Přejít k hlavnímu obsahu

7 tipů na bezpečnou dovolenou pro rodiny s dětmi

Vybíráte si dovolenou a nevíte, kam letos vyrazit? Dnes už není v hledáčku na prvním místě cena nebo kvalita hotelů, nýbrž bezpečnost lokality. Známe sedm míst, kde se s dětmi budete cítit v bezpečí.

1. Za odpočinkem

Chcete si odpočinout od ruchu velkoměsta? Vydejte se na Menorcu, z desítky nádherných pláží orámovaných vápencovými skalami si jistě vyberete. Skvělou zábavu si vaše děti užijí i v aquaparku Aquarock nebo při jízdě na koni či šnorchlování.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.32.25

2. Za krásnými plážemi

Panenský klid v nedotčené přírodě a nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře – taková je Ibiza. „Čeští animátoři dětského klubu se postarají i o ty nejmenší, pro které jsou připraveny speciální animační programy, jako jsou kurzy plavání nebo pohybové a kreativní aktivity. Rodiče mohou relaxovat na pláži či objevovat krásy ostrova,“ dodává Simona Fischerová z cestovní kanceláře Fischer.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.27.31

3. Za přírodou

Do nedávna synonymum luxusu, dnes velmi oblíbené a konečně cenově dostupné letovisko. Ostrov Tenerife slibuje příjemné počasí a dechberoucí přírodu. Během dovolené rozhodně nevynechejte hlavní dominantu ostrova – spící sopku Pico de Teide.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.43.40

4. Za gastronomií

Klid, bezpečí a pohodu najdete i ve španělské Andalusii. V regionu proslaveném gastronomií, širokými písečnými plážemi i nádhernými přírodními parky. A samozřejmě také historií – udělejte si výlet do Huelvy a navštivte klášter, ve kterém mořeplavec Kryštof Kolumbus čekal na povolení k vyplutí objevit nový svět.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.44.25

5. Za romantikou

Díky romantickým zákoutím si Krétu oblíbí turisté toužící po odpočinku. Tisíciletá historie minojské civilizace promlouvá z palácového labyrintu Knossos. Za návštěvu stojí i Chania, nejhezčí město na Krétě se středověkými stavbami. Večer můžete s manželem vyrazit na drink do jednoho z mnoha barů v centrech letovisek.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.45.17

6. Za historií

Na Rhodosu, jednom z největších řeckých ostrovů, se dá prožít fantastický týden. Pouze zde můžete navštívit třeba motýlí údolí, starověké termální lázně nebo přístav, nad nímž byl rozkročen bájný kolos. Děti si užijí bláznivé tobogány s divokými skluzavkami. Oblíbený vodní park se nachází v letovisku Faliraki.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.45.55

7. Za zábavou za pár korun

Příjemná vzdálenost a příznivé ceny budou jasnou volbu pro většinu rodin, které touží po dovolené u moře za nízké ceny. Ideálními letovisky jsou Albena, Obzor, Zlaté písky nebo Slunečné pobřeží. Děti mohou kromě různorodých radovánek u moře navštívit delfinárium ve Varně nebo se vydat na výlet do římského amfiteátru, který je i v Bulharsku k vidění.

Snimek_obrazovky_2016-03-31_v_15.33.29

Foto: Shutterstock (7)