste se zaměřit na štítnou žlázu nebo endokrinní systém obecně. Tehdy se žlázy dostávají do rovnováhy a cévy jsou aktivnější. Mohou se vyskytnout problémy se štítnou žlázou, nadledvinami, ale také s imunitním systémem a metabolismem. Dostali jste se do postele v tuto dobu a nemůžete usnout? Na vině je příliš mnoho stresu a starostí během dne. Můžete pociťovat strach z odmítnutí, strach ze selhání nebo jen strach, že nebudete dost dobří pro své okolí.

Buzení mezi 23:00 - 1:00

V této době jsou hlášeny problémy se žlučníkem. Nejezte během dne hodně tučných jídel. Dávejte přednost zelenině, ořechům, olivovému oleji a semínkům, abyste měli dostatek zdravých tuků, které vás udrží ve spánku. Podle čínské medicíny se probouzení v tuto dobu váže s vinou, vztekem, naštváním. Pohádali jste se s partnerem nebo rodinou? Řešením je uvolnit hněv a vztek, například se jděte projít, křičte nebo do něčeho bouchněte. Hromadění vzteku a hněvu vám neprospěje, naopak se mohou objevit problémy se zdravím.

Info ikona
žena

Buzení mezi 1:00 - 3:00

V těle se vám hromadí velké množství odpadu a máte oslabená játra. Získejte rovnováhu tím, že budete pít více čisté vody a omezíte kofein a alkohol. Vztek a naštvání je podle čínské medicíny spojen s játry, takže nadmíra vzteku může mít vliv s funkcí jater. 

Buzení mezi 3:00 - 5:00

V této době se probuzení pojí s vyšší mocí, kdy se vás tělo snaží duchovně probudit a ukázat vám, že je dobrá doba na přemýšlení o životě, anebo o změnách v něm. Pokud je i u vás čas na duchovní přemýšlení, budíte se právě v tomto čase. Ranní probuzení může být také způsobeno nefunkčními plícemi. Jste vzhůru, kašlete, kýcháte nebo máte ucpaný nos? Na vině není jen nachlazení, ale také nezdravé stravování. 

Buzení mezi 5:00 - 7:00

Probuzení v tomto časovém rozmezí znamená problémy s tlustým střevem. Jak říká tradiční čínská medicína, pokud je tento orgán v nerovnováze, hrozí přibývání na váze a zácpa. Chcete, aby vaše tlusté střevo fungovalo správně? Pijte hodně vody a vždy se snažte jít na velkou potřebu hned ráno.

Info ikona
postel

Pár rad na zlepšení vašeho spánku

Před spaním nepracujte a pokud možno odložte mobilní telefon. Vysoká mozková aktivita může způsobit problémy s usínáním. Světlo z obrazovky navíc snižuje hladinu melatoninu, který je důležitý pro navození spánku. Stres a úzkost jsou velkými problémy dnešní doby. Při dlouhodobé nespavosti je důležité navštívit lékaře. Psycholog nebo psychiatr může pomoci odstranit příčiny nespavosti, jako je úzkost, strach, špatné zvládání stresu nebo jiné psychické poruchy.

Klidný spánek si můžeme dopřát pouze v prostředí, kde se naše tělo cítí bezpečně. Spánek však neruší jen hluk, ale také špatné klima v místnosti. Ložnice by měla být větraná, s vhodnou teplotou, s minimem světla a bez hluku. V opačném případě tělo dostává signál o nevhodném prostředí pro odpočinek, což vede k častému probouzení.

Zdroj článku